Přeskočit na hlavní obsah

Rychlý podvod

 Předevčírem mě hodně zaujalo video na YouTube, konkrétně video od Kluků z Prahy s názvem Jak fungují podvody na Barrandově v televizních hrách. 

Myslím, že snad každý soudný a ne úplně naivní člověk musí vědět, že v těchto rychlých hrách, kde si můžete jediným zavoláním a uhádnutím zvířete či města v obálce, musí být zákonitě něco špatně. Selský rozum totiž říká, že peníze zadarmo vám přeci nikdy nikdo jen tak nedá, a pokud ano, je to hlupák. 

Když jsem byla před více než měsícem nemocná a v karanténě, koukala jsem na televizi často i přes den. Teď chodím do práce, vracím se domů kolem poledne, a než člověk udělá něco doma, nakoupí, uvaří, zařídí, co je potřeba, tak k televizi sednu až večer, většinou se dívám na Simpsonovi nebo případně na nějaký večerní film.

Kanál TV Barrandov (v tomto případě je slovo kanál přesně vystihující to, jakou stokou tato stanice a její ostatní sesterské pořady jsou) je takový zajímavý bizár. Úplně z toho čiší, že majitel, pan Soukup, nemá pořádné peníze na kvalitní tvorbu, nebo mu vyhovuje, že vysílá dno televizní zábavy, případně své pořady, kde se snaží vtipně komentovat politické dění, jenže se bohužel jen ztrapňuje a mohl by být mistr světa v nejvíce mrknutích do kamery za minutu.

No, nic, to jsem trochu odbočila.

Jak jsem byla nemocná a koukala z nudy na telku, při přepínání jsem narazila i na stanice Barrandov. Překvapivě se tam jako smyčka točí různé teleshoppingy, Klenot TV a právě i pořad Rychlá hra, o kterém výše zmíněná partička natočila video. Princip těchto her je zdánlivě jednoduchý. Uhodnout zvíře, město, či včera to byla značka auta skryté v obálce - ano, ze zvědavosti jsem si tento pořad pustila zpětně, byl vysílán někdy kolem deváté ráno - a o takové značce, která byla nakonec v obálce jako správné řešení jsem v životě neslyšela, a když jsem se ptala přítele, tak ten o ní také neslyšel. 

Rychlou hru uvádí nesympatická peroxidová blondýna, která diváky přesvědčuje, že mají volat, že určitě znají správné řešení, že je to přeci jednoduché... A to drama, kdy těsně před koncem začne moderátorka vyvíjet psychologický nátlak na diváky, a labilnější jedinci podlehnou a začnou volat, přičemž se nedovolají, ale i tak provolají spoustu peněz, protože minuta hovoru stojí devadesát pět korun. Ale lidi si řeknou, no tak dobře, provolám pár stovek, ale vyhraju třeba pět tisíc, tak to se vyplatí, ne?

Právě že nevyplatí. 

Vše je totiž řízeno počítačovým automatem, který určuje, kdo a kdy bude přepojen do studia. Takže někdo se dočká, někdo ne. Pravděpodobnost ale asi nebude moc vysoká, je to pěkně vysvětleno i ve videu. A i když vás nepřepojí do studia, stále platíte za provolané minuty. Autoři si dali tu práci, že si pročetli internetové diskuze, a babička jedné z diskutujících zaplatila za tuto Rychlou hru 1 914 korun, a to bez toho, aniž by se dovolila do studia.

A dále dcerka jedné paní provolala celých 7 000, nic nevyhrála, tedy krom toho šíleného vyúčtování. Dále paní dodává, že neví, jak je možné, že jsou tyto hry dostupné dětem. Správně má volat jen člověk od osmnácti, ale ve videu je ukázáno, že volají i třináctileté děti, přičemž ale na dotaz moderátorky, zda mají osmnáct, odpoví, že ano.

Takže jediným důkazem je dobré slovo volajícího.

Moderátorky navíc sami nabádají, ať děti volají, pokud mají vedle sebe dospělého... Přitom je jasně dole na liště napsáno, že hra je od osmnácti let.

Dost šokující fakt pro mě byl, že tento pořad Rychlá hra je prezentován jako teleshopping. Jenže ten logicky musí něco nabízet, ne? A taky že ano! Dole na liště běží nabídka na časopis Sedmička. Když tedy zavoláte do televize správné nebo špatně řešení hry, na tři měsíce si zakupujete předplatné tohoto časopisu v elektronické podobě. Co na tom, že Vás na to nikdo neupozorní, prostě jste si to zakoupili jako bonus, a musíte to zaplatit a odebírat.

