Přeskočit na hlavní obsah

Návštěva z vesmíru?

 Téma mimozemské civilizace a jejích případných návštěv na Zemi v různých létajících, a nebo i podmořských objektech, stále poměrně hodně hýbe společností napříč kontinenty. Pozorování neidentifikovatelných létajících objektů totiž přibývají po celém světě.

Na internetu můžeme najít stovky videí nebo fotografií, které mají zachycovat neznámé objekty na obloze. Některá pozorování můžeme směle označit za letadla a jiné stroje vytvořené lidskou rukou, u jiných je jejich původ sporný. Určité procento těchto senzačních videí a fotek ale tvoří i zdařilé fotomontáže. 

Ale co ten zbytek?

Stále tu jsou záznamy, které nelze označit za podvrh, a svědkové, kteří přísahají, že to, co viděli a zažili, bylo opravdu skutečné.

Před několika dny jsem na Seznam zprávách narazila na článek, který se měl týkat odtajnění části spisů právě o UFO. Tenkrát jsem si jen v rychlosti přečetla nadpis s tím, že si článek přečtu později, bohužel už se mi ho nepodařilo znovu dohledat. Ale našla jsem článek na Lidovkách, na stejné téma, a musím říci, že je opravdu zajímavý.

Článek má na první pohled zajímavý titulek, který čtenáře zaujme: "Na videu je skutečné UFO, potvrdil Pentagon. Jev zkoumají armádní vyšetřovatelé."

Milovníka záhad a paranormálních jevů okamžitě napadne, že jeho velký den, to, o čem vždy snil, je tady! Ufoni existují, roky bádání a pozorování jsou konečně vykoupeny velkým odhalením! Jenže ono to není tak jednoduché, jak se může na první pohled znát.

V červenci 2019 pořídil pilot námořnictva fotografii neznámého objektu na nebi. Jevem se nyní stále zabývá speciální pracovní skupina v Pentagonu. Pro představu toho, co pilot vyfotil, přikládám fotografii, která je v článku:


Fotografie je na první pohled opravdu dost zvláštní. Uprostřed můžeme vidět podivný trojúhelníkovitý objekt světle zelené barvy. Těžko posoudit, jestli má opravdu takovou barvu, nebo jde o vadu čočky. Daný objekt mohl být vyfotografován i v noci, a toto z fotografie nakonec vzniklo. Opravdu nevím.

V článku se dále píše, že Washington poprvé potvrdil pravost záběrů. Nejedná se tedy o padělanou či pozměněnou fotografii. Ale pozor. Fotografie sice je pravá, ale neznamená to, že tam vidíme mimozemskou civilizaci. Potvrzením dávají úřady pouze najevo to, že šlo o létající předmět, který se nepodařilo identifikovat.

Zkrátka, jedná se o nějaký létající objekt, ale nemusí to být nic paranormálního. Námořnictvo uvedlo, že by se mohlo jednat o nějaké neznámé drony. Takže létající trojúhelníkovitý dron? Ale co ta světla kolem něj, ty bílé tečky? Co má znamenat tohle?Upřímně si myslím, že vysoce postavení vládní představitelé mají o neznámých létajících objektech mnohem více informací než my, a do světa se vždy dostanou jen střípky pravdy, kterou si můžeme poskládat za pomocí dedukcí sami.

Rozhodně si myslím, že návštěvy tajemných mimozemských lodí a jejich návštěvníků to probíhají již po stovky let. Mohou to být obyvatelé vzdálených planet, mohou být dokonce i z jiných galaxií, a jejich technologie je natolik vyspělá, že jim musíme připadat jako z pravěku. Před lety mě zaujala i další zajímavá teorie, která je sice poněkud bizarní, ale...Mohli bychom ti návštěvníci být my, lidstvo z budoucnosti, které cestuje do minulosti a formou "poznávacích zájezdů" kosmickou lodí do minulosti pozoruje lidstvo a jejich kroky směrem k pomalé destrukci a úpadku? Vím, že to zní šíleně - fyzikální zákony a tak - ale proč se nad tím alespoň nezamyslet?

A pokud je to cizí, vyspělá a rozumnější civilizace než my, nabízí se otázka, proč nás nekontaktují? Můžeme se s nimi spřátelit, poznat jiné světy, případně si vyměňovat drahé suroviny nebo kovy. Víte, co si myslím?

Tito "ufoni" mají dost rozumu na to, aby nás nechtěli kontaktovat. Lidská rasa totiž dokáže být proradná krutá, hlavně pokud jde o moc a peníze. Návštěvníky z cizí planety bychom byli schopni zajmout, zotročit, a případně použít na nějaké lékařské a vědecké účely. A v první řadě bychom se snažili je oloupit o jejich technologie a znalosti. Možná jsem pesimistická, ale obávám se, že takto by to přesně dopadlo.

Ať už je tedy na fotografii jakýkoli objekt, obávám se, že skutečná oficiální návštěva z vesmíru nás v dohledné době nepotká. Bude třeba přibývat pozorování, svědectví lidí nebo i únosů do létajících talířů, ale tváří v tvář se jen tak nesetkáme. Protože oni jsou rozhodně chytřejší, než my.

