Přeskočit na hlavní obsah

Placený internetový obsah?

 Bývaly doby, kdy jsem na televizi koukala jen velice sporadicky. S tím, jak přišla první vlna pandemie - to jsem tenkrát ještě studovala - jsem začala na televizi koukat o něco více. Tedy, koukat. Pustím si ji na hodinku, jak přijdu z práce domů, protože se mi líp uklízí u toho, když něco "hraje." Pak ji vypnu a pustím si ji až večer, na zprávy.

Na české seriály moc nekoukám, naposledy mě ale celkem bavila Policie Modrava na Nově. Mojí srdcovkou jsou staré detektivní seriály s panem Marvanem - Hříšní lidé.

Poslední dobou docela frčí streamovací internetové služby s filmy a seriály - Netflix a jiné. K internetovému připojení si s přítelem ještě platíme internetovou televizní službu - sledovanitv.cz. Každý měsíc to platím současně s internetem, a tato online televize stojí sto třicet korun. Jsou tam všechny základní kanály v HD. Programů je i v tomto základním balíčku docela dost - Nova Gold, Nova Cinema, Nova 2, Prima Star, všechny TV Barrandov, čtyři slovenské kanály, regionální kanály, a dokonce i německé a ukrajinské stanice - tam se můžu dívat na závody Moto GP a Formule 1, což je super.

Jediné, co mě štve, že tato internetová televize nejde "poslat" do té klasické, takže tato služba funguje na počítači nebo na chytrém telefonu.

Poslední dobou mě na TV Nova upoutala reklama na Voyo. Ta se totiž z televize nedá přeslechnout, jak se nám ji snaží televize vecpat do hlavy, a ani se za to příliš nestydí. Jen za 159 korun měsíčně získáte přístup k seriálům z této stanice o celých sedm dní dříve, bez otravných reklam, které jsou upřímně pěkně otravné. 

Ale navíc na Voyo naleznete i více než 2 000 seriálů a filmů, a nejen z produkce TV Nova. Výběr je pestrý, pro děti pohádky, pro muže NHL, NBA, pro ženy romantické filmy a seriály. 

Jenže je otázkou, zda je zrovna Voyo pro potencionálního předplatitele tak výhodné. Velký poprask vzbudila letos na jaře zpráva, že končí u mnoha diváků oblíbený seriál Ordinace v růžové zahradě 2. Já tento seriál viděla naposledy snad v roce 2007, kdy měl ještě jakousi úroveň, ale i tak je to, pokud mohu soudit, hodně odpočinkové dílo pro nenáročného diváka.

Neodsuzuji nikoho, kdo tyto seriály sleduje, každý máme prostě jiný vkus. Ale co mi tak říkaly kolegyně v práci, prý se už přestaly dívat tak před pěti lety, protože se z toho stala hrozná slátanina ve stylu každý se vyspí s každým a vše se omílá stále dokola.

Když byl oznámen konec Ordinace, na internetu se začaly zejména divačky bouřit, sepisovat petice a v žádném případě nechtěly konec svého oblíbeného seriálu, který je provází celým životem. Ano, toto bylo dokonce v nějaké reportáži, pro některé ženy se z Ordinace stala nepostradatelná součást životů.

Jako asi jo. Každý si potřebujeme najít někdy kus vysněného světa, do něhož se můžeme ponořit a prožívat příběhy, které jsou podobné těm našim. Někdo má knihy, někdo béčkové seriály.

Po této vlně kritiky Nova nakonec oznámila, že seriál bude pokračovat. Oficiálně měl skončit letos v létě, myslím. Jenže to má háček. Bude vysílán pouze na Voyo. Milovnice seriálu tedy budou muset obětovat těch sto šedesát korun měsíčně.Možná si řeknete, že to není tak moc. Ale pro někoho, kdo musí šetřit každou korunu, to nemusí být malá částka. Pro důchodce, matky samoživitelky a nezaměstnané. Nehledě na to, že spousta starých lidí třeba ten internet prostě nemá, a nebudou si moci pustit seriál, na který jsou roky zvyklí. Možná si myslíte, že jsem zbytečně dramatická, ale věřím, že pro některé to tak opravdu je.

