Přeskočit na hlavní obsah

Knižní recenze 05 Harry Potter a prokleté dítě

Autor: J. K. Rowlingová, John Tiffany, Jack Thorne
Žánr: Fantasy
Mé hodnocení: 30%
Obsah: Harry Potter to nikdy neměl snadné a jako zaměstnanec Ministerstva kouzel a otec tří dětí to má ještě těžší.
Harryho druhorozený syn Albus je pravým opakem otce - nemá rád famrfpál, dostal se podle svého názoru do špatné koleje a škola ho nudí.
Jeho nejlepší přítel je Scorpius Malfoy, Harryho rodiče však kvůli pomluvám nechtějí, aby se s ním kamarádil.
Propast mezi Harrym a synem se zvětšuje...
Tak se jednoho dne Albus rozhodne dokázat otci, že si zaslouží být jeho synem, ukradne obraceč času a se svým nejlepším přítelem se vrhne do hlubin minulosti, aby napravil Harryho chyby.
Hodnocení: Tak na osmý díl série jsem se velmi těšila a byla nemálo zklamaná.
Nevadilo mi že knížka je napsaná jako scénář - ale co se stalo s postavami??
Ron se chová jako starý páprda, Hermiona je taková suchá - nevím, jak to popsat, ale není to prostě ono.
Setkáváme se s novými postavami, které ani moc dobře nepoznáme, jelikož je jejich charakteristika naprosto nulová.
Také tu jsou chyby v cestování časem, spousta věcí nedořešená, příbuznost jedné postav s Voldemortem naprosto nesmyslná, často jsem při čtení nevěřícně kroutila hlavou, PROČ proboha to vůbec psala a připravila tak spoustě fanouškům zbytečné zklamání?
A ještě jedna taková maličkost: Kniha stála 500 KČ a už po prvním přečtení se ohnula její vazba.
Opravdu kvalita, jen co je pravda...
Doufám, že se Vám dnešní recenze líbila, děkuji za přečtení a komentáře, Vaše Eliss ♥
Harry Potter a prokleté dítě

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js