Ráda bych ještě poznamenala k těm únosům do létajících talířů, že bohužel spousta z nich je vymyšlená, protože spousta lidí se chce takto jen zviditelnit. Ale pak tu jsou i ti, kteří za sebou mají tento, asi dost traumatizující zážitek. Bohužel lze jen těžko rozlišit pravdu od lži. A ani takový detektor lži nemusí být úplně jasným důkazem.

Co si o tomto myslíte Vy? Myslíte, že na fotografii od námořnictva je mimozemský létající objekt, nebo jde opravdu jen o nějaký podivný dron? Je možné, že nás pravidelně létají kontrolovat návštěvníci z jiných planet, nebo se jedná o lidskou rasu z budoucnosti na exkurzi do minulosti? Viděli jste někdy na obloze podivný objekt, který mohl být UFO? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥Komentáře

 1. To je tajný projekt čínské vlády "孔雀石的想法" (= malachitová myšlenka -dále jen MM).

  OdpovědětVymazat
 2. Myslím, že bude zatím lepší, když nás mimozemšťani ještě nekontaktují. Když už by se sem dostali, byli by pravděpodobně vyspělejší a nemuseli by to být jen přátelští průzkumníci... No, až budem mít ten warp pohon....

  OdpovědětVymazat
 3. Jestli máš tahle témata ráda, tak moc doporučuju sci-fi trilogii Vzpomínka na Zemi od Liou Cch'-Sina. Je to jedno z nejlepších sci-fi, jaká jsem kdy četla (obzvlášť druhý díl, ách!), a je podobným úvahám velice blízké. Myslím, že by se ti mohlo opravdu líbit :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Docela ráda si o takových záhadách přečtu a podívám i na dokumenty.Včera mě pobavila synova přítelkyně tím,že viděla asi mimozemšťany.Nemohla v noci spát a tak vylezla na balkon a pozorovala oblohu a najednou nad ní přeletělo asi 30 světelných objektů.Budila syna,aby to vyfotil,ale spal dál.Bůhví co to bylo.Koukala na internet,ale nikde ani zmíňka.
  Že by nás pozorovali?Asi by se divili.
  Měj hezkou sluníčkovou neděli

  OdpovědětVymazat
 5. UFO jsem nikdy moc neřešila - podstatné je, jak píšeš, že návštěvníkům za oficiální návštěvu nestojíme, a pokud k nám létají, tak jen na "kontroly". Co mi přijde mnohem více fascinující, jsou některé starověké stavby, které s tehdejšími nástroji nebylo technicky možné vytvořit - přesné laserově řezané kameny, obrovské kvádry dopravené na stovky kilometrů apod. Tam si říkám, zda nějaké pokročilejší kultura zvenčí nezasáhla a nepomohla. A nebo, což je také vysvětlení, zda nemělo lidstvo mnohem větší znalosti o hmotě, které se s postupem času ztratily.

  OdpovědětVymazat
 6. Doufám, že všechny rozumné i nerozumné mimozemské civilizace mají dost infa na to, aby se takovým tvorům jako člověk vyhnuly ( ve vlastním zájmu).

  OdpovědětVymazat
 7. Já věřím, že na světě je spousta věcí, o kterých toho ještě dost nevíme :) A otázka je, jestli by bylo dobré o nich vědět a více se jimi zabývat. Ufo je jedna z para oblastí, která mě zajímá!

  OdpovědětVymazat
 8. Tak mě se líbí taková teorie, že člověk nevidí to, co vlastně nezná a popírá to jeho mozek. Že když se v minulosti lodě přibližovali k pobřeží ostrovů, kde žili domorodci, domorodci tyto lodě neviděli, až když jim je popsal jejich šaman. A že v Jižní Americe se šamani normálně stýkají s ufouny. Protože prostě vidí víc než obyčejní lidé. A nevyleká je to tolik, jako by to vylekalo nás, kteří na to nejsme zatím připraveni...

  OdpovědětVymazat
 9. Ellis, UFO zajímá mého muže, ten si o tom hodně čte a sleduje to. Já to nějak neřeším a v podstatě tomu ani moc nevěřím. Měj se moc hezky. Zdraví Tě Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Když občas vidím, jací "vědátoři" se prohlašují za "ufology" a jak zapáleně a manipulativně o tématu hovoří, jsem v této věci spíš skeptický a jsem přesvědčený, že většina nevysvětlitelného má zcela racionální základ, který nevidíme nebo nechceme vidět, takže jsme ochotní na mimozemšťany svést kdeco. Samozřejmě, tajemství vždy vzrušovalo (a prodávalo :-)) a bude tomu tak i nadále. Podle mě je 99% různými způsoby vycucáno z prstu, a jen zbylé 1% si zaslouží pozornost. Kvůli těm 99% je ale obtížné to 1% rozeznat :-).

  OdpovědětVymazat
 11. "ufoni" mají dost rozumu na to, aby nás nechtěli kontaktovat - přesně tak, přiblíží se a pak si přistání rozmyslí :).