Teď bych ráda popsala svou zkušenost s Voyo, které jsem si někdy v roce 2013 zaplatila na měsíc. V pořádku jsem se zaregistrovala, zaplatila přes mobil požadovanou částku - už nevím, kolik to tenkrát bylo, (snad kolem stovky), jenže pak už to šlo z kopce. Kdovíproč se mi nechtěl rozjet ten jejich přehrávač. Můj brácha těmto věcem kolem počítačů rozumí, a ani on nevěděl, proč to nejde. Všechny ty ovladače byly nainstalované, jenže to prostě nešlo.

Takže jsem měla zaplacený měsíc, peníze vyhozené doslova z okna, a volala jsem na tu jejich linku, že to na příští měsíc už nechci, že to ruším, protože to nefunguje. Jenže, ejhle, další měsíc se další platba za Voyo automaticky zase strhla. To už jsem byla vytočená.

Dispečerka mi vysvětlovala, že muselo dojít k omylu, prý se moc omlouvá. Omluva houby platná, protože peníze byly fuč. 

Další měsíc přišla SMS, že mi strhávají 0 Kč za Voyo. Tyto SMS mi chodily ještě asi další tři měsíce, pak to přestalo. Bylo to až komické. Takže toto je moje jediná zkušenost, sice z roku 2013, ale už nikdy bych si tuto streamovací službu od TV Nova nepořídila. Pravděpodobně ty technické problémy asi už nejsou tak hrozné. Před delší dobou mi psala kamarádka, která tyto novácké seriály miluje. Voyo nemá, ale stejně své seriály vidí s předstihem. A to proto, že placený obsah prý vždycky někdo stáhne, hodí na uložto.cz, kde si jej můžou ostatní zdarma stáhnout. 

Jako asi by mě to moc nebavilo, vidět něco, co mají dávat v televizi příští týden, už s takovým předstihem. Pak bych se už na to asi tolik netěšila, ne? Když si to můžu hned druhý den stáhnout zdarma, a příští týden už na to asi znovu v televizi koukat nebudu.

Tak si jen tak říkám, zda třeba Nově i kvůli tomuto neklesá sledovanost, hlavně tedy z řad mladších ročníků, pro které je pohodlnější si to stáhnout do počítače, než koukat večer na televizi. Ale to je jen moje hypotéza, těžko říct.

Naopak ale s internetovou službou sledovanitv.cz jsem opravdu spokojená. Můžu si přehrávat pořady zpětně, přeskakovat tak reklamy, nebo pokud se někde vysílá v noci dobrý film, můžu si jej nahrát a pustit další den. Oceňuji i to, že k základnímu balíčku bývají někdy přidávány zdarma bonusy - třeba vloni, když byla ta první karanténa, bylo tam několik filmových a dokumentárních kanálů, což bylo super.

Bohužel občas bývají v této službě výpadky, obraz na pár okamžiků "zamrzne," ale to jsou malé věci. Nejčastěji se v internetové televizi dívám na dokumenty, případně na nějaké lepší filmy. Ale z české tvorby posledních let mě nic moc nezaujalo, ani ze seriálů, ani z filmů...

Mimochodem, Voyo, potažmo Nova, si dala za cíl mít v co nejkratší době milion předplatitelů - aktuálně jich má přes šedesát tisíc. No, na Nově tedy nemají malé ambice... Já nechci být zlá, ale myslím, že Voyo na tohle prostě nemá, není pro předplatitele tak moc atraktivní a ničím zajímavá. Lidé dnes stahují rádi věci zdarma, nechce se jim za takový obsah moc platit - tak to bohužel je. 