Takže pan Soukup takto nestoudně okrádá lidi, protože vydavatelství časopisu Sedmička mu patří. Paráda, co? Mimochodem Tv Barrandov se distancuje od těchto pořadů s tím, že pronajímá vysílací čas a nemá s tím nic společného. Takže i kdyby se tam vysílala v pravé poledne pornografie, bude se pan Soukup hájit tímto? K smíchu.

Je to podvod na diváky, a nechápu, jak se může toto v televizích vysílat i v roce 2021 pod záštitou toho, že se jedná o teleshopping, ale tváří se to jako regulérní soutěž. 

Ke konci videa autor zavolá bývalému moderátorovi této "Rychlé hry" s tím, zda to celé nevnímá jako podvod. Tento moderátor se obhajoval s tím, že je to stejné riziko jako nákup výherního losu. Nikdo vás k tomu nenutí, a nikdo ani nezaručí, že opravdu vyhrajete. To, kdo se dovolá do studia či ne, určuje počítač.

Prosím Vás všechny, nevolejte do těchto pořadů. Nesledujte to, nepodporujte to, a hlavně varujte své blízké, zejména ty starší a menší, ať tam v žádném případě nevolají. Doba je zlá, vidina rychle vydělaných peněz bez práce je lákavá, ale takhle to prostě nefunguje.

Po vydání videa se o tyto podvodné pořady začala zajímat širší veřejnost, což je moc dobře. Operátoři dokonce pohrozili provozovatelům Rychlé hry zablokováním televizní linky. Otázkou zůstává, proč to neudělali už dávno. 

Doufám, pevně věřím, že těmto podvodným pořadům v TV již brzy odzvoní, ale dokud tam lidé budou volat a okrádat se tak sami o kredit či paušál a tito šmejdi budou vydělávat a bude se jim to vyplácet, tak... Ještě by si rada pro rozhlasové a televizní vysílání mohla "posvítit" i na pořad Klenot TV, kde taktéž Barrandov prodává předražené šperky, které jsou ve velké slevě, ale stejně vám přijde domů něco, co nelze nazvat jinak než šmukem... Pěkné video se zkušeností s Klenot TV natočil Lukefry, určitě se na něj podívejte.Co si o tomto myslíte Vy? Je v pořádku, aby televize pronajímaly vysílací čas těmto podvodníkům? Myslíte, že lze opravdu v těchto soutěžích něco vyhrát? Máte zkušenost, třeba ze svého okolí, s telefonáty do těchto pořadů? Jsou špatné, nebo dobré? A je normální, že si televize dovolují toto vysílat za bílého dne, třeba i v devět hodin ráno? Napište mi do komentářů!

Přikládám video, určitě na něj koukněte, je pěkně zpracované a je super, že se toto téma konečně dostalo pořádně mezi lidi.

Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Komentáře

 1. Kanály Barrandovaq sice naladěné máme, ale dívá se manžel jen tehdy, když dávají rakouský seriál Big-Ben. Na soutěže a Soukupovy bláboly nejsme zvědaví. Jeho trapné řeči jsme si poslechli jednou chvilku, když tam měl pana rezidenta. I ten asi pochopil, že to nemá cenu diskutovat s tímto rádoby moderátorem. Stejně tak mi vadí upoutávka na nějakou soutěž na Primě, kde bude pár vybraných dětí zřejmě z řad dnešní "zlaté mládeže" sedět v jednom domě a asi hrát hry a čekat na "lajky" za půl milionu. To snad není možné!!! Tak to je z dalších novodobých reality show, která já prostě nemusím ani náhodou. Přijde mi to zbytečná ztráta času takovou hovadinu sledovat. Přeji Ti krásné dny v pohodě a ve zdraví. Jara

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem pár těch pořadů viděla. Přišlo mi divné, že tam moderátor/ka několik minut mluví a přemlouvá diváky, aby zavolali, než se vůbec někdo dovolá. Moje teorie je taková, že se dovolají na automat, který vyčkává, až se z těch hovorů nastřádá dost peněz a teprve potom někoho náhodně přepojí do studia.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Eliss,
  já se na tyto pořady vůbec nedívám, Barrandov celkově nesleduji. Nesnáším tyto podvody na lidi a věřím, že někteří jsou schopní tomu podlehnout, klidně i děti, které si třeba myslí, že získají nějaké peníze...
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Mně se jenom "líbí", jak se všichni najednou můžou přetrhnout, aby se k tomu vyjádřili a dokonce prohlašovali, jak se s tím zatočí, po tomhle videu, když nejen Lukefry na to upozorňovali už dávno předávno. Ale to zřejmě nikoho nezajímalo a všem status quo vyhovoval.

