Přeskočit na hlavní obsah

Pár fotek z víkendu

 Jaro se už konečně začíná projevovat v plné síle. I u nás na horách se sice ještě místy dají najít stopy sněhu (mám tušení, že před Velikonocemi ještě pár centimetrů připadne!), ale mám radost, že dny už se prodlužují, a hlavně počasí už je takové... Zkrátka jarní.

Včera jsme ráno s přítelem zajeli autobusem do města na nákup. Máme dobré autobusové spojení, takže jsme se prošli přes celé město a zašli až do Lidlu. Je to náš nejoblíbenější obchod, hlavně s kvalitou ovoce a zeleniny jsem tam maximálně spokojená. A také tam mají velký výběr oblečení - nejlépe padnoucí džíny mám právě z Lidlu.

Nakonec jsme se rozhodli, že si dáme k obědu kuřecí stehna s rýží - takovou typickou klasiku. Kuřecí stehna jsou fajn i na přípravu, vzala jsem menší špalíčky, protože jsou rychle upečené. K tomu hrášek s mrkví, cibuli a česnek. A rýži už roky naděláme ve varných sáčcích, ale vaříme ji klasicky v hrnci. Opravdu chutná lépe než ta ve varných sáčcích, protože se nevaří v plastu.

Po výborném obědě jsme se rozhodli jít na procházku. Celý den svítilo sluníčko, sice foukal lehce studený větřík, ale s čepicí na hlavě se dala procházka skvěle zvládnout. Chodíme na naše oblíbené místo, kousek za činžákem, ve kterém bydlíme. Krásný kus přírody, kolem klid, louky, les...Na procházce si vždycky naprosto úžasně vyčistím hlavu, a problémy všedního dne mi málem přijdou jakési... Malicherné. Bohužel, opět jsme se setkali se starým známým nešvarem - a sice odpadky v přírodě. V dálce na poli jsem zahlédla kusy čehosi červeného. Když jsem přišla blíž, zjistila jsem, že jde o sklo, nejspíše ze zadní části auta. Nějaký chytrolín se nejspíš v noci proháněl po poli, do něčeho ťuknul, a sklo se rozsypalo. To se mi fakt ani nechtělo fotit.

Nicméně stále si někteří výletníci pletou přírodu s odpadkovým košem. I plastová láhev v přírodě nepůsobí příjemně. Při zpáteční cestě jsem ji vzala a na zahradě hodila do popelnice. Plánuji, že zase někdy vyrazím do přírody s rukavicemi a pytlem na lov odpadků. Mraky opět tvořily velmi zajímavé obrazce. Den byl opravdu jako malovaný, mám radost, že se příroda začíná pomalu, ale jistě probouzet.


Na procházku s námi samozřejmě vyrazila i Žofka. Venku se jí moc líbila, radostně běhala všude kolem, všechno poctivě očichávala. Když kolem nikdo není, necháváme ji běhat na volno. Provoz aut je tu téměř nulový, a když jde někdo kolem, hned jí připneme vodítko.Další pohledy na pole a vzdálené hory. Došli jsme až k přilehlému lesíku a obrátili jsme se zpátky. Když Žofka zjistí, že už jdeme domů, nadšeně se rozběhne kupředu - ale co pár metrů se vždycky otočí na nás, jestli jsme náhodou někde nezmizeli a jdeme pořád za ní!

Procházka byla fajn, mám radost, že už se začíná oteplovat. Hned má člověk lepší náladu.Tyto poslední dvě večerní fotky jsem cvakla z okna ložnice. Obloha měla zajímavé, působivé barvy, a také uskupení mračen dává průchod fantazii. Na první fotce mi mrak připomíná tvarem myš, která tryskem někam utíká. A vpravo dole to může být ovečka, nebo jiné zvířátko? Vážně zajímavé...

Víkend byl bezva, příští týden se chystám umývat okna, tak doufám, že pěkné počasí vydrží.

A co Vy? Jaký jste měli víkend? Bylo i u Vás pěkné, slunečné počasí? Vyrazili jste někam na procházku? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji pěkný začátek pracovního týdne, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. I u nás bylo o víkendu hezky, a tak jsme se s mamkou pustily do mytí oken a velikonoční výzdoby. 🙂

  OdpovědětVymazat
 2. Krásná procházka jarní přírodou. Škoda, že někteří lidé jsou prostě hovada. Nechápu, když dokáže někdo do přírody donést plnou láhev, že už nemá síly donést domů prázdnou. Žofinka je prima společník. Hezké i další dny přeji.

  OdpovědětVymazat
 3. Super fotky :) To je fajn, že sis víkend takhle užila. My jsme byli u babičky a dědečka (s rodiči, bráchou, jeho přítelkyní, pejskem), vzala jsem s sebou selfie tyč, kterou jsem si nedávno pořídila, tak jsme ji "testovali" :D Nakonec z toho je pár hezkých rodinných fotek. Počasí bylo opravdu nádherné :) Mamka s taťkou šli na procházku a říkali, že taky našli spoustu odpadků :(

  OdpovědětVymazat
 4. U nás bohužel o víkendu moc hezky nebylo i když mělo být . Což se projevilo i na tim, že jsem od pátku bojovala se začínajícím nachlazením a neděle pro mě pak byla pracovní . S těma odadkama je to děs - znám to, když jdeme s naším pejskem . Někde jsou místa, kde to doslova vypadá jako na skládce. Je to smutný .

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné fotky, hlavně ta cesta s mraky a sloupem. Já o weekendu chodil s milostivou po Vinohradech a fotil ruch v ulicích a na náměstích včetně drzých holubů.

  OdpovědětVymazat
 6. Pěkné fotky :) strašně ráda fotím jarní probouzející se přírodu. U nás bylo taky krásně, na nebi byly moc zajímavé mráčky. V sobotu jsme "odzimovali" kurty - hrabali listí, natírala jsem lavičky, pak jsem byla u koníků, kteří už taky cítí jaro ve vzduchu, tak byli hodně veselí :D

  OdpovědětVymazat
 7. Tento víkend se vydařil, byl už takový jarní a o to veselejší. Sluníčko dokáže vylepšit náladu a vytáhnout mě na procházku, bylo to fajn. Zdravím 😀

  OdpovědětVymazat
 8. Eliss, krásné fotografie, moc hezkou procházku jste si udělali. A Žofka byla také spokojená... já jednou sbírala i obaly od bonbonů, co někdo poházel - jsem to měla jako stopovanou, za sebou na cestě. Jako nechápu a vážím si těch, kteří jdou a sbírají, i když si přitom připadají jako blbci - uklízet po někom jiném... Měly by být větší tresty za pohození odpadků do přírody.

  OdpovědětVymazat
 9. Tenhle víkend byl fakt povedený, úplně jarní. My jsme byli na víkend v Kutné Hoře, užili jsme si výlety do přírody i courání po městě...
  Na lov odpadků jsem chodila na chalupě, když nám přímo kolem plotu jezdil cyklozávod - vždycky jsme nasbírali tašku obalů od různých energetických nápojů a gelů (zn. "dopito a odhozeno" :o( )

  OdpovědětVymazat
 10. Krasne nebe i zeme..

  OdpovědětVymazat
 11. tento týden bylo u nás nádherně, ale bohužel mě skolil nějaká nemoc, takže jsem jen polehávala, dřímala a snažím se dát dohromady :) fotky jsou krásné, jaro :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js