Přeskočit na hlavní obsah

Víkendové výlety a procházky - Jeseníky

 Příští týden mi začíná poslední část dovolené, a protože je teď doma z práce i přítel, udělali jsme si takový pěkný výletový víkend, ze kterého mám i pár fotek, které bych Vám ráda ukázala. Něco jsem fotila já, něco přítel, proto jsou některé fotky s popiskem značky telefonu - vím, že to vypadá rušivě, a taky vím, že se to dá odstranit, ale tak nějak jsem to pořád nesmazala.

Jako první místo jsme navštívili Lázně Jeseník. Máme to kousek od místa bydliště, jedeme dvacet minut autem, a jsme tam. Počasí bylo tak akorát, ani horko, ani zima. Navzdory tomu jsme měli v lázeňském prostoru problém zaparkovat, aut i turistů tu bylo požehnaně.

Prošli jsme se kousek po kolonádě, ale já mám nejraději "zážitkový chodník" (koukala jsem na internet, oficiálně se to opravdu tak jmenuje). Návštěvníci si tak mohou naboso vyzkoušet procházku léčivými přírodními prameny (je to pekelně studené), otužit se, a zažít dobrodružství při zdolávání přírodních překážek. Není to moc dlouhé, ale je to rozhodně zajímavé. Zvlášť je tu i nádobka pro namáčení rukou.


(Tato první fotografie je z internetu, bohužel se nám spousta fotek nepovedla, je to tedy jen ilustrační foto, další fotky už jsou moje a přítele.)


Tento vodní tok se nachází v jesenických lázních kousek od brouzdaliště.

Do lázní jsme vyrazili kolem desáté hodiny ráno, dlouho jsme tam nepobyli, a vydali jsme se do bohatých a voňavých jesenických lesů (bohužel, i u nás jsou stále vykácená místa, hojně napadená kůrovcem, například na Rejvízu, kde jsme byli asi před rokem, to vypadalo opravdu hodně smutně, jako taková holá měsíční krajina, ale třeba v Bělé pod Pradědem jsou pořád lesy ještě relativně zachovalé).

Výhodou je, že na tato místa nechodí moc turistů, v lese jsme nepotkali nikoho, jen na pěšinách pár cyklistů. Miluju klidná místa v přírodě, kde není ani živáček, člověk se tu krásně zrelaxuje a zapomene na starosti všedního dne.

Následující fotky jsou právě z lesů v Bělé pod Pradědem:


Tato fotka se mi moc líbí, v tom kousku oblohy mezi korunami stromů vidím obrys ryby, co v něm vidíte Vy?Louky a pole jsou opravdu krásnou potěchou pro oko, v létě to všechno navíc tak krásně voní, a jsou i tak trochu tajemným místem se všemi svými zvuky přírody, zejména cvrkání kobylek a cvrčků. Sice už je pomalu konec léta a vše se v přírodě rychle mění, i tak je ale pořád na co koukat.

Co mě ale opět naštvalo, byly odpadky v lese, ale třeba i na tom poli. To jsem ani nechtěla fotit. Už několikrát jsem vyrazila do lesa s pytlem na odpadky a rukavicemi, ale lidé jsou bohužel pořád stejná prasátka, někteří stále nevědí, že odpadky patří do koše, a ne do přírody. To není ale záležitost jen lesů, nepořádek je i u hlavní silnice v příkopech. ¨

Nedávno u nás dělali dělníci na bytovce nové komíny, pánové byli slušní a fajn, jen jim bylo zatěžko odnést obaly od čokoládových tyčinek do popelnice, a raději je nechali pohozené na trávníku u bytovky. Co k tomu říct, že.

Tak doufám, že se Vám moje víkendové fotky z výletů líbily, není jich sice moc, ale zážitek byl opravdu fajn, přálo i počasí.

