Přeskočit na hlavní obsah

Střípky z posledních dní

 Léto patří mezi mé méně oblíbené roční období. Jako dítě jsem ho zbožňovala, protože tu byly letní prázdniny. Jako pracující člověk si léto moc neužiji, protože máme přes sezonu nejvíce práce, a tak mám dovolenou většinou až v zimě, což mi ale nevadí, protože si alespoň prodloužím Vánoce.

Co ale nasnáším, jsou úmorná vedra. A ta zasáhla i naše hory, kde bývá většinou chladněji, opravdu celkem drasticky. Teď, při psaní článku, ve čtyři hodiny odpoledne, je venku třiatřicet stupňů. To už je opravdu příliš, ideální je pro mě tak pětadvacet, to je tak akorát na nějakou procházku. Včera mi předpověď počasí na počítači ukázala, že dnes přijde horká vlna. 

Dnes ráno o čtvrt na deset bylo sedmadvacet stupňů. Do práce chodím tento týden na pět hodin ráno. Což je ideální čas, hlavně když jsou horka. Kolem té desáté, jedenácté dopoledne je už vážně neskutečné horko, v práci nemáme klimatizaci, jen puštěný ten malý větráček, takže nic moc. Za celou směnu vypiju více než dva litry vody, beru si denně do práce velkou dvoulitrovou lahev plus malou půllitrovou, a teď když jsou velká horka, máme nárok na minerálky zdarma.

Já si je většinou ale neberu, dávám přednost čisté vodě z kohoutku. Od zdravotních problémů s bolavou ledvinou minulý měsíc si dávám na pitný režim velký pozor, každou chvíli popíjím, po troškách, a jde to. 

V úterý jsme vyrazili se Žofkou na menší procházku, alespoň po loukách. Horko nebylo tak strašné, ale přesto jsme si udělali jen menší kolečko a vrátili jsme se domů, alespoň foukal vítr, který byl sice teplý, ale lehce ochlazoval.

Na čtvrté fotce můžete v dálce vidět kravičky, bohužel zvířata byla za dřevěnou ohradou, takže jsem je nemohla zachytit zblízka. Fotka se mi ale přesto líbí, proto jsem se rozhodla ji sem dát.
Ve středu jsem přišla z práce tak zničená, že jsem celý den zůstala doma, nešla jsem ani do obchodu, k večeři jsem si udělala rychlý letní salát, a bylo.

Na čtvrtek jsem měla s mámou domluvené grilování na zahradě. Bylo velké horko, i když jsme sedli na zahrádku až později, a moc nepomohly ani dva slunečníky, které jsme měly u stolku. Alespoň jsem si prošla zahrádku a podívala se, co nového kvete, máma si koupila jakési nové odpuzovače krtků, jsou to takové kostičky v zemi, které tak divně bzučí, a ty zvuky mají odrazovat nezvané hrabáče. 
Vlevo vedle růžové třapatky nachové můžete vidět kus toho odpuzovače krtků. Zajímavá věcička!
Lilie už jsou také v plném květu, nejvíce se mi líbí hned ta první růžová.


Rajčátka jsou ještě zelená, ale věřím, že se nakonec úroda povede. 

Nakonec bylo grilování fajn, opekli jsme jen pár klobásek v alobalu, sice bylo horko, ale večer se dalo sedět. O víkendu má přijít ochlazení a koukala jsem, že u nás bude dokonce pršet, tak jsem zvědavá.

A co Vy? Jak trávíte své letní dny? Chystáte se někam na dovolenou? Chodíte na procházky? A také u Vás byla extrémní vlna veder? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. Dnes v noci byla bouřka - blesky jsi asi také viděla a trochu sprchlo. Měli jsme pootevřené okno a nenapršelo nám dovnitř. Jinak je to dobré - přiletěli jsme z Mallorky a tady jsou větší vedra. Život je plný paradoxů.