Sledovanitv.cz si moc chválím, protože za ty peníze je to slušná podívaná, ve vysoké kvalitě a je tu zajímavý výběr kanálů. S jinými streamovacími službami zkušenost nemám, zase tolik času sledováním filmů a seriálů čas netrávím a ani nechci. 

Co si o placeném obsahu na internetu myslíte Vy? Využíváte nějakou streamovací službu? Máte zkušenosti s Voyo? Myslíte, že za ty peníze se to vyplatí? Měli jste předplacenou, nebo máte nějakou internetovou televizi, nebo dáváte přednost té klasické? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥Komentáře

 1. Nevyužívám nic takového. A ani v normální televizi ze zásady nesleduji komerční stanice (s jedinou velmi vzácnou výjimkou).

  OdpovědětVymazat
 2. I only watch classic TV. I don't want to waste time and money on subscriptions.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Did you try any free streaming services? iPrima.cz, stream.cz, mall.tv...? :) It's so great content, but sometimes it is great. :)

   Vymazat
 3. Nevyužívám nic. Televizi nemám, na nic se nekoukám, když mě někdo donutí jednou za čas vidět film, najdu si ho online, stejně tak seriál, aktuálně sleduji jeden, co běží, a ten přestane běžet po osmi, teď už jen šesti dílech, nejsem prostě velký konzument filmařské produkce. Ale když to chtěj dát placené, ať dají. Pokud si někdo nemůže dovolit zaplatit si voyo, tak nebude mít ordinaci a bude si muset najít něco jiného, nebo bude muset najít 160 korun, je to naprosto zbytná záležitost, tak to funguje. Ale stejně si myslím, že to za chvíli lupnou zátky, protože to bude platit méně lidí, než by se na to dívalo normálně.

  OdpovědětVymazat
 4. Panejo, milion předplatitelů, to tu snad nemá ani Netflix! :-D Myslím si ale, že placení za obsah na internetu je jednoznačně na vzestupu. Už ve svojí generaci (25-30 let) vidím jasnou tendenci radši si trochu připlatit, než se prodírat nekonečnem reklam nebo se otravovat co chvíli s nějakým stahováním. U mladších ročníků to podle všeho není jiné, spíš naopak - oni už se Spotify a Netflixem prakticky vyrostli. Naopak nejméně ochotná k placení na internetu je prý skupina 40+, protože jsou prostě zvyklí na to, že internet vždycky byl zadarmo a basta. Takže za kvalitní obsah na internetu klidně zaplatím, ale teda za obsah televize Nova... no, jak to říct slušně? Ani kdyby s tím přišlo sto kilo popcornu zadarmo! :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Já seriály ani filmy moc nesleduji. U televize moc nevysedávám a tak mi to je celkem ´jedno. Poslechnu si nejdůležitější zprávy a počasí a tím pro mě sledování televize končí...Raději jdu na procházku ven nebo se věnuji důležitějším věcem než jsou přihlouplé nekonečné seriály, kde prý "spí pomalu každý s každým" a vymýšlejí to studenti na Damu. Proti gustu... já toto sledovat zrovna nemusím a nechybí mi to.

  OdpovědětVymazat
 6. Já se divám na dokumenty za učelem něco se dozvědèt nebo připomenout a potom na některé věci na O2 nebo HBO i Netflixu kvůli cizim jazykům, abych nezapomněla. Přiznávám že někdy jsou to kraviny, na které bych se v češtinè nikdy nedívala, ale mám radost, že tomu rozumím😂

  OdpovědětVymazat
 7. Pro mě by sledování seriálů o týden dřív byl nesmysl. To abych jiným mohla prozradit děj? :-) Já ani nepřeskakuji reklamy. Spíš si během reklam něco dělám. Ale myslím, že televizi moc nesleduji. I na internetu je zdarma dost filmů.

