Přeskočit na hlavní obsah

Pár fotek z víkendu

 Jaro se už konečně začíná projevovat v plné síle. I u nás na horách se sice ještě místy dají najít stopy sněhu (mám tušení, že před Velikonocemi ještě pár centimetrů připadne!), ale mám radost, že dny už se prodlužují, a hlavně počasí už je takové... Zkrátka jarní.

Včera jsme ráno s přítelem zajeli autobusem do města na nákup. Máme dobré autobusové spojení, takže jsme se prošli přes celé město a zašli až do Lidlu. Je to náš nejoblíbenější obchod, hlavně s kvalitou ovoce a zeleniny jsem tam maximálně spokojená. A také tam mají velký výběr oblečení - nejlépe padnoucí džíny mám právě z Lidlu.

Nakonec jsme se rozhodli, že si dáme k obědu kuřecí stehna s rýží - takovou typickou klasiku. Kuřecí stehna jsou fajn i na přípravu, vzala jsem menší špalíčky, protože jsou rychle upečené. K tomu hrášek s mrkví, cibuli a česnek. A rýži už roky naděláme ve varných sáčcích, ale vaříme ji klasicky v hrnci. Opravdu chutná lépe než ta ve varných sáčcích, protože se nevaří v plastu.

Po výborném obědě jsme se rozhodli jít na procházku. Celý den svítilo sluníčko, sice foukal lehce studený větřík, ale s čepicí na hlavě se dala procházka skvěle zvládnout. Chodíme na naše oblíbené místo, kousek za činžákem, ve kterém bydlíme. Krásný kus přírody, kolem klid, louky, les...Na procházce si vždycky naprosto úžasně vyčistím hlavu, a problémy všedního dne mi málem přijdou jakési... Malicherné. Bohužel, opět jsme se setkali se starým známým nešvarem - a sice odpadky v přírodě. V dálce na poli jsem zahlédla kusy čehosi červeného. Když jsem přišla blíž, zjistila jsem, že jde o sklo, nejspíše ze zadní části auta. Nějaký chytrolín se nejspíš v noci proháněl po poli, do něčeho ťuknul, a sklo se rozsypalo. To se mi fakt ani nechtělo fotit.

Nicméně stále si někteří výletníci pletou přírodu s odpadkovým košem. I plastová láhev v přírodě nepůsobí příjemně. Při zpáteční cestě jsem ji vzala a na zahradě hodila do popelnice. Plánuji, že zase někdy vyrazím do přírody s rukavicemi a pytlem na lov odpadků. Mraky opět tvořily velmi zajímavé obrazce. Den byl opravdu jako malovaný, mám radost, že se příroda začíná pomalu, ale jistě probouzet.


Na procházku s námi samozřejmě vyrazila i Žofka. Venku se jí moc líbila, radostně běhala všude kolem, všechno poctivě očichávala. Když kolem nikdo není, necháváme ji běhat na volno. Provoz aut je tu téměř nulový, a když jde někdo kolem, hned jí připneme vodítko.Další pohledy na pole a vzdálené hory. Došli jsme až k přilehlému lesíku a obrátili jsme se zpátky. Když Žofka zjistí, že už jdeme domů, nadšeně se rozběhne kupředu - ale co pár metrů se vždycky otočí na nás, jestli jsme náhodou někde nezmizeli a jdeme pořád za ní!

Procházka byla fajn, mám radost, že už se začíná oteplovat. Hned má člověk lepší náladu.Tyto poslední dvě večerní fotky jsem cvakla z okna ložnice. Obloha měla zajímavé, působivé barvy, a také uskupení mračen dává průchod fantazii. Na první fotce mi mrak připomíná tvarem myš, která tryskem někam utíká. A vpravo dole to může být ovečka, nebo jiné zvířátko? Vážně zajímavé...

Víkend byl bezva, příští týden se chystám umývat okna, tak doufám, že pěkné počasí vydrží.

A co Vy? Jaký jste měli víkend? Bylo i u Vás pěkné, slunečné počasí? Vyrazili jste někam na procházku? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji pěkný začátek pracovního týdne, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. I u nás bylo o víkendu hezky, a tak jsme se s mamkou pustily do mytí oken a velikonoční výzdoby. 🙂

  OdpovědětVymazat
 2. Krásná procházka jarní přírodou. Škoda, že někteří lidé jsou prostě hovada. Nechápu, když dokáže někdo do přírody donést plnou láhev, že už nemá síly donést domů prázdnou. Žofinka je prima společník. Hezké i další dny přeji.

  OdpovědětVymazat
 3. Super fotky :) To je fajn, že sis víkend takhle užila. My jsme byli u babičky a dědečka (s rodiči, bráchou, jeho přítelkyní, pejskem), vzala jsem s sebou selfie tyč, kterou jsem si nedávno pořídila, tak jsme ji "testovali" :D Nakonec z toho je pár hezkých rodinných fotek. Počasí bylo opravdu nádherné :) Mamka s taťkou šli na procházku a říkali, že taky našli spoustu odpadků :(

  OdpovědětVymazat
 4. U nás bohužel o víkendu moc hezky nebylo i když mělo být . Což se projevilo i na tim, že jsem od pátku bojovala se začínajícím nachlazením a neděle pro mě pak byla pracovní . S těma odadkama je to děs - znám to, když jdeme s naším pejskem . Někde jsou místa, kde to doslova vypadá jako na skládce. Je to smutný .

