Přeskočit na hlavní obsah

Pořádná sněhová nadílka

 V pondělí ráno snad celé Česko zasypal sníh. U nás na horách padalo už od rána, a to pořádně hustě. Přiznám se, že kdybych nemusela do práce, tak bych nevystrčila ani nos. Taky jsem měla strach, jestli se vůbec kvůli počasí dostanu na prodejnu. Autobus měl pár minut zpoždění, ale řidič jel vážně moc opatrně. 

No a pak jsme v práci poslouchali rádio, a kolegyňka průběžně kontrolovala zprávy na internetu. Kolem kalamita, několik nehod, naštěstí ale bez nějakých vážných následků. Když jsem šla pak ven, napsat novou ceduli lákající zákazníky, tak jsem se i v pracovních botách s protiskluzovou podrážkou málem natáhla na zem. 

Cesta byla jako sklo, nepříjemně namrzlá, a do toho pořád sněžilo. A počasí se projevilo i na návštěvnosti sýrárny - zákazníků bylo opravdu méně, a jeden pán mi vykládal, že přes hodinu stál v koloně. Už jsem se nemohla dočkat, až budu doma. 

Stalo se u nás zvykem, že každoročně nadáváme na silničáře a na to, jak nestíhají dělat svou práci. Já se jich musím ale tak trochu zastat - jeden můj dobrý kamarád jezdí s odhrnovačem a tak vím, že to není vůbec lehká práce, a bohužel jim stále chybí lidi, a ani vybavení není na takové úrovni, na jaké by mělo být. 

Nadávat umí každý, ale vžít se do situace člověka, který v odporném počasí vyjíždí ven s těžkým strojem, to už neumíme. A když je na celý okres jen omezený počet strojů a lidí, tak se s tím žádné zázraky neudělají. Ale to je problém, který se už řeší roky, a úplně ideální stav tu asi nebude nikdy.


Sníh mám ráda. Jako dítě jsem milovala sáňkování na kopcích, hodiny jsem vydržela venku blbnout ve sněhu. Ale když je člověk dospělý, tak spoustu věcí to komplikuje. Ale na druhou stranu to už několik let bylo u nás se sněhem bídné, a letos napadlo po letech opravdu hodně.


Včera už se teploty vyšplhaly mírně nad nulu, svítilo sluníčko, tak jsem cestou z nákupu cvakla pár sněhových momentek. Sníh nepadal, ani dnes nepadá, ale od rána je pošmourno, po sluníčku ani památky. A hlavně teploty klesly pod nulu, je znát, že pořádně přituhlo.Zasněžené odpočívadlo s posilovacími stroji, dle vyšlapaných stop si tam předtím asi hrály nějaké děti.


Pěkně odhrnutá cyklostezka s přilehlým lesíkem. Miluju ten sníh křupající mi pod nohama, který jako jediný ruší to zvláštní, zimní ticho, kdy se kolem nic nehýbe. Celou procházku jsem potkala tak maximálně tři lidi. Ale já si tyto klidné procházky opravdu užívám, i když je mráz!
Z cyklostezky jsem zamířila přes mostek na hlavní cestu. A tady mě zaujal zasněžený krušpánek neboli buxus. Tyto keříky jsou vysázené vedle chodníčku, nejspíše se jedná o obecní zeleň, ale už v létě jsem si všimla, že pár listů je tu uschlých, a nikdo o rostliny moc nepečuje, což je škoda.

Ale kontrast zelné a bílé se mi moc líbil.


Nakonec tu mám jako poslední zasněžený kostelík.

Procházka byla sice kratší, ale pěkně jsem si ji užila, koukala kolem sebe a užívala si pohled na pěknou zimu. Byla bych ráda, kdyby sníh chvilku ještě vydržel, a před svátky by mohlo ještě něco málo napadnout!

