Přeskočit na hlavní obsah

Konečně pěkně!

 Poslední týden to u nás s počasím nebyla vůbec žádná hitparáda. Typické aprílové počasí - chladno, lezavo, vítr s deštěm, a sluníčku se tak nějak moc nechtělo prodírat se skrze mraky. 

Včera ale konečně už brzké ráno dávalo tušit, že bude hezky - když jsem v sedm hodin v práci pila kafe- už z odtažených žaluzií proudily na dílnu sluneční paprsky. Sluníčko na mě působí přímo magicky - hned se mi chtělo víc do práce, těšila jsem se na cestu na kole domů, a také jsem si všimla, jak už se to kolem začíná pěkně zelenat, a taky tráva pěkně povyrostla.

Už jsem si fakt začínala myslet, že to pořádné pěkné jaro k nám na hory nikdy nedorazí! Doma jsem se dala pořádně do kupy, a se Žofkou jsem vyrazila k mojí mámě na oběd. Byly domácí jahodové knedlíky, a byly vynikající!

No a po jídle jsme si šli sednout na zahrádku. Mamka byla včera v Olomouci na květinové Floře, takže se mi chlubila pěknými úlovky. Já jsem sice vyučená zahradnice, ale zahrádku nemám, není to můj koníček, ale několik pěkných pokojovek mám doma.


Tento žlutý narcis už krásně kvete - máma má na zahrádce ještě bílé exempláře, ale mě se tento žlutý líbí víc.


Macešky, neboli violky zahradní, jsou takovou krásnou klasikou snad na všech zahrádkách. Myslím, že v takovém velkém květináči pěkně vyniknou! Nejvíce se mi líbí fialový květ, ten je opravdu krásně zabarvený.


Tuto trvalku si máma také koupila na Floře - byly tam už poslední tři kusy, z toho dva růžové - ale po příjezdu domů máma dočista zapomněla, jak vlastně prodavačka říkala, že se jmenuje. Nejprve jsem myslela, že půjde o krásnoočko - ale to má jiné květy. Tak nevím, mohla by to být paprskovka? Ale ta má květy trochu více nahusto u sebe...

Poradíte mi, milé čtenářky, o kterou rostlinku se jedná? Děkuji!
Žofka si pobyt na zahrádce užívala, ač jí letos už bude dvanáct roků, je to pořád takové malé čertisko, které chvíli neposedí. Taky byl problém ji vyfotit! Můžete si všimnout i na fotce fialové rostlinky, vlevo nahoře v rohu je kus rozmazané Žofky v běhu...

Ale jsem ráda, že je pořád taková akční, miluje procházky, a když jsme na zahrádce, bezvadně se tam vyřádí, a hlavně si ráda povídá s cizími pejsky, co jdou kolem - vždycky si říkám, takový malý pes, a jak dokáže být tak hlučný? Je to naše zlatíčko!

Když jsme přišli domů, tak protože bylo pořád tak úžasně hezky, táhlo mě to znovu ven. A tak jsem si obešla takové menší kolečko naší obcí.


Místní cyklostezka s přilehlým lesoparkem, kde jsem fotila pak další obrázky.


Letos jsem zatím moc šneků ani slimáků neviděla, ale tento tak směle vyčníval mezi suchým listím, že jsem se rozhodla cvaknout rychlou momentku, která se celkem povedla.Mini potůček, je tedy docela zázrak, že tam protéká voda, protože minulé roky byl většinou suchý, díky horkům a malým srážkám. Ale teď je i v potoce dost vody, po deštích je pěkně kalná, a ještě docela bouřlivá.


Myslím, že tato fotka je pěknou ukázkou toho, že ne vše, co vypadá staré, mrtvé a ztrouchnivělé, takové opravdu musí být.


Nakonec to mám dvě spojené ploštice, které zběsile utíkaly po asfaltové cestě. Chtěla jsem je ještě vyfotit zblízka, ale to už se nezadařilo. Pamatuji si, že když jsem byla dítě, tak byly ploštice všude v přírodě, ale teď jich už kolem sebe tolik nevídám.

Posezení na zahrádce i procházka byly moc fajn, doufám, že už nás čeká více slunečních dní!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. My jsme taky hezké počasí uvítali - včera jsem ještě po příjezdu na chalupu byla dvě hodiny na zahradě a bylo příjemně. Dneska pokračuju v zahradnických pracech - musím vyplet zahrádku než se nám ztratí v trávě a plevelu.

  OdpovědětVymazat
 2. Počasí se konečně umoudřilo - i když jen na chvíli . Člověk má hned lepší náladu a táhne ho to ven . Jinak máš opět nádherné fotky přírody .

  OdpovědětVymazat
 3. Dneska to byla pohoda, pohodička...

  OdpovědětVymazat
 4. u nás teď bylo také krásně, tak jsme vyrazili na procházku :) rodiče byli na Flóře včera a také si dovezli krásné kytičky a příští týden vyráží do Kroměříže, kde je také něco takového :)

  jinak bohužel nevím, co je to za kytičku, ale vypadá krásně :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js