  OdpovědětVymazat
 2. Docela závidím těm, u kterých v noci pršelo. Tak si představuji ideální počasí. Přes den sluníčko a v noci déšť. U nás teda nespadlo vůbec nic a vedro je pořád. Včera jsme se vrátili z Prahy, tam to byl docela masakr. Zlatá naše chaloupka 😉😊

  OdpovědětVymazat
 3. Vedro opravdu nemáme rádi :( Ale zatím je u nás aspoň k ránu chladno. Mezi 5 a 6tou. To se opravdu vyplatí vstát a vychladit byt. Měj se hezky, zdraví Marie

  OdpovědětVymazat
 4. Teď jsem přijela z chalupy, ta půlhodina jízdy v horkém autě mi darovala hodiny strávené v chladu kamenného domu a ve stínu na dvorku. Otrhala jsem květy levandule a trochu vyplela záhon, ale rozhodně jsem se nepředřela. 😀 Já chci už sníh...:😀😀😀

  OdpovědětVymazat
 5. Horko s manželem už nemusíme,ale přejeme to ostatním a hlavně dětem.Je léto,jak má být.My jsme přes den doma,ještě něco doděláváme a vylézáme až navečer.Právě jsme se vrátili od mé sestry.Seděli jsme pod pergolou na zahradě,ale teď už bylo venku velmi příjemně.Chtěla jsem fotit západ slunce a on žádný nebyl.
  Eli,měj hezký víkend

  OdpovědětVymazat
 6. Ten odpuzovač krtků:), jak ti funguje?

  OdpovědětVymazat
 7. Byla jsem teď pár dní nemocná, horko máme taky velké, ale užívám si to teď, když už zase nemusím ležet v posteli. 🙂

  OdpovědětVymazat
 8. Ano, pětadvacet stupňů je i za mě naprosto ideální teplota :-) Do třiceti se to dá, kolem třiceti je to tak na koupaliště a nad třicet už je to smrťák. A ve městě obzvlášť.

  OdpovědětVymazat
 9. Moc pěkné fotografie. Mamince krásně kvete zahrada. Přeji ti krásné letní dny.

  OdpovědětVymazat
 10. Ahoj Eliss, kvete to moc hezky. Já jsem už tři týdny na chalupě, nejdřív jsme hlídali vnučky a teď zase mladým Kumíka. Dnes odjíždíme domů a v úterý na dovolenou. Mám to teď nabité, tak se těším na srpen, že bude volněji... Vedro mě nevadí ve spojení s vodou, ráda se koupí a plavu. Nasucho to je horší. Ale nejraději miluju podzim, to je moje období ! Opatruj se, Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Já sklízím merunky, včera jsem musel jít už po obědě už jsem se konečně začal patlat i krémem, doufám že dvacítka bude stačit... Horka jsou u nás také, ale teplotní rekord naší domácí meteostanice z předešlých let zatím nepadl. Nebo možná ano, ale oproti minulosti jsou trochu jiné podmínky pro měření, které změnil vybudovaný přístřešek pro červené autíčko. Ochutnal jsem několik druhů sýrů přivezených z vašich hor od rodičů přivezených z dovolené. Ale nezkoumal jsem, jestli jsou opravadu regionální. Sklizen meruněk by asi nebyla nic pro tebe a to mám stromy s většíma korunama, které člověka i zastíní, žádné zákrskové plantáže... Měj se fajn.

  OdpovědětVymazat
 12. Hezké letní fotky. A vedra nesnáším taky. Pro mne je hranice taky u těch 25°, pak už jen přežívám...

  OdpovědětVymazat
 13. Přeji ti, ať už žádné další problémy s ledvinami nemáš, když se tak snažíš pít pravidelně. Já na grilovačce dlouho nebyl. Já radši utratím peníze za něco jiného než výlet někam na pláž, takže na dovolenou se nechystám, ale chodím někam na procházky. Extrémní vlna veder mě asi nezasáhla. Bylo u nás tepleji, ale myslím, že až tak ne.