A co Vy? Také u Vás napadl sníh, nebo na něj toužebně čekáte? Máte rádi, když sněží, nebo preferujete zimu úplně bez sněhu? Myslíte, že silničáři dělají svou práci špatně, nebo je chyba někde jinde? Napište mi do komentářů!

Doufám, že se Vám fotky alespoň trochu líbily, děkuji za přečtení a komentáře, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. Moc hezké fotografie. U nás je také hodně sněhu, ale ten jsme musela házet a tak mě ještě dnes bolí záda. Naštěstí mi pomohl soused. Manžel už sníh házet nemůže. Jeho zdravotní stav už na to není...Měj se moc pěkně a užívej krásné dny adventu.

  OdpovědětVymazat
 2. Eliss, taková pohádková zima, to je opravdu nádhera. Fotky jsou krásné 😉😊

  OdpovědětVymazat
 3. Fakt je, že ve městě toliko sněhu už dlouho nebylo.

  Taky mám ráda to křupání sněhu pod nohama :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné fotky jako vždycky . Jako dítě jsem měla sníh ráda , teď už ne , protože se mi špatně pohybuje na vozíku a je to docela stres ,jestli bude odhrnuto a někde nezapadnu .

  OdpovědětVymazat
 5. Eliss, sníh napadl i v Praze :). Taky bych byla ráda, kdyby chvíli vydržel - aspoň tak dlouho, než si stihnu udělat aspoň malou procházku zasněženým centrem.
  A pokud jde o ty silnice, tak někdy mám pocit, že si řidiči představují, že v prosinci budou silnice vypadat stejně jako v červenci :)

  OdpovědětVymazat
 6. u nás napadlo krásně až včera a je to hezké :) akorát jsem zjistila, že nemám žádné pořádné zimní boty :D loni se mi rozpadly a já na to úplně zapomněla :D

  OdpovědětVymazat
 7. Sníh křupající pod nohama je hudba nebeská.

  OdpovědětVymazat
 8. Hezké fotky :) u nás sníh také je, v ČB je ho tedy míň, tam je vždycky tepleji :D. Vyrazila bych na běžky, ale bohužel to teď nebudu časově stíhat. Tak snad později. A kdybych to přeci jen stihla jen párkrát, říkám si, že si snad zaběžkuji dost na lyžáku :DTaké mám sníh moc ráda. Myslím, že k zimě prostě patří:-) na silničáře nenadávám, protože taťka je jedním z nich, není přesně u silnic, ale u technických služeb. Vím, jak je to náročná práce. Vstává kolem 4, je nervózní, jestli napadne, nebo ne, jestli má vyjet apod. Je to fakt náročné i psychicky, protože pomáhá i ostatním lidem. Vždycky si oddechne, když mu služba skončí a má týden volno. Když ji má, tak si přeje, aby nepadalo :D

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj Eliss, zdravím. Fotografie se mě líbí moc, je to jak v pohádce. I u nás napadl sníh, chodím hodně do lesa a je tam krásně. Opatruj se, Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Fotky jsou krásné. I u nás od minulého týdne sněží. Sněhu je opravdu hodně, a když se podívám z okna, je to jako v pohádce. Přála bych si, aby to vydrželo na Vánoce. 🙂

  OdpovědětVymazat
 11. Hezké fotografie. Se sněhem je to taková opravdová, téměř ladovská, zima. I u nás na jižní Moravě napadlo a trvalo několik hodin než se s tím dopravci popasovali. Zítra budu cestovat vlakem. Tak uvidím, jestli budou mít zpoždění. Nejedu do hor, tak by to mohlo klapnout.

  OdpovědětVymazat
 12. Moc pěkná sněhová procházka. Líbí se mi "krušpánek" - to jsem neznala. Tak si ho zapamatuji. Měj se hezky, zdraví Marie

  OdpovědětVymazat
 13. Procházka lesíkem musel být balzám na duši :) U nás také napadlo několik čísel. Jen škoda, že to do Vánoc nevydrží :/ :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js