Přeskočit na hlavní obsah

Rychlý podvod

 Předevčírem mě hodně zaujalo video na YouTube, konkrétně video od Kluků z Prahy s názvem Jak fungují podvody na Barrandově v televizních hrách. 

Myslím, že snad každý soudný a ne úplně naivní člověk musí vědět, že v těchto rychlých hrách, kde si můžete jediným zavoláním a uhádnutím zvířete či města v obálce, musí být zákonitě něco špatně. Selský rozum totiž říká, že peníze zadarmo vám přeci nikdy nikdo jen tak nedá, a pokud ano, je to hlupák. 

Když jsem byla před více než měsícem nemocná a v karanténě, koukala jsem na televizi často i přes den. Teď chodím do práce, vracím se domů kolem poledne, a než člověk udělá něco doma, nakoupí, uvaří, zařídí, co je potřeba, tak k televizi sednu až večer, většinou se dívám na Simpsonovi nebo případně na nějaký večerní film.

Kanál TV Barrandov (v tomto případě je slovo kanál přesně vystihující to, jakou stokou tato stanice a její ostatní sesterské pořady jsou) je takový zajímavý bizár. Úplně z toho čiší, že majitel, pan Soukup, nemá pořádné peníze na kvalitní tvorbu, nebo mu vyhovuje, že vysílá dno televizní zábavy, případně své pořady, kde se snaží vtipně komentovat politické dění, jenže se bohužel jen ztrapňuje a mohl by být mistr světa v nejvíce mrknutích do kamery za minutu.

No, nic, to jsem trochu odbočila.

Jak jsem byla nemocná a koukala z nudy na telku, při přepínání jsem narazila i na stanice Barrandov. Překvapivě se tam jako smyčka točí různé teleshoppingy, Klenot TV a právě i pořad Rychlá hra, o kterém výše zmíněná partička natočila video. Princip těchto her je zdánlivě jednoduchý. Uhodnout zvíře, město, či včera to byla značka auta skryté v obálce - ano, ze zvědavosti jsem si tento pořad pustila zpětně, byl vysílán někdy kolem deváté ráno - a o takové značce, která byla nakonec v obálce jako správné řešení jsem v životě neslyšela, a když jsem se ptala přítele, tak ten o ní také neslyšel. 

Rychlou hru uvádí nesympatická peroxidová blondýna, která diváky přesvědčuje, že mají volat, že určitě znají správné řešení, že je to přeci jednoduché... A to drama, kdy těsně před koncem začne moderátorka vyvíjet psychologický nátlak na diváky, a labilnější jedinci podlehnou a začnou volat, přičemž se nedovolají, ale i tak provolají spoustu peněz, protože minuta hovoru stojí devadesát pět korun. Ale lidi si řeknou, no tak dobře, provolám pár stovek, ale vyhraju třeba pět tisíc, tak to se vyplatí, ne?

Právě že nevyplatí. 

Vše je totiž řízeno počítačovým automatem, který určuje, kdo a kdy bude přepojen do studia. Takže někdo se dočká, někdo ne. Pravděpodobnost ale asi nebude moc vysoká, je to pěkně vysvětleno i ve videu. A i když vás nepřepojí do studia, stále platíte za provolané minuty. Autoři si dali tu práci, že si pročetli internetové diskuze, a babička jedné z diskutujících zaplatila za tuto Rychlou hru 1 914 korun, a to bez toho, aniž by se dovolila do studia.

A dále dcerka jedné paní provolala celých 7 000, nic nevyhrála, tedy krom toho šíleného vyúčtování. Dále paní dodává, že neví, jak je možné, že jsou tyto hry dostupné dětem. Správně má volat jen člověk od osmnácti, ale ve videu je ukázáno, že volají i třináctileté děti, přičemž ale na dotaz moderátorky, zda mají osmnáct, odpoví, že ano.

Takže jediným důkazem je dobré slovo volajícího.

Moderátorky navíc sami nabádají, ať děti volají, pokud mají vedle sebe dospělého... Přitom je jasně dole na liště napsáno, že hra je od osmnácti let.

Dost šokující fakt pro mě byl, že tento pořad Rychlá hra je prezentován jako teleshopping. Jenže ten logicky musí něco nabízet, ne? A taky že ano! Dole na liště běží nabídka na časopis Sedmička. Když tedy zavoláte do televize správné nebo špatně řešení hry, na tři měsíce si zakupujete předplatné tohoto časopisu v elektronické podobě. Co na tom, že Vás na to nikdo neupozorní, prostě jste si to zakoupili jako bonus, a musíte to zaplatit a odebírat.

