Přeskočit na hlavní obsah

Knižní recenze 01 Padesát odstínů šedi

Autor: E. L. James
Žánr: Erotický, Romantický
Mé hodnocení: 35%
Obsah: Ana Steelová zastupuje kamarádku při rozhovoru s bohatým a mocným Christianem Greyem. Na schůzce to mezi oběma velmi zajiskří, Anu přitahuje Christianovo charisma a sex-appeal. Ale Ana netuší, že tenhle muž nestojí o žádné vodění za ručičku, chce s ní být pouze za svých specifických podmínek. Vyrovná se s tím Ana? A co Christian?
Hodnocení: Podle mého názoru je knížka špatná. Nelíbil se mi až téměř prostoduchý styl vyprávění, neustálé opakování erotických scén typu "roloval si kondom na svou obrovskou chloubu" a tak podobně.
Naprosto nechápu šílenství z téhle knižní série. To už i to Stmívání bylo čitelnější.
Potřebuju nad knížkou přemýšlet, užít si ji, ale tuhle jsem přečetla za dvě hodiny, protože mi nic nového nedala a po přečtení jsem se cítila prázdně.
Místo žánru romantický by tam mohlo být sci-fi.
A co Váš názor? Líbila se Vám kniha? Děkuji za komentáře, doufám, že se to dalo číst. Omlouvám se, je to má první recenze (nebo pokus o ni.)
Mějte se krásně a čtěte kvalitní literaturu!
To vám přeje Vaše knihomolka Eliss ♥
Padesát odstínů šedi

Komentáře

 1. Mně se kniha ohromně líbila. Ten další díl Padesát odstínů temnoty už takový trhák dle mého soudu nebyl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem si nakonec přečetla všechny díly, ale nedokážu říci který se mi líbil nejvíce :D

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Jj, měla jsem z blogspotu obavy, ale nakonec to jde :)

   Vymazat
 3. Knihu jsem četla i další díly a viděla i film.Moc se mi vše líbilo

  OdpovědětVymazat
 4. Ještě jsem nedostala na tuhle sérii chuť. Ale při čtení knížky Polámaná loutka jsem si právě na tohle dílo vzpomnělo. :D Tam je zase pořád dokola "..vklínil se mi mezi stehna.." a když jsem to četla po x-té, tak jsem už protáčela panenky. Někdy ty autorky asi prostě potřebují veřejně filtrovat své nevyplněné touhy. :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, ono asi není jednoduché pořád dokola popisovat kreativně sex :D

   Vymazat
 5. No zda se ze to bylo opravdu padesát odstínů nudy a šedi..

  OdpovědětVymazat
 6. Jejda tuhle knihu jsem četla minulý rok, ale musela jsem četbu přerušit v polovině dění, jelikož se mi přestávaly líbit ty věci, které se tam děly. Do první půlky jsem to hltala. Knihy kde vypráví příběh daná postava se mi líbí, ale potom mě přišly nějaké věci takové vulgární, že to není pro mě... že to přišlo pro mě až hmm jak bych to mohla napsat eroticky brutální?... Romantiku v knížce mám ráda, ale zase takovou ne.

  OdpovědětVymazat
 7. Mně se 50 shades líbilo. Jo, taky mě štvalo, že se tam erotické scény omýlaly pořád dokola a navíc jsem nesnášela Aninu "vnitřní bohyni". Ale zhltla jsem to i díly další. A jo, musím souhlasit, že je to dost sci-fi (být takový boháč ve dvaceti něco a udělat ženskou jen masírováním bradavek je výkon :D)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js