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Eliss, jak píšeš, jednou jsem z nudy přepínala tv a také jsem narazila na kanál,a to skutečný, Barrandov. Myslím, tu velmi dobře chápou, že na lidské hlouposti a tuposti se vydělává nejlépe.

  OdpovědětVymazat
 6. Lépe než sledovat TV Barrandov je jít hledat trilobity na Barrandovské skály.

  OdpovědětVymazat
 7. Než koukat na Barrandov, to budu raději čučet do automatické pračky. Výsledek bude stejný, ztracený čas. Je smutné, když se takto oficiálně okrádají starší lidé nebo děti, protože soudný člověk ví, o co jim jde. Zdravím ☺

  OdpovědětVymazat
 8. Barrandov je stanice,kterou vůbec nesleduji.Nemám moc přehled ani o programech na jiných stanicích.Vybírám si program podle své nálady na jiných kanálech.Teď zrovna na Netflixu a častěji na Youtube.Ale teď mám čtecí období.
  Pokud dobře platí ti podvodníci,tak je to Soukupovi asi jedno.
  Měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
 9. Já bych řekla, že každý si nějak vydělává. Je pravda, že je to podobné, jako losy. Ale sama bych tam nevolala, dcera by dostala na zadek a rodiče vynadáno, kdyby zkoušeli v těchto soutěžích vyhrát.

  OdpovědětVymazat
 10. Podobné pořady bohužel vždycky jsou nadesignované především tak, aby vydělávaly. Což znamená, že ti, kdo se zúčastní, musejí úhrnem výrazně prodělat. Je to vážně kanál.

  OdpovědětVymazat
 11. Milá Ellis, TV Barrandov nesleduju a pana Soukupa nesnáším. Ale věřím, že plno lidí se nechá podobnými pořady, soutěžemi a fintami nachytat...Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Obrana je jednoduchá. Stačí nemačkat příslušné číslo programu. Tak už to dělám řadu let, takže znám pana Soukupa jen z doslechu.

  OdpovědětVymazat
 13. Na Barrandov se vůbec nedívám. Občas při přepínání kanálů narazím na teleshopping, nebo tyto rychlé soutěže, ať už o šperky, nebo něco jiného. Je to opravdu nechutné. Také si myslím, že lidé volají, ale schválně hovor do studia nepustí, aby mohli člověka oškubat o co nejvíc peněz. Ubohé je i to, jak moderátorka přemlouvá lidi, aby volali, křičí, nabádá je a říká, jací to jsou hlupáci, když nezavolají na takovou dobrou nabídku. Je to k pláči... Díky za tipy na videa, určitě na ně kouknu :)
  Leník

  OdpovědětVymazat
 14. Je neuvěřitelné, kam všude se šmejdi dokážou rozlézt. Já na Barrandov nekoukám (nesnáším Soukupa), takže tenhle "teleshoping" jsem ani nezaznamenala

  OdpovědětVymazat
 15. Já už na televizi několit let nekoukám, ale něco podobného jsem už mnohokrát viděla ještě jako malá. Je to strašné, nechápu, jak můžou dovolit nechat vysílat takové okradačské pořady.

  OdpovědětVymazat
 16. Mně jenom není jasné, jak to může živit několik televizních kanálů, když i Šlágr to má s penězi nahnuté

  Můj inkoustový salát

  OdpovědětVymazat
 17. Na pana Soukupa mám silnou alergii, takže Barrandov mě skutečně míjí. Kluci se občas, když jsme u babičky na obědě, baví aukcemi na Klenot TV, ale i oni vědí, že je to podvod.

  OdpovědětVymazat
 18. Po pravdě u nás je televize jen lapač prachu. O víkendu přítel sleduje ZOOM. Ale máš u mě palec nahoru za stručný a trefný popis P. Soukupa a výsledku jeho práce v kanálu Barrandov :)

  OdpovědětVymazat
 19. Ach, Barrandov, kapitola sama pro sebe. A jak to třeba moje babička hltá! :o Nechápu, jak si někdo může doopravdy myslet, že jsou to fér hry.
  Díky za tipy na videa, plánuju se na ně podívat!

  OdpovědětVymazat
 20. Na TV se nedívám vůbec, ale co vím, tak Soukup má velké dluhy a je docela možné, že jeho televize zkrachuje, anebo ji někdo koupí.
  Soukup recykluje sám sebe, jeho firma vydává noviny Týden, dostupné na webu, a tam je vždy na prvním místě reklama na jeho televizní pořady.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js