Přeskočit na hlavní obsah

Polovina června je pryč!

 Počasí začíná být pomalu, ale jistě, letní. Ráno, když jdu do práce, tak už nemusím chodit ani v lehké bundičce, stačí tlustší mikina. Ale pořád se to přes den dost střídá - chvílemi se hodně ochladí, pak zase začne být až neúnosné dusno, za půl hodiny se zase zatáhnou těžká bouřková mračna.... Začátek týdne byl chladnější, ale dneska už se pěkně oteplilo.

V práci už je to klidnější, nakonec to s tou novou pracovní dobou není tak zlé - nové vedení nás asi chtělo postrašit, protože je fakt, že končíme o maličko později, ale zase ty nároky na práci jsou v podstatě pořád stejné, takže se neděje nic tak strašného. I na odlišné časy vstávání jsem si zvykla - stejně jsem ranní ptáče, takže se často vzbudím ještě před budíčkem, a pak už prostě neusnu - vstanu, jdu dát Žofce snídani, a to už dostanu chuť na kávu, takže už nespím...


Naše Žofinka ve svém oblíbeném pelechu - na gauči, s polštářky, a se svojí měkoučkou dekou. Knížku Dům v plamenech mám zrovna rozečtenou - koupila jsem si ji minulý týden ve městě v knihkupectví - byla ve slevě, stála jen stovku, takže jsem čekala podprůměrný brak, ale zatím jsem z četby příjemně překvapená!


Středeční ranní nebe, které jsem cvakla při čekání na autobus - nakonec se mračna opět přehnala, a nespadla ani kapka.


Ráno mívám štěstí na různá zvířátka - šneky, ještěrky, ale i na hmyz - letos vídám hodně ploštic. A včera se mi povedlo vyfotit žábu, než se jí podařilo přede mnou uskočit za plot. Podle zbarvení si myslím, že se jedná o nějaký druh ropuchy - nejsem si úplně jistá, ale na ni mi to tak odpovídá nejvíce. 

Vlčí mák patří mezi mé nejoblíbenější zástupce rostlinné říše, a zrovna teď jej cestou do práce vídám snad na všech lučinách, ale i kolem cest. Ale pozor - celá rostlina je jedovatá - i když příznaky by se měly projevit až po požití většího množství - ale nač to pokoušet? 

Pokud rostlinu utrhneme, tak při poranění může vytékat mléko - latex. Ten může způsobovat bolestivé záněty kůže. Takže raději koukat jen zdálky! A největší radost tento týden mi udělala novinka u autobusové zastávky. Tudy běžně nechodím, vystupuji na jiné zastávce, ale v úterý mě vezla domů kamarádka na elektrovozítku, a zastavila mi právě tam, protože jsem potřebovala jít ještě nakoupit.

Za zastávkou máme dětské hřiště, a mezi stromky, které sázejí každý rok vycházející deváťáci, se krčí malá knihobudka! Nedávno jsem se zrovna na toto téma bavila s paní knihovnicí - že by bylo super, kdyby nějaká menší byla i u nás v obci. Je sice opravdu malá, ale vzhledově je moc povedená, malůvky se mi líbí - hlavně ta duha na skle. 

Hned jak budu mít cestu kolem, nějakou knížku do sbírky přidám - teď mi to nějak časově nevycházelo, tak snad zítra... Pevně věřím, že knihobudku nikdo nezničí, protože by to byla velká škoda!


Jako poslední tu mám zajímavě zbarvené listí dubu letního. Fotka je lehce rozostřená, a připadá mi že i rozmazaná, ale přesto ji sem dám, nefotím pro dokonalost, ale pro radost! 

Už se moc těším na víkend, který není pracovní, a příští týden v pátek mám volno, na což se moc těším, už si potřebuju dobít baterky. I Vám všem přeji krásný víkend, děkuji za přečtení a komentáře, napište mi, co budete dělat o víkendu, chystáte se někam na výlet či procházku?

Mějte prima sluníčkové dny, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. Hezky se mi tvůj článek četl, Eliss. Já v okolí mám charitativní knihovničku. Kdokoliv může věnovat knížky a vedle je kasička, kam lidé mají/mohou dát minci, jestli si něco půjčí. Několikrát jsem tam přispěl. Jednou jsem se dal do řeči s jiným člověkem, co tam dával knihy a řekl mi: „Na poličce by to jen leželo, tady to někdo využije.". Já to cítil stejně. Příjde mi super, že se podělil o něco, když mohl ačkoliv nemusel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem do knihobudek vkládal knížky, ale pa mi řekl jeden antikvárnik, že knihobudky v Praze vybírají bezdomovci a prodávají je v antikvariátech a ve vetešnictvích.

   Vymazat
 2. Taky se mi článek hezky četl. 🙂 U nás žádná knihobudka není, kdyby byla, hned bych tam něco odnesla.
  Moc se mi líbí fotky v článku. Dnes chceme grilovat, ale zatím to venku vypadá na déšť, tak uvidíme. Možná to taky vidím i na to čtení - mám rozevřené dvě knihy, tak bych jednu mohla dočíst.

  OdpovědětVymazat
 3. Vlčím mákům žádný fotograf neodolá.
  Já už letos vyfotil i pobouřkou duhu.🌩️⚡️🌩️

  OdpovědětVymazat
 4. Ta knihobudka je nádherná ! A celej ten článek působí prostě pozitivně , radost číst .Děkuji .

  OdpovědětVymazat
 5. Knihobudka…čeština je fakt jedinečná :)

  OdpovědětVymazat
 6. my jsme víkend trávili na oslavě, ale stihli jsme i krásnou procházku :) knihobudka vypadá pěkně :)

  OdpovědětVymazat
 7. Také jsem ráda, že už je hezky :) dnes tu máme 30 stupňů. Trénoval jsem děti na tenise, to počasí dává zabrat 🥵, ale byly moc šikovné :). Já byla včera s Hancou a rodiči na Otacivem hledišti v Krumlově. Vyšlo krásné počasí, bylo to moc super. :) Napíšu o tom článek. Knihobudka je krásná!

  OdpovědětVymazat
 8. Také jsem ráda, že už je hezky :) dnes tu máme 30 stupňů. Trénoval jsem děti na tenise, to počasí dává zabrat 🥵, ale byly moc šikovné :). Já byla včera s Hancou a rodiči na Otacivem hledišti v Krumlově. Vyšlo krásné počasí, bylo to moc super. :) Napíšu o tom článek. Knihobudka je krásná!

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js