Přeskočit na hlavní obsah

Nákup z online antikvariátu

 Nemám ráda přílišné hromadění věcí, ráda se obklopuji co nejméně věcmi a miluji vzdušné prostory, kde je hodně prostoru. Jedinou výjimkou jsou knihy. Minule mi paní knihovnice řekla výstižný pojem - "knižní křeček." Ale snažím se už i některých knížek zbavit, i když mi to trhá srdce, a pošlu je dál v knihobudce, kde udělají radost ostatním...

No a po poslední čistce knihovny (některé knížky už jsem musela dávat i pod postel!) zase přibylo dost místa. Takže jsem se rozhodla udělat si radost, a brouzdala jsem po internetových antikvariátech. Bohužel u nás v okolí není žádný kamenný, to bych tam asi trávila hodně času... Nevadí mi, že si kupuju použité knížky. Nejde ani tak o finanční stránku věci, jako spíš i o to, že se i v internetových antikvariátech dají najít opravdové skvosty, a třeba i některé tituly, které jsem měla, ale ztratily se při chaotickém stěhování a mají pro mě velkou citovou hodnotu.

Rozhodla jsem se využít internetový obchod www.online-antikvariat.cz. Naposledy jsem si tu nakupovala před rokem, a toto byla moje tuším čtvrtá objednávka. Vybírala jsem dlouho, preferovala jsem výběr podle autorů a svých oblíbených knižních edic. Nakonec mi v košíku skončilo sedm knížek.

Trochu nepříjemné překvapení mě čekalo, když jsem vybírala pobočku Zásilkovny, kam mi balíček doručí. Pobočka Elektra, kde jsem byla zvyklá si balíček vždy vyzvednout, měla "příliš rušno" - mnoho balíčků, a asi malou kapacitu. Trochu mě to rozladilo, ale našla jsem jiné výdejní místo, které mám blízko u nádraží - Hobby market.

Objednávku jsem odeslala v pátek šestnáctého června. Bylo mi jasné, že bude vyřízena až někdy v příštím týdnu, ale to mi nevadilo.

A už v úterý mi přišel email, že zásilka byla přijata k přepravě. Čekala jsem, že to bude až tak ve středu, takže super. Ve středu už byl balíček na výdejním místě, upřímně, dlouho jsem si z internetu nic neobjednávala, takže jsem byla vážně překvapená, že to bylo tak rychlé!

Jelikož jsem měla ve středu volno, vydala jsem se do Hobby marketu pro balíček. Ale zase menší patálie - na místě bylo možno platit pouze přesnou hotovostí, nebo jinak kartou. Drobáky po kapsách moc nenosím, a jelikož to celkem stálo 294 korun, vzala jsem s sebou platební kartu. Sice nerada, jelikož mám raději hotovost, ale nedalo se nic dělat. 

Prodavačka v obchodě mi přišla pořádně otrávená. Jakoby ji vytočilo, že si jdu pro balíček, a ne koupit nářadí. Nadiktovala jsem jí heslo k zásilce, a ona se mě pak stejně ještě jednou přišla zeptat, na jaké jméno to je... Dost zvláštní přístup. Ale balíček jsem měla, nacvakala jsem pin ke kartě na terminálu a pospíchala na autobus domů.Překvapilo mě, jak malé měla krabice rozměry - vybrala jsem si knížky menšího formátu, jak jsem později zjistila. Balíček byl v pořádku, pěkně zabalený, neporušený, olepený izolepou. Doma jsem krabici hned otevřela.

Knížky byly v balíčku pěkně naskládané, chráněné proti nárazům bublinkovou fólií - je fajn, že i k použitým knížkám se chovají při balení tak hezky.Vybrala jsem si opravdu takový mix. Mrtví a neklidní - sbírka hororových povídek z nakladatelství Epocha. Ed McBain a jeho další detektivka z 87. revíru - můj nejmilovanější autor detektivek.

Od Barbary Woodové jsem před lety četla jeden román a moc se mi líbil. Záblesk něhy - má se jednat o romantický příběh s krimi zápletkou. Česnek patří při vaření k mým nejoblíbenějším surovinám - přidávám ho prakticky do všeho, kam můžu, a to ve velkém množství (bramboráky, špenát, to vše musí být pořádně česnekové!)