Takže pan Soukup takto nestoudně okrádá lidi, protože vydavatelství časopisu Sedmička mu patří. Paráda, co? Mimochodem Tv Barrandov se distancuje od těchto pořadů s tím, že pronajímá vysílací čas a nemá s tím nic společného. Takže i kdyby se tam vysílala v pravé poledne pornografie, bude se pan Soukup hájit tímto? K smíchu.

Je to podvod na diváky, a nechápu, jak se může toto v televizích vysílat i v roce 2021 pod záštitou toho, že se jedná o teleshopping, ale tváří se to jako regulérní soutěž. 

Ke konci videa autor zavolá bývalému moderátorovi této "Rychlé hry" s tím, zda to celé nevnímá jako podvod. Tento moderátor se obhajoval s tím, že je to stejné riziko jako nákup výherního losu. Nikdo vás k tomu nenutí, a nikdo ani nezaručí, že opravdu vyhrajete. To, kdo se dovolá do studia či ne, určuje počítač.

Prosím Vás všechny, nevolejte do těchto pořadů. Nesledujte to, nepodporujte to, a hlavně varujte své blízké, zejména ty starší a menší, ať tam v žádném případě nevolají. Doba je zlá, vidina rychle vydělaných peněz bez práce je lákavá, ale takhle to prostě nefunguje.

Po vydání videa se o tyto podvodné pořady začala zajímat širší veřejnost, což je moc dobře. Operátoři dokonce pohrozili provozovatelům Rychlé hry zablokováním televizní linky. Otázkou zůstává, proč to neudělali už dávno. 

Doufám, pevně věřím, že těmto podvodným pořadům v TV již brzy odzvoní, ale dokud tam lidé budou volat a okrádat se tak sami o kredit či paušál a tito šmejdi budou vydělávat a bude se jim to vyplácet, tak... Ještě by si rada pro rozhlasové a televizní vysílání mohla "posvítit" i na pořad Klenot TV, kde taktéž Barrandov prodává předražené šperky, které jsou ve velké slevě, ale stejně vám přijde domů něco, co nelze nazvat jinak než šmukem... Pěkné video se zkušeností s Klenot TV natočil Lukefry, určitě se na něj podívejte.Co si o tomto myslíte Vy? Je v pořádku, aby televize pronajímaly vysílací čas těmto podvodníkům? Myslíte, že lze opravdu v těchto soutěžích něco vyhrát? Máte zkušenost, třeba ze svého okolí, s telefonáty do těchto pořadů? Jsou špatné, nebo dobré? A je normální, že si televize dovolují toto vysílat za bílého dne, třeba i v devět hodin ráno? Napište mi do komentářů!

Přikládám video, určitě na něj koukněte, je pěkně zpracované a je super, že se toto téma konečně dostalo pořádně mezi lidi.

Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Komentáře

 1. Kanály Barrandovaq sice naladěné máme, ale dívá se manžel jen tehdy, když dávají rakouský seriál Big-Ben. Na soutěže a Soukupovy bláboly nejsme zvědaví. Jeho trapné řeči jsme si poslechli jednou chvilku, když tam měl pana rezidenta. I ten asi pochopil, že to nemá cenu diskutovat s tímto rádoby moderátorem. Stejně tak mi vadí upoutávka na nějakou soutěž na Primě, kde bude pár vybraných dětí zřejmě z řad dnešní "zlaté mládeže" sedět v jednom domě a asi hrát hry a čekat na "lajky" za půl milionu. To snad není možné!!! Tak to je z dalších novodobých reality show, která já prostě nemusím ani náhodou. Přijde mi to zbytečná ztráta času takovou hovadinu sledovat. Přeji Ti krásné dny v pohodě a ve zdraví. Jara

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem pár těch pořadů viděla. Přišlo mi divné, že tam moderátor/ka několik minut mluví a přemlouvá diváky, aby zavolali, než se vůbec někdo dovolá. Moje teorie je taková, že se dovolají na automat, který vyčkává, až se z těch hovorů nastřádá dost peněz a teprve potom někoho náhodně přepojí do studia.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Eliss,
  já se na tyto pořady vůbec nedívám, Barrandov celkově nesleduji. Nesnáším tyto podvody na lidi a věřím, že někteří jsou schopní tomu podlehnout, klidně i děti, které si třeba myslí, že získají nějaké peníze...
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Mně se jenom "líbí", jak se všichni najednou můžou přetrhnout, aby se k tomu vyjádřili a dokonce prohlašovali, jak se s tím zatočí, po tomhle videu, když nejen Lukefry na to upozorňovali už dávno předávno. Ale to zřejmě nikoho nezajímalo a všem status quo vyhovoval.

