Přeskočit na hlavní obsah

Další nečas

 V minulém deníčkovém článku jsem psala o zdravotních neduzích, které Julinku postihly. Dva dny po sobě měla zvýšenou teplotu, byla hodně uplakaná a občas se chytla oběma rukama za bradu. Všechno jsem to přičítala rostoucím zubům - nahoře se klubou dva, a Julinka už několikrát měla zvýšenou teplotu. Tedy ty dva dny měla kolem 37, jednou navečer měla skoro 38, ale teplotu se nám podařilo snižovat, v noci spala dobře.

Jenže když se mi ve čtvrtek ráno probudila s chrapotem, bylo slyšet, že se jí těžce dýchá, tak mi bylo jasné, že tohle od zubů nebude. Už předtím jsem volala doktorce, ta mi řekla, že zatím nejezdit, že to opravdu vypadá na zuby, ale tohle vypadalo na jiný problém. A navíc Juli nebyla ve své kůži - sice jedla, ale hrozně moc pořád chtěla pít, a byla hrozně spavá, což se jí nepodobá, přes den teď nespí skoro vůbec. 

Tak jsme v devět hodin vyrazily autobusem k dětské doktorce. I známí, co stáli na zastávce, se podivovali, že dnes se Julinka nesměje, jindy je to smíšek, ale byla zamračená, uplakaná, a bylo vidět, že není v pohodě. 

Naštěstí to nemáme na polikliniku od autobusového nádraží daleko, a v čekárně zrovna nikdo nebyl. Sestřička po chvíli vyšla ze dveří, a hned nás vzala dál. Tak jsem popsala všechny příznaky, včetně té ranní dušnosti, doktorka později řekla, že to zní jako štěkavý kašel, a opravdu ano. Měla jsem poznačené na papíru i ty naměřené teploty, ještě ráno jsem dala Juli Nurofen sirup, ale nepřipadalo mi, že by nějak zabral. 

Takže konečná diagnóza - zánět hrtanu neboli laryngitida. Tak jsme dostali recept na sirup, a taky dávám Priessnitzův zábal na krk - studenou plenku na krk, další vrstva igelitu a na to šátek. Do toho doma hodně větrat - studený vzduch, a moc nepřetápět. Je fakt, že v zimě teď topíme fakt dost, máme kamna s velkou výhřevností, a jak jsme ubrali, není to špatné. 



Pátek i sobota byly tedy dost krušné. Julinka vždycky dostala takové návaly bolesti - s pláčem se chytala za krk, nechtěla se chovat, nosit, nic. Ale jedla a pila normálně, jen byla více spavá, na což mě upozorňovali už v lékárně, a taky se Julince chvilkama motala hlava, a byla taková jiná.

Největší strach jsem měla z toho, že budeme muset jít do nemocnice. Tam se totiž musí být, pokud se to zhorší, kdyby byla třeba Juli hodně zahleněná a nemohla by dýchat. Vím, že synovci od bráchy také byli asi třikrát v nemocnici, když byli hodně nachlazení a právě u tak malých dětí je největší problém, že ještě neumí samy smrkat. 

Ale dneska už je neděle a Julinka je o mnoho lepší. Sirup dávám třikrát denně a je znát, že zabírá, dokonce ani moc neprotestuje při aplikaci, asi má příjemnou sladkou chuť. 


Tak už si zase hrajeme, Juli už zase vymýšlí skopičiny jako obvykle - včera večer už si začala hrát sama s balonem, a mě se tak hrozně ulevilo, když mi ho sama od sebe donesla a pěkně mi ho přihrála! 

Doufám, že už to bude v pořádku, ale předpokládám, že by se to zhoršovalo, což se neděje. Musím tedy zaklepat na dřevo! Alerýmu nemá, už ani při dýchání nijak nesípe, občas zakašle, ano, ale to říkala i doktorka, že musí vykašlat ty hleny, co se hromadí v krku. 

Tak ještě budeme pár dní určitě doma, přítel je teď doma - mimochodem, taky nemocný, chytil to od Juli - takže chodím nakupovat, vařím vývary a takové ty zdravější věci. A hodně jsem dávala Juli i med do čaje, sice "jen" ten z obchodu, ale to určitě taky pomohlo. Už se těším na první trhy v dubnu, až si zase koupím ten poctivý, od včelaře...

Prošli jsme si tedy první pořádnou nemocí, jednou to prostě přijít muselo, a já doufám, že to je na dlouhou dobu poslední, a že nás už nečeká žádná nemocnice! Protože fakt strach o svoje dítě je to nejhorší, co může být.

Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásný začátek nového týdne, Vaše Eliss ♥

Komentáře

  1. Tak to mě moc mrzí , že vás to nakonec chytlo všechny . Přítelovi přeji brzké uzdravení .

    OdpovědětVymazat
  2. Na fotkách je vidět, že Julinka nebyla ve své kůži, je taková smutná. Hlavně, že už zase začíná řádit, to je dobrá zpráva 😘😉

    OdpovědětVymazat
  3. Mrzí mě, že jste nemocní :( Hlavně, že se tomu přišlo na zoubek a sirup funguje. Je na Julince vidět, že je smutná, zamyšlená. Ať už je jen dobře <3

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Procházky a výlety

 Nejen v dnešních extrémně teplých a horkých dnech vyrážíme s přítelem na procházky. Většinou chodíme alespoň na menší procházku či výlet. Máme to štěstí, že bydlíme na vesnici, hned za domem máme pole a les, a je tam opravdu krásně.  Z tohoto důvodu jsem ráda, že bydlím na vesnici, a ne ve městě. Tam bych si asi zvykala už těžko, jsem zvyklá na ten kus přírody kolem a čistý vzduch bez smogů a jiných zplodin. Na procházkách také často fotím, ať už přírodu, nebo momentky s pejskem. A dnes bych Vám chtěla ukázat pár svých fotografických výtvorů. Většina je z loňského roku, ale něco málo i z letoška. První dvě fotky pocházejí z pole, které máme přímo za naší bytovkou. Tam chodíme nejčastěji na procházky se psem, tady jsem si hrála už jako malá a pořád Pro mě to místo má stejnou atmosféru a mám s ním spjato plno hezkých vzpomínek.  Tuto třetí fotku s plošticemi, které hodují na pavoukovi, mám opravdu ráda. Vyfotila jsem to náhodou po cestě do obchodu, když mě cosi upoutalo na...

Nezpracované zážitky...

 Dnešní článek bude poměrně osobní, ale stalo se tento týden dost věcí, a mám prostě potřebu se z toho vypsat.  Přítel je už týden pryč, a od pondělí sem začala chodit každý den moje máma i se svým partnerem. Tak nějak mi prostě řekla, že když budu sama doma, musí sem každý den přijít a se vším mi pomoct. Jenže ono jaksi není pořádně s čím. Nakoupím si, sama si zatopím, dřeva do kamen i třísek tu mám nachystaných dost. Takže sem máma prostě vůbec chodit nemusela.  Nemám nic proti tomu, když mi přijde domů návštěva. Jenže máma mi začala být spíše na obtíž, pokud to  mám až takto napsat.  Vrchol všeho přišel ve čtvrtek. To mi přinesla bednu na dřevo s tím, že prostě nemůžu mít dřevo do kamen nachystané v obýváku. Prý jak to tu vypadá, když přijde návštěva... Podotýkám, že dřevo mám u kamen vyskládané do hraničky, kde to snad nikomu vadit nemůže. A že by mi sem domů chodilo tolik návštěv, to se rozhodně říct nedá... První problém byl tedy s dřevem. Druhý problém na...

Obrovský průšvih?

 Řetězce rychlého občerstvení nepatří zrovna mezi podniky, kde bych se pravidelně stravovala. U nás ve městě nemáme McDonalds ani KFC, jen pár čínských bister a kebab. A pak je tu taky malý kiosek, kde se prodávají párky v rohlíku a hamburgery. Sem tam si tady koupím párek v rohlíku, v čínském bistru jsem měla párkrát nudle, ale to je tak jednou do měsíce, když fakt dostanu chuť na něco nezdravého.  V McDonaldu jsem byla poprvé v životě vloni, to když jsme jeli na genetiku do Olomouce. Snídani jsme si dali až po vyšetření, nevěděla jsem, jestli nemám být nalačno, takže jsem raději ráno nic nejedla, dala jsem si jen vodu. Pro mě to byla nová zkušenost, prostředí bylo takové typicky americké, řekla bych. Brácha si dal nějaký burger, já si objednala lívanečky a nějaký mléčný nápoj.  Jako jo, nebylo to špatné, hotová kalorická bomba, a tak si zpětně říkám, že je fajn, že jsem tenkrát nemohla jíst to maso. V KFC jsem nikdy nebyla, tenkrát jsme jeli kolem něj, ale brácha mávl p...