Od Unni Lindellové jsem četla dva romány - Cukrovou smrt a Medovou past, jedná se o severské detektivky, které mě uchvátily. A právě Temný muž u nás v knihovně není, takže jsem ráda, že jsem si jej mohla koupit právě tady! Poslední knížka, Láska, román, má pojednávat o lásce z mnoha různých úhlů pohledu, takže jsem opravdu zvědavá. 

Aktuálně už mám rozečtenou knížku Mrtví a neklidní, hororové povídky jsou průměrné kvality, ale jako oddechovka dobrý. V některém z příštích článků se můžete těšit na knižní zhodnocení!


Celkově jsem s nákupem spokojená, oblíbený knižní antikvariát mě opět nezklamal, a až na malé rozčarování s pobočkou Zásilkovny nemám žádné výhrady.

Místo v knihovničce opět skoro zaplněno, a já už se moc těším na další čtení!

A co Vy? Nakupujete rádi v antikvariátech? Máte ve svém okolí nějaký kamenný, který pravidelně navštěvujete? Nebo také nakupujete jen online? Znáte některé autory, či knížky, které jsem si koupila? Zaujala Vás některý titul? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný víkend, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. 87. Revír je klasika.
  Já s oblibou vyhledávám na on-line antikvariátech staré kuchařky. Cestou z práce, jdu-li procházkou na metro, míjím dva antikvariáty, tak mi to mnohdy udělá průvan v peněžence.

  OdpovědětVymazat
 2. Nadiktovala jsem jí heslo k zásilce, a ona se mě pak stejně ještě jednou přišla zeptat, na jaké jméno to je... Dost zvláštní přístup. - Pravděpodobně ještě ověření, že se jedná o správnou osobu a správnou zásilku, nezdá se mi to zvláštní. To samý dělají všude jinde, sice nadiktuju/zadám kód, stejně se ale ptají na jméno, aby si to ověřili. Akorát na poště to dělají hrozně vtipně, protože si to vyjedou na počítači, dojdou pro balíček, přinesou ho a zeptají se pro ověření na jméno.... které celou tu dobu ale visí na monitoru, na který je i za sklem vidět, takže si dotyčný stejně může pohodlně přečíst všechny údaje o zásilce a jenom je nadiktovat zpátky :D
  Jinak použité knížky mi... ne že by mi vadily, ale koupím je, když není zbytí, protože jsem strašně háklivá na jejich stav a i na mých víckrát přečtených paperbacích je sotva poznat, že jsou čtené, pokud se nestala nějaká nehoda, takže nerada kupuju knížky v horším stavu :D Ale na druhou stranu je sama prodávám, teď jsem odeslala velkou várku knížek do knihobota.

  OdpovědětVymazat
 3. Antikvariáty mi nic neříkají , ač mám ráda knihy , tak tohle mě nějak minulo . Mam takovou zvláštní úchylku , že mi až vadí ,že tu knížku přede mnou už někdo měl . Občas mám problém i v knihovně a takový ty opravdu starý knížky se zažloutlýma listama si nedokážu půjčit , byť by mě třeba ten titul zajímal . Trochu se toho štítim .

  OdpovědětVymazat
 4. Já občas nějakou knížku swapnu přes FB za jiný, už mnou přečtený titul. V antikvariátě už jsem nebyla hodně dlouho (od té doby, co ten kousek od nás zrušili).

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Eliss, já chodím celý život do knihovny, knížky se snažím nekupovat. Výjimečně to někdy porušim, občas nějakou dostanu jako dárek. Měj se hezky, Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 6. u nás se kromě hesla vždy ptá na jméno :) aby se ujistila, že je to opravdu správný balíček pro správnou osobu :) nic zvláštního mi na tom nepřijde :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ráda nakupuju i v antikvariatech - někdy se tam dají sehnat knihy v tak zachovalém stavu, že člověk pochybuje, že je někdo četl. Nedávno mi přišel taky balíček plný knih - tentokrát jsou to ale nové tituly do sbírky. 🙂

  OdpovědětVymazat
 8. Místní knihobudka mě aktuálně zásobuje víc, než jsem schopný zpracovat, takže pyramidy knížek na podlaze postupně rostou i bez kamenného antikvariátu.

  OdpovědětVymazat
 9. Gratuluji k novým přírůstkům :) kamenný antikvariát v okolí nemám. Kupuji přes internet, např. Knihobot.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js