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné fotky, hlavně ta cesta s mraky a sloupem. Já o weekendu chodil s milostivou po Vinohradech a fotil ruch v ulicích a na náměstích včetně drzých holubů.

  OdpovědětVymazat
 6. Pěkné fotky :) strašně ráda fotím jarní probouzející se přírodu. U nás bylo taky krásně, na nebi byly moc zajímavé mráčky. V sobotu jsme "odzimovali" kurty - hrabali listí, natírala jsem lavičky, pak jsem byla u koníků, kteří už taky cítí jaro ve vzduchu, tak byli hodně veselí :D

  OdpovědětVymazat
 7. Tento víkend se vydařil, byl už takový jarní a o to veselejší. Sluníčko dokáže vylepšit náladu a vytáhnout mě na procházku, bylo to fajn. Zdravím 😀

  OdpovědětVymazat
 8. Eliss, krásné fotografie, moc hezkou procházku jste si udělali. A Žofka byla také spokojená... já jednou sbírala i obaly od bonbonů, co někdo poházel - jsem to měla jako stopovanou, za sebou na cestě. Jako nechápu a vážím si těch, kteří jdou a sbírají, i když si přitom připadají jako blbci - uklízet po někom jiném... Měly by být větší tresty za pohození odpadků do přírody.

  OdpovědětVymazat
 9. Tenhle víkend byl fakt povedený, úplně jarní. My jsme byli na víkend v Kutné Hoře, užili jsme si výlety do přírody i courání po městě...
  Na lov odpadků jsem chodila na chalupě, když nám přímo kolem plotu jezdil cyklozávod - vždycky jsme nasbírali tašku obalů od různých energetických nápojů a gelů (zn. "dopito a odhozeno" :o( )

  OdpovědětVymazat
 10. Krasne nebe i zeme..

  OdpovědětVymazat
 11. tento týden bylo u nás nádherně, ale bohužel mě skolil nějaká nemoc, takže jsem jen polehávala, dřímala a snažím se dát dohromady :) fotky jsou krásné, jaro :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Host (2020)

 Pro horory jsem měla odjakživa slabost. Nejraději mám ty vyloženě duchařské, plné lekaček a hutné tajuplné atmosféry. Předevčírem jsem si hledala na ulozto horory z loňského roku. Napsala jsem do vyhledávače žánr horor, rok 2020, a listovala jsem si seznamem výsledků. Když mě některý film zaujal, vyhledala jsem si o něm na československé filmové databázi o čem vůbec je, a také hodnocení ostatních diváků. A moje volba padla nakonec na britský horor Host. Na první pohled mě překvapilo to, že film nemá ani hodinku, jen šestapadesát minut. Jsem příznivcem kratších filmů, pokud má film více než dvě hodiny, těžko se na něj pak už soustředím, ideální je ta hodinka a čtvrt. Podle popisu film nevypadal špatně. Doba koronavirová ovlivnila snad úplně všechny součásti běžného života. Jsme více na sociálních sítích, případně v kontaktu přes webové kamery či mobily. Na jednu stranu nás to sbližuje, ale jistým způsobem i vzdaluje od toho pravého sociálního kontaktu. Pětici mladých kamarádek napadne

Nákup z online antikvariátu

 Minulý týden jsem se pustila do pořádné "čistky" své domácí knihovničky. Bydlím v činžáku, čili místa tu není zase tolik, na knihy mám vyhrazený pokojíček, ale moje police s knihami se už začala místy nebezpečně prohýbat. Proto jsem se rozhodla (sice s bolavým srdcem), některé tituly rozdat kamarádce, a některé jsem odnesla do knihobudky. Při minulé návštěvě jsem s radostí zjistila, že spousta knih, které jsem tam odnesla, už si někdo vypůjčil či vzal.  Knihy, které jsem už dávno přečetla, a teď mi ležely na poličce, udělají radost někomu jinému.  A když už jsem provedla designovou úpravu, tak mě nenapadlo nic lepšího, než si místo těch právě vyřazených knih pořídit nové. Tedy, nové. Vzhledem k dnešním cenám nových titulů se mi osvědčilo nakupovat v antikvariátu, a de facto je to i tak trochu ekologické. U nás ve městě žádný kamenný antikvariát bohužel zatím nefunguje, ale naposledy jsem si vloni v létě objednávala použité knihy z e-shopu online-antikvariat.cz. S doručenou o

Páteční posezení na zahrádce

 Čtvrteční kontrola u mé obvodní lékařky dopadla naštěstí na výbornou - ledviny mám v pořádku, a v pondělí už jdu do práce. Už se tam opravdu moc těším, doma mě to už nebaví a nudou si opravdu hryžu nehty. Ale jsem samozřejmě ráda, že už je mi dobře, a z celé té patálie mám obrovské ponaučení a už dávám opravdu velký pozor na pitný režim. Doktorka mi ale doporučila, abych zůstala doma ještě v pátek a pořádně si odpočinula - takže do práce jdu v pondělí, a pak je zase dva dny volno, protože jsou státní svátky. Neschopenku mám tedy oficiálně ukončenou dnes, ale včera už jsem měla povolené vycházky. Nechala jsem si je napsat od osmi od rána do dvou, protože takhle zrána mi to vyhovuje více.  Fakt jsem se těšila, že už si pořádně vyrazím někam ven. Cítím se dobře, už více a lépe jím, a tak jsem s radostí využila možnosti vycházek. Takže včera hned v sedm ráno jsem vyrazila se pejskem na krátkou procházku do lesa, hned poté autobusem do města do knihovny vrátit knížky, a rychle zpátky domů,