A co Vy? Byli jste o víkendu někde na procházce či výletě, nebo se ještě chystáte? Chodíte také někdy sbírat do přírody odpadky? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. Jeseníky jsou krásné, měli jste krásný výlet. Poslední fotka se mi moc líbí. Zdravím a přeji hezké i když deštivé dny 😊

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Udělala jsem hroznou hrubku a proto smazala.
  Jeseníky jsou krásné,byli jsme tu před lety na dovolené a tak místa,která jste navštívili znám.My jsme včera cestovali,protože na dnešek byl v předpovědi déšť,ale skoro nepršelo a bylo docela hezky.S parkováním máme často problém,ale včera to šlo.Ovšem nedávno jsme byli v Úštěku a to bylo přeplněné auty,byl všední den.Manžel jezdil přes půl hodiny,než zaparkoval.Tak jsem si zatím všechno,co jsem chtěla pomalu oběhala.
  Eli.měj se hezky

  OdpovědětVymazat
 4. fotky jsou pěkné :) a je super, že jste si to užili, je fajn vypnout :) ty odpadky jsou hrozné :/ i u nás to tak je...

  my jsme podnikli výlet v pátek, byli jsme se podívat do Kroměříže a v sobotu byli na pouti :)

  OdpovědětVymazat
 5. V lázních Jeseník jsme kdysi byli a moc se nám tam líbilo. Měli jste pěkné procházky. Zdraví Marie

  OdpovědětVymazat
 6. Určitě jste si užili skvělý výlet. Koukám, že vyšlo i krásné počasí :) my jsme byli od úterý do čtvrtka v Beskydech. V sobotu jsem byla dopoledne na koních a od odpoledne do noci jsem prodávala občerstvení na Country festu. Dnes jsem měla tenisový trénink. Cestou domů jsem pěkně zmokla :D

  OdpovědětVymazat
 7. Odsud znám velkou budovu lázní a sochy a kamenné výtvory v okolí, na "zážitkový chodník" si však nevzpomínám, Jeseník nám totiž vždy sloužil jen jak výchozí nebo koncové místo turistických výletů, např. na skalní vyhlídku Medvědí kámen a rozhlednu Zlatý Chlum.

  OdpovědětVymazat
 8. " Vyrazil jsem si do Jeseníků !
  co jsem si s sebou vzal ? . . . rum, paštiku,
  kořalky láhev a patku chleba,,
  zkrátka : všechno, co bylo třeba !
  šel jsem tam na podzim, - v jeseni.

  Na vršcích samé jest kamení !
  já ulehl, nebylo kam už se drápat !
  vůbec jsem se tam nevychrápal,
  jdu domů ......
  někdo se na mně tam drápal !!

  .... v baráku žena má jiného chlapa !!

  Okamžitě jsem chlapa chtěl zmlátit !
  .... ,,z baráku,, křičím...,,jak vytáhnu paty "

  " Rozedrané máš na sobě šaty !
  řve žena : " Rok jsme tě neviděli !
  celičký rok jsi byl ve prdeli,
  prohlášen byl jsi za mrtwého !!"

  Džonn Houno vykřikl : " I boha jeho !!
  to muselo dojíti k posunu času ?"
  .... hrábl si do svojích špinavých vlasů ......
  časová smyčka snad ňáká ?

  Doma mám Františka Ptáka,
  který se hned u nás uprdelil !!
  V hlavě mi hučí, jak měl bych tam včely !!

  řve žena : " Už s tebou nebudu !!"

  .... muž prohlásil Kunhuttu za kurwu,
  a rozčilen krajem sem - a tam bloudí
  a jídlo a peníze na lidech loudí !

  OdpovědětVymazat
 9. Fredy Kruger

  Je poslední možnost, z celé jich řady !
  Džonn Houno se obrátil na úřady !
  .... tam sdělil mu úředník jakýsi :

  " Vypadni ! sám sobě smrdíš si !"

  marné jsou ztížnosti, dopisy !!

  OdpovědětVymazat
 10. Ano, příroda je krásná - a když je bez davů turistů, tak ještě krásnější :-) A jsi dobrá, že občas vyrážíš a odpadky sbíráš. Každý takový obětavý člověk se počítá :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Jeseníky mám moc ráda. Zrovna za týden se chystáme s partnerem do Jeseníků na dovolenou a chystám se mu ukázat právě Rejvíz. kam jsem jezdila jako dítě. Krásně se to sešlo. O zážitkovém chodníku v lázních jsem nevěděla, tam se nejspíš taky vypravíme, tak děkuji za tip!

  OdpovědětVymazat
 12. Jeseníky jsou krásné. Fotky se vám oběma moc povedly. 🙂

  OdpovědětVymazat
 13. Líbí se mi fotografie luční.

  OdpovědětVymazat
 14. Jeseníky jsou prý nádherné. Neznám to tam a tak bychom si tam mohli naplánovat třeba příští několikadenní ubytování s výlety.