  OdpovědětVymazat
 12. V tomto případě "co si myslíte?" není vůbec důležité. Myslet si o tom může každý co chce, ale jestli se pravdy dopátráme, je otázka. Já o tom už nečtu, tedy záměrně nevyhledávám, stačí zapnout Prima zoom a tam jsou často dokumenty o tom. Spousta lidí viděla, nafotila, dokonce vědci s tituly se tím zabývali a jaký závěr? Domněnky, úvahy...

  OdpovědětVymazat
 13. Já si myslím, že mimozemšťané určitě jsou. A pokud nás navštívili, tak určitě v utajení, abychom o nich nevěděli. :)

  OdpovědětVymazat
 14. Dôkazov je viac ako dosť, ono sa však všetko akosi utajuje. Osobne si myslím, že ak jestvuje život na Zemi, prečo by nemal jestvovať aj inde - ďaleko od nej, kde žije oveľa vyspelejšia civilizácia ako sme my. Alebo môže byť niekde civilizácia, ktorá je ešte len vo vývoji. Veď vesmír je nekonečný ... 🌞

  OdpovědětVymazat
 15. Já podobné věci taky nečtu, občas něco zahlédnu v televizi.

  OdpovědětVymazat
 16. Na toto téma rád uvádím citát, který byl na konci jednoho filmu a zněl asi ntakto: " Vesmír je tak velký, že by to bylo plýtváním místem, kdybychom měli v něm být sami."

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Host (2020)

 Pro horory jsem měla odjakživa slabost. Nejraději mám ty vyloženě duchařské, plné lekaček a hutné tajuplné atmosféry. Předevčírem jsem si hledala na ulozto horory z loňského roku. Napsala jsem do vyhledávače žánr horor, rok 2020, a listovala jsem si seznamem výsledků. Když mě některý film zaujal, vyhledala jsem si o něm na československé filmové databázi o čem vůbec je, a také hodnocení ostatních diváků. A moje volba padla nakonec na britský horor Host. Na první pohled mě překvapilo to, že film nemá ani hodinku, jen šestapadesát minut. Jsem příznivcem kratších filmů, pokud má film více než dvě hodiny, těžko se na něj pak už soustředím, ideální je ta hodinka a čtvrt. Podle popisu film nevypadal špatně. Doba koronavirová ovlivnila snad úplně všechny součásti běžného života. Jsme více na sociálních sítích, případně v kontaktu přes webové kamery či mobily. Na jednu stranu nás to sbližuje, ale jistým způsobem i vzdaluje od toho pravého sociálního kontaktu. Pětici mladých kamarádek napadne

Vitamíny a doplňky stravy

 Z dětství si pamatuju docela přesně občasné návštěvy lékárny s rodiči, když jsme šli od doktora s receptem nebo koupit nějakou mastičku. Dodnes si živě pamatuju tu vůni, která tam byla. Tenkrát v našem městě ještě nebyla lékárna na každém rohu, byly tam jen dvě, a já chodila s rodiči do té velké, co byla na náměstí. Tenkrát mi připadala lékárna fascinující. Všude barevné krabičky, zvláštní vůně, a taky mi rodiče vždycky koupili několik těch vitaminových cucavých bonbonů, co byly ve velké skleněné dóze u pokladny. Když jsem byla malý špunt, tak v té době zrovna frčeli vitaminy Marťánci. Každou chvíli jsem na ně viděla reklamu v televizi a tak hrozně moc jsem prosila rodiče že je chci, že mi nakonec jedno balení koupili, a další jsem našla ten rok  pod stromečkem. Měla jsem z nich velkou radost a poctivě si vždycky ráno po snídani jednu tabletku vzala, než jsem šla do školy. Další vitaminy jsem brala v pubertě. To byly pivovarské kvasnice potažené sladkou vrstvou, vypadaly jako lentilky

Omluva - nemoc

 Milí blogoví přátelé a kamarádi, vím, že to není tak dlouho, co jsem měla na začátku března pozastavený blog z důvodu nemoci. Tehdy to byl Covid-19, nyní jsem bohužel nemocná znovu, ale fyzicky je to pro mě horší než nákaza koronavirem. Mám nejspíše silný zánět močového měchýře. Mám velké bolesti, které mi přecházejí až do zvracení, zvýšenou teplotu a zároveň záchvty zimnice. Nepamatuji si, kdy mi bylo tak zle, a to jsem měla záněty močového měchýře již několikrát. BOlesti mi začaly včera odpoledne, z ničeho nic, a v noci jsem se neustále budila, chvílemi mi bylo horko a zima, a pak jsem už jenom utíkala zvracet.  Zatím jsem doma, psala jsem email praktické doktorce a objednala se na vyšetření, kdy se ozve a kdy půjdu vůbec na vyšetření, to nevím, ale každopádně potřebuji neschopenku do práce. Děkuji za pochopení, pokusím se alespoň v nejbližších dnech oběhnout Vaše blogy, pokud mi bude lépe a zaberou mi antibiotika. Přeji Vám všem krásný den, hlavně hodně zdraví, Vaše Eliss ♥