  OdpovědětVymazat
 8. A znáš Lepší.tv?
  https://www.xn--lep-tma39c.tv/
  Ta je taky přes internet, dají se sledovat pořady i pozpátku, dají se nahrávat, a hlavně jde sledovat na televizi

  OdpovědětVymazat
 9. Televizní program mě moc nezajímá a tak si předplácíme Netflix.Výhoda je,že to může sledovat celá naše rodina s různých míst.Když mám chuť na nějaký film,tak si z nabídky vždy vyberu.Voyo,nad tím jsme zatím neuvažovali.Ale většinou si večer čtu
  Měj se hezky

  OdpovědětVymazat
 10. my ani nemáme televizi :D platíme si Netflix a koukáme a na filmy a seriály tam :)

  zkušenost s Voyo nemám a po pravdě nikdo v mém okolí také ne :) třeba o několik let později vylepšili kvalitu této služby, ale stejně bych tomu už nevěřila :)

  OdpovědětVymazat
 11. Já s Voyo nemám vůbec zkušenosti, ale přijde mi trošku hnusné, že si lidé vlastně "vynutili" pokračování Ordinace a bude to jen na Voyo :D. My máme jen Netflix, který platíme a MTV, který máme od přítelova bráchy :D. Na obyč tv kanály nekoukáme :D.

  OdpovědětVymazat
 12. Na televizi se celkově moc nekoukám. Jen na sport (tenis, atletika, biatlon). Teď začne olympiáda, takže to se budu dívat více :)
  Máme O2 TV, ale taky občas blbne.. :/
  S Voyo, ani jinou placenou televizí zkušenosti nemám.
  Leník

  OdpovědětVymazat
 13. Já měl rád Hříšné lidi s Adamírou.

  OdpovědětVymazat
 14. Myslím si, že pokud Ordinace skončila, tak skončila. Pokud si nová myslí, že jim někdo bude platit za něco, co je o ničem, pak o tom pochybuju. Navíc je to podle mě jen tah na to, aby tato stránka byla v provozu, protože jim celkově klesla sledovanost. A není se čemu divit.

  OdpovědětVymazat
 15. Nejsem si plně jistý, ale myslím, že některé chytré televize mají možnost přehrát SledovaniTV.cz přes zabudovanou aplikace. Víš, já tomuto tak moc nerozumím, ale myslím, že společnost, která má aplikaci si to musí domluvit s každým výrobcem televize, a ne vždy to asi vyjde. Já ji nemám, strýc ji nemá v tv ale rodiče myslím ano.

  Článek není špatný - Jen jedna drobná plkotinka. Já jen, že když říkáš, že nic proti takovým seriálům nemáš a potom napíšeš béčkové, tak to někomu to vyzní jako urážka a nikoliv jako objektivní fakt, který si myslela, že to není VIP seriál.

  Ve filmech a seriálech přes internet je budoucnost. Nedávno jsem viděl zajímavý dokument o tom, jak technicky vylepšovali možnost rychle a kvalitně přenášet video internetem. Bylo to zajímavé. A býval jsem se přes internet. O to vlastně i lepší. :) Já měl SledovaniTV, Kuki, Netflix,... a jinak asi nic. Voyo mě láká hodně hodně hodně málo. Nic zajímavého tam pro mě není.

  V poslední době se snažím si stahovat méně, a zkusit do toho si pouštět tv, ale je trochu otravné, že člověk musí být v daný čas na správném místě, ale je to morálnější než to stáhnout z Ulozto. Jednou ulozto skončí a bude pro někoho legrace, že někteří lidé přišli o své oblíbené seriály, protože je už nikde nedávají a u těch, co o ně nepřišli, tak si někteří budou muset počkat na konkrétní čas.

  Mě se líbilo Kuki více než SledovániTV, protože mají takovou pěknou grafiku stránky. Tohle to je. Jsem naprosto upřímný.
  Jinak nevím to jistě, myslím, že Kuki se mi nikdy nesekli. Oni myslím použili princip, když se internet zpomalí, tak automaticky sníží kvalitu videa, aby to mohlo jet dál a internet to zvládal. Co jsem používal SledováníTV, tak to vždy jelo v HD, ale třeba mi nikdy nevypadl internet. Měl jsem ho jen chvíli.

