Přeskočit na hlavní obsah

Procházka před bouřkou

Počasí bylo tento týden, alespoň u nás na horách, vyloženě aprílové a moc tedy nepřipomíná začátek června. Jeden den jsem do práce jela v lehké bundičce, a hned ten další mi stačilo tričko s dlouhým rukávem, ve kterém mi bylo po práci zase moc horko.

Alergie na pyl se mi posledních pár dní uklidnila, pořádně jsem kýchala a slzela jen ve středu, v pátek jsem to dokonce přežila i bez léků na alergii, které jsem si zapomněla ten den vzít. Prášek si beru ještě před odjezdem do práce, hned s ranní kávou, včera jsem ale nestíhala, málem mi ujel i autobus, a prášek jsem prostě vypustila.

Beru je pravidelně, jsem na ně zvyklá, naštěstí se mi ale nic špatného nestalo, dnes jsem si už prášek vzala jako obvykle. Ale tak nějak mě to lehce vykolejilo psychicky, že jsem si tabletku zapomněla vzít.

Na dnešní sobotu jsem se velmi těšila. Plánovala jsem doma velký úklid, praní, žehlení, přípravu nějakého dobrého oběda, ale jsem z celého pracovního týdne nějaká zmožená, takže jsem si déle přispala, pak jsem uvařila na oběd mleté s omáčkou, převlékla jsem ložní prádlo, vyprala dvě pračky a sedla jsem si chvíli ven před bytovku s knížkou, když mi volala dobrá kamarádka, že potřebuje něco probrat.

No a protože kamarádka teď zažívá docela těžké životní období a vypovídala se mi opravdu důkladně, měla jsem hlavu jako pátrací balon a potřebovala jsem se zrelaxovat. Doma jsem pojedla oběd, dala si další kávu a rozhodla jsem se jít na procházku. Přítel se díval na předpověď, a ještě mě varoval, že za hodinu má přijít bouřka a pořádný slejvák, tak ať tam nejsem dlouho.

Naštěstí jsem to stihla, ale vzduch byl těžký, hutný, a dusno bylo tedy dnes pořádné, ale aspoň mi krásně proschlo to prádlo, které jsem dala sušit ven.

Byla jsem se projít na klasické trase za naší bytovkou, ale tentokrát jsem věnovala větší pozornost tomu, co kolem roste, protože příroda je opravdu v plném rozpuku a je na ni radost pohledět. Jen mě při fotografování rozčiloval chvílemi dost prudký vítr, a pak také často zapadající slunce a šero, které se nad krajinou rozprostřelo. 

I tak se mi ale pár, myslím docela hezkých obrázků podařilo "vyblejsknout." Bouřka mě naštěstí nezastihla, ačkoliv mraky se místy velmi mračily. Před pár týdny jsem si koupila nový telefon, a pořád bojuji s nastavením foťáku, připadá mi, že fotky nejsou vůbec hezké, připadají mi místy moc tmavé, pak zase špatně zaostřuji, vůbec nevím, co s tím mám dělat. Nebo je to jen tím, že jen neumím fotit?


Tady se obloha zase hodně zatáhla, ale mraky byly fantastické a nadýchané.


V popředí jsou vidět hromádky shrabané trávy, tento týden u nás sekali pracovníci od obecního úřadu, tráva už byla na okrajích cest opravdu hodně přerostlá. Jen je mi líto těch broučků a jiných tvorečků, které strunovka nemilosrdně pokosí...


U okraje cesty rostl strom, kde se začínají klubat zvláštní plody. Původně jsem si myslela, že jde o švestku, ale ta má myslím více pilovité listy, že? Třeba někdo z Vás bude vědět, o jaký strom jde! Budu ráda za tipy v komentářích!


Tady jsem si stoprocentně jistá, že jsem vyfotila květ plané růže. Krásný a růžový, v plném květu.


A tady už je scvrklá, suchá kulička šípku, ovšem z jiného keříku než předchozí fotografie.


Oblíbená bylinka z dob mého mládí - kostival lékařský. Kolem na louce jich rostlo spousta, a dokonce i bílé exempláře, ale ty se mi nepodařilo pěkně vyfotit, protože chvílemi opravdu dost foukalo. Tak tedy alespoň ten fialový.

Kdysi jsem si vedla ručně vyrobený herbář, chodila jsem po loukách, sbírala a lisovala bylinky, a kostival v něm nemohl chybět, u nás na loukách roste běžně. Listy kostivalu se dají využít jako obklad při bolestech kloubů, mohou se přidat i do koupele jako hojivá tinktura. Bohužel se mi nepodařilo lépe vyfotit tuto zvláštní malou kytičku. Netuším, o jakou rostlinu jde, ale její fialové květy jsou opravdu netypické a zvláštní.Podařilo se mi opatrně vyfotit bílého motýlka, který poletoval kolem. Na druhé fotce je trochu rozmazaný, mě však zaujal úhel, jakým na klásku rostliny seděl. Mohlo by asi jít o celkem běžný druh běláska, ale nebyla jsem si úplně jista.