  OdpovědětVymazat
 14. Tady máme taky šílená vedra. Na tenis proto chodím dopoledne a na koně k večeru. Jinak to nejde. Ségře přijela kamarádka z Turecka, tak jsme cestovaly po Jižních Čechách a Jižní Moravě. V Lednici bylo 38 stupňů!

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

I takové věci se stávají...

 Odjakživa jsem byla velice silný introvert. Ani ve školce, později na základce, jsem neměla moc kamarádů. Dáno to bylo i tím, že ve třídě na základce nás bylo jen pět dívek proti velké početní převaze chlapců. Já tam byla tak trochu do počtu - spolužačky si utvořily dvojice, a já byla většinou sama. Od druhého stupně jsem sedávala i sama v lavici, což mi maximálně vyhovovalo - sice jsem nemohla od nikoho opisovat při písemkách, ale zato jsem měla klid na poslech látky od učitele, protože mě nikdo nevyrušoval.  Ale i když ve třídě jsem neměla kamarádky, zato jsem měla jednu o třídu výš. O přestávkách jsme se tedy mohly sejít na chodbě, povídat si, najít si nějaký klidný koutek a tam si povídat. Danča je o dva měsíce starší než já, ale protože já se narodila v září, nechodily jsme spolu do třídy. Což mi bylo opravdu líto. Byly jsme totiž nejlepší a nerozlučné kamarádky od mateřské školy. Tam jsme totiž byly všechny děti v jednom oddělení, takže jsme si často s Dančou hrály, dokonce jsme

Omluva - nemoc

 Milí blogoví přátelé, kamarádi, čtenáři bohužel se budu muset na pár dní vzdát všech blogových aktivit. Dnes po příchodu z práce domů mě přepadla ošklivá střevní chřipka, mám křeče v břiše, horečku, a je mi strašně, cestuju teď mezi toaletou a postelí.  Horečku střídá zimnice, a to mám doma teď kolem dvaceti stupňů. Asi teď létají nějaké bacily ve vzduchu, protože počasí se pořád mění, dneska ráno bylo dusno a pak se prudce ochladilo a teď večer prší... Doufám, že za pár dní mi bude líp, zatím jsem si vzala dovolenou v práci na zítra, a chystám se dnes v brzy do postele. Fakt si nepamatuju, kdymi bylo naposledy tak zle od žaludku... Tak se na mě prosím nezlobte, ozvu se hned, jak mi bude trochu lépe. Ale teď fakt nemám na počítač vůbec náladu a ani moc energii... Děkuji za pochopení, hlavně Vám všem přeji hodně zdraví, Vaše nemocná Eliss ♥

Host (2020)

 Pro horory jsem měla odjakživa slabost. Nejraději mám ty vyloženě duchařské, plné lekaček a hutné tajuplné atmosféry. Předevčírem jsem si hledala na ulozto horory z loňského roku. Napsala jsem do vyhledávače žánr horor, rok 2020, a listovala jsem si seznamem výsledků. Když mě některý film zaujal, vyhledala jsem si o něm na československé filmové databázi o čem vůbec je, a také hodnocení ostatních diváků. A moje volba padla nakonec na britský horor Host. Na první pohled mě překvapilo to, že film nemá ani hodinku, jen šestapadesát minut. Jsem příznivcem kratších filmů, pokud má film více než dvě hodiny, těžko se na něj pak už soustředím, ideální je ta hodinka a čtvrt. Podle popisu film nevypadal špatně. Doba koronavirová ovlivnila snad úplně všechny součásti běžného života. Jsme více na sociálních sítích, případně v kontaktu přes webové kamery či mobily. Na jednu stranu nás to sbližuje, ale jistým způsobem i vzdaluje od toho pravého sociálního kontaktu. Pětici mladých kamarádek napadne