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Eliss, jak píšeš, jednou jsem z nudy přepínala tv a také jsem narazila na kanál,a to skutečný, Barrandov. Myslím, tu velmi dobře chápou, že na lidské hlouposti a tuposti se vydělává nejlépe.

  OdpovědětVymazat
 6. Lépe než sledovat TV Barrandov je jít hledat trilobity na Barrandovské skály.

  OdpovědětVymazat
 7. Než koukat na Barrandov, to budu raději čučet do automatické pračky. Výsledek bude stejný, ztracený čas. Je smutné, když se takto oficiálně okrádají starší lidé nebo děti, protože soudný člověk ví, o co jim jde. Zdravím ☺

  OdpovědětVymazat
 8. Barrandov je stanice,kterou vůbec nesleduji.Nemám moc přehled ani o programech na jiných stanicích.Vybírám si program podle své nálady na jiných kanálech.Teď zrovna na Netflixu a častěji na Youtube.Ale teď mám čtecí období.
  Pokud dobře platí ti podvodníci,tak je to Soukupovi asi jedno.
  Měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
 9. Já bych řekla, že každý si nějak vydělává. Je pravda, že je to podobné, jako losy. Ale sama bych tam nevolala, dcera by dostala na zadek a rodiče vynadáno, kdyby zkoušeli v těchto soutěžích vyhrát.

  OdpovědětVymazat
 10. Podobné pořady bohužel vždycky jsou nadesignované především tak, aby vydělávaly. Což znamená, že ti, kdo se zúčastní, musejí úhrnem výrazně prodělat. Je to vážně kanál.

  OdpovědětVymazat
 11. Milá Ellis, TV Barrandov nesleduju a pana Soukupa nesnáším. Ale věřím, že plno lidí se nechá podobnými pořady, soutěžemi a fintami nachytat...Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Obrana je jednoduchá. Stačí nemačkat příslušné číslo programu. Tak už to dělám řadu let, takže znám pana Soukupa jen z doslechu.

  OdpovědětVymazat
 13. Na Barrandov se vůbec nedívám. Občas při přepínání kanálů narazím na teleshopping, nebo tyto rychlé soutěže, ať už o šperky, nebo něco jiného. Je to opravdu nechutné. Také si myslím, že lidé volají, ale schválně hovor do studia nepustí, aby mohli člověka oškubat o co nejvíc peněz. Ubohé je i to, jak moderátorka přemlouvá lidi, aby volali, křičí, nabádá je a říká, jací to jsou hlupáci, když nezavolají na takovou dobrou nabídku. Je to k pláči... Díky za tipy na videa, určitě na ně kouknu :)
  Leník

  OdpovědětVymazat
 14. Je neuvěřitelné, kam všude se šmejdi dokážou rozlézt. Já na Barrandov nekoukám (nesnáším Soukupa), takže tenhle "teleshoping" jsem ani nezaznamenala

  OdpovědětVymazat
 15. Já už na televizi několit let nekoukám, ale něco podobného jsem už mnohokrát viděla ještě jako malá. Je to strašné, nechápu, jak můžou dovolit nechat vysílat takové okradačské pořady.

  OdpovědětVymazat
 16. Mně jenom není jasné, jak to může živit několik televizních kanálů, když i Šlágr to má s penězi nahnuté

  Můj inkoustový salát

  OdpovědětVymazat
 17. Na pana Soukupa mám silnou alergii, takže Barrandov mě skutečně míjí. Kluci se občas, když jsme u babičky na obědě, baví aukcemi na Klenot TV, ale i oni vědí, že je to podvod.