A jako poslední, při cestě domů, jsem vyfotila kus rozebrané střechy. Tento starý dům nedávno koupili noví majitelé, tak asi plánují udělat rozsáhlou rekonstrukci. Tak snad se dílo podaří, protože by byla veliká škoda, kdyby dál chátral.

Teď už jsem více než dvě hodiny z procházky doma, a bouřka stále nikde, ačkoliv dusno je stále velké.

Tak třeba pěkně počasí vydrží a nebude ani pršet, ani bouřit!

Přeji Vám všem krásný zbytek víkendu, hlavně pohodu a klid, děkuji za přečtení a komentáře, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. pročistit hlavu je někdy třeba :) já doufám, že příští týden se mi podaří na chvilku vypnout :) fotky jsou krásné, ty mraky :) přeji, ať se s novým mobilem seznámila, co nejvíc a fotky se ti líbí :)

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkná procházka. My v sobotu hlavně pracovali na chalupě na zahradě, ale navečer jsme se šli projít aspoň kousek - po bouřce se hezky pročistil vzduch (předtím bylo dusno k padnutí)
  Stáňa (https://veverkoviny.blogspot.com/) - zlobí mi komentáře, na některých blozích mi nejde přihlásit se pod svým jménem a hází mi to komenty jako anonymovi

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se za smazání. Měla jsem tam chybu. Hezká procházka i fotografie. Ta malá fialová rostlinka je vikev ptačí. Bílý motýlek je bělásek řepkový

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

I takové věci se stávají...

 Odjakživa jsem byla velice silný introvert. Ani ve školce, později na základce, jsem neměla moc kamarádů. Dáno to bylo i tím, že ve třídě na základce nás bylo jen pět dívek proti velké početní převaze chlapců. Já tam byla tak trochu do počtu - spolužačky si utvořily dvojice, a já byla většinou sama. Od druhého stupně jsem sedávala i sama v lavici, což mi maximálně vyhovovalo - sice jsem nemohla od nikoho opisovat při písemkách, ale zato jsem měla klid na poslech látky od učitele, protože mě nikdo nevyrušoval.  Ale i když ve třídě jsem neměla kamarádky, zato jsem měla jednu o třídu výš. O přestávkách jsme se tedy mohly sejít na chodbě, povídat si, najít si nějaký klidný koutek a tam si povídat. Danča je o dva měsíce starší než já, ale protože já se narodila v září, nechodily jsme spolu do třídy. Což mi bylo opravdu líto. Byly jsme totiž nejlepší a nerozlučné kamarádky od mateřské školy. Tam jsme totiž byly všechny děti v jednom oddělení, takže jsme si často s Dančou hrály, dokonce jsme

Omluva - nemoc

 Milí blogoví přátelé, kamarádi, čtenáři bohužel se budu muset na pár dní vzdát všech blogových aktivit. Dnes po příchodu z práce domů mě přepadla ošklivá střevní chřipka, mám křeče v břiše, horečku, a je mi strašně, cestuju teď mezi toaletou a postelí.  Horečku střídá zimnice, a to mám doma teď kolem dvaceti stupňů. Asi teď létají nějaké bacily ve vzduchu, protože počasí se pořád mění, dneska ráno bylo dusno a pak se prudce ochladilo a teď večer prší... Doufám, že za pár dní mi bude líp, zatím jsem si vzala dovolenou v práci na zítra, a chystám se dnes v brzy do postele. Fakt si nepamatuju, kdymi bylo naposledy tak zle od žaludku... Tak se na mě prosím nezlobte, ozvu se hned, jak mi bude trochu lépe. Ale teď fakt nemám na počítač vůbec náladu a ani moc energii... Děkuji za pochopení, hlavně Vám všem přeji hodně zdraví, Vaše nemocná Eliss ♥

Host (2020)

 Pro horory jsem měla odjakživa slabost. Nejraději mám ty vyloženě duchařské, plné lekaček a hutné tajuplné atmosféry. Předevčírem jsem si hledala na ulozto horory z loňského roku. Napsala jsem do vyhledávače žánr horor, rok 2020, a listovala jsem si seznamem výsledků. Když mě některý film zaujal, vyhledala jsem si o něm na československé filmové databázi o čem vůbec je, a také hodnocení ostatních diváků. A moje volba padla nakonec na britský horor Host. Na první pohled mě překvapilo to, že film nemá ani hodinku, jen šestapadesát minut. Jsem příznivcem kratších filmů, pokud má film více než dvě hodiny, těžko se na něj pak už soustředím, ideální je ta hodinka a čtvrt. Podle popisu film nevypadal špatně. Doba koronavirová ovlivnila snad úplně všechny součásti běžného života. Jsme více na sociálních sítích, případně v kontaktu přes webové kamery či mobily. Na jednu stranu nás to sbližuje, ale jistým způsobem i vzdaluje od toho pravého sociálního kontaktu. Pětici mladých kamarádek napadne