  Díky moc za článek! Tohle téma mě zaujalo, protože mám rád filmy a seriály.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Host (2020)

 Pro horory jsem měla odjakživa slabost. Nejraději mám ty vyloženě duchařské, plné lekaček a hutné tajuplné atmosféry. Předevčírem jsem si hledala na ulozto horory z loňského roku. Napsala jsem do vyhledávače žánr horor, rok 2020, a listovala jsem si seznamem výsledků. Když mě některý film zaujal, vyhledala jsem si o něm na československé filmové databázi o čem vůbec je, a také hodnocení ostatních diváků. A moje volba padla nakonec na britský horor Host. Na první pohled mě překvapilo to, že film nemá ani hodinku, jen šestapadesát minut. Jsem příznivcem kratších filmů, pokud má film více než dvě hodiny, těžko se na něj pak už soustředím, ideální je ta hodinka a čtvrt. Podle popisu film nevypadal špatně. Doba koronavirová ovlivnila snad úplně všechny součásti běžného života. Jsme více na sociálních sítích, případně v kontaktu přes webové kamery či mobily. Na jednu stranu nás to sbližuje, ale jistým způsobem i vzdaluje od toho pravého sociálního kontaktu. Pětici mladých kamarádek napadne

Vitamíny a doplňky stravy

 Z dětství si pamatuju docela přesně občasné návštěvy lékárny s rodiči, když jsme šli od doktora s receptem nebo koupit nějakou mastičku. Dodnes si živě pamatuju tu vůni, která tam byla. Tenkrát v našem městě ještě nebyla lékárna na každém rohu, byly tam jen dvě, a já chodila s rodiči do té velké, co byla na náměstí. Tenkrát mi připadala lékárna fascinující. Všude barevné krabičky, zvláštní vůně, a taky mi rodiče vždycky koupili několik těch vitaminových cucavých bonbonů, co byly ve velké skleněné dóze u pokladny. Když jsem byla malý špunt, tak v té době zrovna frčeli vitaminy Marťánci. Každou chvíli jsem na ně viděla reklamu v televizi a tak hrozně moc jsem prosila rodiče že je chci, že mi nakonec jedno balení koupili, a další jsem našla ten rok  pod stromečkem. Měla jsem z nich velkou radost a poctivě si vždycky ráno po snídani jednu tabletku vzala, než jsem šla do školy. Další vitaminy jsem brala v pubertě. To byly pivovarské kvasnice potažené sladkou vrstvou, vypadaly jako lentilky

Předčasné volby?

 V posledních dnech a týdnech se naše politická scéna celkem otřásá v základech. Začalo to nejprve aférou Jana Hamáčka, který měl mít v plánu jet údajně do Ruska vyjednat vakcínu Sputnik V, a pokračuje to dalšími a dalšími přešlapy naší slavné vlády která dělá všechno možné, aby lidi ještě víc naštvala a znechutila. Otevřely se konečně obchody, kadeřnictví, a na řadu přijdou i zahrádky restaurací. Ovšem má to svá ale. Ke kadeřníkovi musíte jít s negativním testem na koronavirus, certifikátem o dokončeném očkování či potvrzení o nedávné prodělané nákaze. Kadeřníci si musí dokonce vést evidenci zákazníků kvůli hygieně.  Dnes vyšel na Seznamu článek, že majitel restaurace či hospůdky by měl na zákazníka, který nebude mít potvrzení o očkování či negativní test, vykázat z restaurace, dokonce na něj zavolat policii. Takže se budeme navzájem udávat, volat na sebe brzy i zásahová komanda? Navíc si myslím, že je háček v tom, že nikoho nemusí zajímat údaje o mém zdravotním stavu. To, jestli mám