  OdpovědětVymazat
 18. Po pravdě u nás je televize jen lapač prachu. O víkendu přítel sleduje ZOOM. Ale máš u mě palec nahoru za stručný a trefný popis P. Soukupa a výsledku jeho práce v kanálu Barrandov :)

  OdpovědětVymazat
 19. Ach, Barrandov, kapitola sama pro sebe. A jak to třeba moje babička hltá! :o Nechápu, jak si někdo může doopravdy myslet, že jsou to fér hry.
  Díky za tipy na videa, plánuju se na ně podívat!

  OdpovědětVymazat
 20. Na TV se nedívám vůbec, ale co vím, tak Soukup má velké dluhy a je docela možné, že jeho televize zkrachuje, anebo ji někdo koupí.
  Soukup recykluje sám sebe, jeho firma vydává noviny Týden, dostupné na webu, a tam je vždy na prvním místě reklama na jeho televizní pořady.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Host (2020)

 Pro horory jsem měla odjakživa slabost. Nejraději mám ty vyloženě duchařské, plné lekaček a hutné tajuplné atmosféry. Předevčírem jsem si hledala na ulozto horory z loňského roku. Napsala jsem do vyhledávače žánr horor, rok 2020, a listovala jsem si seznamem výsledků. Když mě některý film zaujal, vyhledala jsem si o něm na československé filmové databázi o čem vůbec je, a také hodnocení ostatních diváků. A moje volba padla nakonec na britský horor Host. Na první pohled mě překvapilo to, že film nemá ani hodinku, jen šestapadesát minut. Jsem příznivcem kratších filmů, pokud má film více než dvě hodiny, těžko se na něj pak už soustředím, ideální je ta hodinka a čtvrt. Podle popisu film nevypadal špatně. Doba koronavirová ovlivnila snad úplně všechny součásti běžného života. Jsme více na sociálních sítích, případně v kontaktu přes webové kamery či mobily. Na jednu stranu nás to sbližuje, ale jistým způsobem i vzdaluje od toho pravého sociálního kontaktu. Pětici mladých kamarádek napadne

Odvrácená strana sladkého ovoce

 Nepatřím mezi zrovna velké milovníky ovoce. Sem tam si dám jablečnou nebo jahodovou přesnídávku, v zimě, hlavně mezi svátky, si ráda oloupu mandarinku nebo pomeranč, ale jinak se musím přiznat, že konzumaci ovoce moc nedám. Jedinou výjimkou jsou ale banány. Ty můžu opravdu kdykoliv, v jakékoliv podobě. Ať už je to přesnídávka, třeba i ta domácí, ideálně s piškoty. Banánům jsem přišla na chuť v devatenácti, kdy jsem měla problémy s nedostatkem fosforu, a jelikož jsou banány jeho velkým zdrojem, tak jsem je jedla doslova po kilech, a od té doby jsem si je zamilovala. Alespoň dvakrát týdně si s sebou beru banán na svačinu. Nevadí mi ani ty přezrálé, jím i ty "tmavé boláky", které spousta lidí vykrajuje ven. Přezrálé banány totiž mají pro lidské tělo velké množství benefitů!  Díky přezrálosti obsahují velké množství antioxidantů, které pomáhají před poškozením buněk v lidském organismu. A hnědé skvrny na banánech pomáhají při pálení žáhy - působí proti kyselosti. Často si u nás

Konec letního času

 Dnes brzy ráno došlo ke každoroční změně času z letního na zimní. Správně se ale tento čas nejmenuje "zimní," nýbrž standardní, nebo středoevropský. Našla jsem na internetu obě varianty. Je fakt, že ani ve stolním kalendáři není nový čas popsán jako "zimní," nýbrž je tam jen napsáno: Konec letního času.  Čas se tedy dnes ve 3:00 ráno posunul na 2:00. Prakticky se tedy vyspíme o jednu hodinu déle, jenže o to dříve se začne večer stmívat. Jako dítě školou povinné jsem nějaké střídání letního a zimního času nepociťovala. Jen jsem si přetočila hodiny na budíku, a to bylo všechno. Necítila jsem, že bych měla nějak rozhozený biorytmus, že by se mi hůře vstávalo, vůbec nic. Ale jak roky plynou, věkem se pomalu, ale jistě blížím ke třicítce, tak už můj organismus snáší změny z letního na zimní čas a opačně podstatně hůře. Je fajn, že se vyspím o hodinu déle. Ale do práce budu chodit tak jako tak za tmy, protože většinou jezdím do práce ve čtyři nebo v pět hodin ráno.  Musí