  OdpovědětVymazat
 15. Já to mám blíže do Beskyd, ale v Jeseníkách jsem také byla - znám Vrbno, Karlovice, parádně bylo na Červenohorském sedle. V Bělé p. Pradědem bydlela spolužačka. Jezdili jsme i do Osoblahy, tak jsme se vždy někde zastavili. Nebylo by špatné tam zajet, ale to chce sehnat ubytování. Teď se chystáme na jih. ☺

  OdpovědětVymazat
 16. Eliss, zdravím. Měla jsi hezký výlet. Já jezdím do Jeseníku do lázní a strašně moc se mi tam líbí. Jezdím v ŕíjnu, podzim je tam krásný, navíc tam je minimum dětí a o hodně míň turistú, než o prázdninách. Měj se hezky. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Ahoj Eliss,
  výlety a fotky vypadají moc pěkně, věřím, že jste si pořádně užili:-)
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

I takové věci se stávají...

 Odjakživa jsem byla velice silný introvert. Ani ve školce, později na základce, jsem neměla moc kamarádů. Dáno to bylo i tím, že ve třídě na základce nás bylo jen pět dívek proti velké početní převaze chlapců. Já tam byla tak trochu do počtu - spolužačky si utvořily dvojice, a já byla většinou sama. Od druhého stupně jsem sedávala i sama v lavici, což mi maximálně vyhovovalo - sice jsem nemohla od nikoho opisovat při písemkách, ale zato jsem měla klid na poslech látky od učitele, protože mě nikdo nevyrušoval.  Ale i když ve třídě jsem neměla kamarádky, zato jsem měla jednu o třídu výš. O přestávkách jsme se tedy mohly sejít na chodbě, povídat si, najít si nějaký klidný koutek a tam si povídat. Danča je o dva měsíce starší než já, ale protože já se narodila v září, nechodily jsme spolu do třídy. Což mi bylo opravdu líto. Byly jsme totiž nejlepší a nerozlučné kamarádky od mateřské školy. Tam jsme totiž byly všechny děti v jednom oddělení, takže jsme si často s Dančou hrály, dokonce jsme

Omluva - nemoc

 Milí blogoví přátelé, kamarádi, čtenáři bohužel se budu muset na pár dní vzdát všech blogových aktivit. Dnes po příchodu z práce domů mě přepadla ošklivá střevní chřipka, mám křeče v břiše, horečku, a je mi strašně, cestuju teď mezi toaletou a postelí.  Horečku střídá zimnice, a to mám doma teď kolem dvaceti stupňů. Asi teď létají nějaké bacily ve vzduchu, protože počasí se pořád mění, dneska ráno bylo dusno a pak se prudce ochladilo a teď večer prší... Doufám, že za pár dní mi bude líp, zatím jsem si vzala dovolenou v práci na zítra, a chystám se dnes v brzy do postele. Fakt si nepamatuju, kdymi bylo naposledy tak zle od žaludku... Tak se na mě prosím nezlobte, ozvu se hned, jak mi bude trochu lépe. Ale teď fakt nemám na počítač vůbec náladu a ani moc energii... Děkuji za pochopení, hlavně Vám všem přeji hodně zdraví, Vaše nemocná Eliss ♥

Host (2020)

 Pro horory jsem měla odjakživa slabost. Nejraději mám ty vyloženě duchařské, plné lekaček a hutné tajuplné atmosféry. Předevčírem jsem si hledala na ulozto horory z loňského roku. Napsala jsem do vyhledávače žánr horor, rok 2020, a listovala jsem si seznamem výsledků. Když mě některý film zaujal, vyhledala jsem si o něm na československé filmové databázi o čem vůbec je, a také hodnocení ostatních diváků. A moje volba padla nakonec na britský horor Host. Na první pohled mě překvapilo to, že film nemá ani hodinku, jen šestapadesát minut. Jsem příznivcem kratších filmů, pokud má film více než dvě hodiny, těžko se na něj pak už soustředím, ideální je ta hodinka a čtvrt. Podle popisu film nevypadal špatně. Doba koronavirová ovlivnila snad úplně všechny součásti běžného života. Jsme více na sociálních sítích, případně v kontaktu přes webové kamery či mobily. Na jednu stranu nás to sbližuje, ale jistým způsobem i vzdaluje od toho pravého sociálního kontaktu. Pětici mladých kamarádek napadne