Přeskočit na hlavní obsah

Knižní recenze 193 Tklivá melodie

 Autor: Virginia C. Andrewsová 

Žánr: Román, Pro ženy, Pentalogie

Mé hodnocení: 80%

Obsah: V prvním díle nové knižní série Virginie Andrewsové se seznamujeme s čtrnáctiletou Melody Loganovou, která žije šťastně se svými rodiči v hornickém městečku Sewell v Západní Virginii. Máma Haille pracuje v kosmetickém salonu, a tatínek Chester pracuje v hornickém dole.

Právě tatínek je středobodem Melodina světa, protože z něj cítí mnohem větší lásku a porozumění, než od své matky, která je i po práci věčně někde pryč s partou kamarádek. 

Jednoho dne ale dojde k tragédii, která změní osud mladé dívky i její matky. Chester umírá při důlním neštěstí spolu s několika dalšími horníky. Melody je otřesena, a ještě více se její svět zhroutí, když jí matka oznámí, že odjíždějí z města za příbuznými, které nikdy neviděla, a doma se o nich téměř nemluvilo. Dívka je nucena opustit své sousedy, přátele ze školy, a nejvíce jí bude chybět nejlepší kamarádka Alice.

Na ostrůvku Cape Cod se Melody seznamuje se strýcem Jacobem, bratrem svého otce, tetou Sárou, a také s bratrancem Carym a jeho mladší sestřičkou May, která je bohužel od narození hluchá. Strýc Jacob je úplný opak svého bratra, přísný, nemluvný, a teta Sára je až přehnaně úzkostlivá a nervózní.

Haille Melody oznámí šokující novinu, a sice že odjíždí se svým novým přítelem Archiem do New Yorku, budovat si kariéru modelku, a Melody zůstane u svých nových příbuzných. Dívce bohužel nezbyde nic jiného, ale u svých nových příbuzných se necítí zrovna nejlépe.

Seznamuje se i se svými prarodiči, přísnou Olivií, a Samuelem, který je jejím úplným opakem, a který Melody tolik připomíná zemřelého tátu. 

Dívka postupně odhaluje rodinná tajemství. Proč je Chester černou ovcí rodiny, která ho úplně zavrhla, a spolu s ním i jeho ženu? Jako by toho nebylo i tak na dívku příliš, teta Sára se v ní úplně zhlédla, vidí v ní totiž svou mrtvou dceru Lauru, která za záhadných okolností zahynula při lodním neštěstí, a její tělo se navíc nikdy nenašlo. Laura byla Caryho dvojče, byli si tedy hodně blízcí, ale jak se Melody ve škole dozví, možná si byli i bližší, než je zdrávo pro bratra a sestru...

O tajemství, lži, nenávist, ale také pochopení nebude v této knížce a i v dalších pokračováních nouze...

Hodnocení: Po dlouhé době jsem sáhla po ženském románu, potřebovala jsem si odpočinout od všech těch detektivek a hororů, a moje volba padla právě na tuto knížku a autorku.

Od V. C. Andrewsové jsem četla již před několika lety také románovou pentalogii Květy z půdy, která byla o nechtěných sourozencích a jejich životních osudech. Květy z půdy byly dokonce i několikrát zfilmovány, ale film příliš nedoporučuji, protože se od knihy liší jako den a noc.

Tklivá melodie se mi četla jedním dechem, knížku jsem měla přečtenou za dva dny i přes téměř tři sta stránek. Ženské romány nemám v oblibě, například knížky od Danielle Steel jsem četla, když mi bylo tak dvanáct, a dnes už bych po jejích románech nesáhla, připadají mi bezduché a zápletka je v podstatě pořád stejná, ale samozřejmě nemám nic proti lidem, co mají její knížky rádi, každý máme jiný vkus.

Andrewsová píše opravdu čtivě, do hlavní hrdinky a jejího nelehkého údělu jsem se dokázala vcítit, stránky jsem doslova hltala. Melody i její rodina jsou vykresleni uvěřitelně, jejich charaktery jsou pečlivě popsány, čtenář si tedy dovede tyto lidi doslova představit, jak jsem to dělala během čtení já.

Líbil se mi i šokující zvrat na závěr, a nemůžu se dočkat dalšího dílu - bohužel v knihovně byl zatím jen k vypůjčení tento první, doufám, že se mi dostanou do ruky co nejdříve!

Pokud máte rádi ženské romány, a nechcete si přečíst něco nudného a kýčovitého, tuto autorku a její pentalogie rozhodně doporučuji, nebudete zklamaní!

A co Vy? Četli jste tuto knížku, nebo nějakou jinou od této autorky? Nebo jste viděli filmová zpracování? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥Komentáře

 1. Tklivým věcem se vyhýbám. Tato kniha nebude mým šálkem čaje...😌

  OdpovědětVymazat
 2. No podle popisu to nevypadá moc na "červenou knihovnu" a bude to asi zas něco jiného...

  OdpovědětVymazat
 3. Já si myslím,že by to bylo zajímavé čtení tedy alespoň pro mě :-) I když stále mám nejraději od Danielle Steelová, Betty Mahmoodyová, Colleen McCulloughová ty bych mohla číst stále :-)Hezkou sobotu přeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni, páni, páni! Já tě tak rád vidím, tady v komentářové sekci blogu od Eliss, Iveto! :) (Pro kontext ostatním: Já již několik let komentuji výtvory Ivet.) Já na tebe tak rád narazil a ovzlášť na blogu, který je mi tak moc sympatický. :)

   Vymazat
 4. Tenhle žánr není můj šálek kávy, jak v tom není trochu krve nebo alespoň jedna mrtvola, nic pro mě. Ale to už je můj problém, že jo :).

  OdpovědětVymazat
 5. Podobné knihy nejsou mým šálkem čaje, nicméně nevylučuji, že občas nějakou přečtu.

  OdpovědětVymazat
 6. To zní zajímavě! :O Myslím, že by se mi tato kniha líbila k přečtení! )

  OdpovědětVymazat
 7. Vypadá to hodně zajímavě. Občas je potřeba si oddechnout. Podívám se, jestli ji mají u nás v knihovně.
  Ps. Také si dělám čtenářský deník a mám stejně knížek, jako Ty 😀
  Leník

  OdpovědětVymazat
 8. Na ženské romány už nejsem dávno,ale knížku bych doporučila své vnučce.Hltá jednu knížku za druhou,jako já v jejím věku a myslím,že by se ji kniha líbila.Já jsem spíše na ty detektivky,nebo spíše hodně psycho.
  Měj se hezky

  OdpovědětVymazat
 9. Príbeh je určite veľmi zaujímavý, škoda len že už málo čítam... Ale ak by bol sfilmovaný a "šupli" by ho do tv, tak si ho iste rada pozriem! Díky za inšpiráciu. 👍

  OdpovědětVymazat
 10. Určitě to bylo moc zajímavé čtení - taky bych raději, kdyby to bylo zfilmované. :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Mě se líbí, jak se umíš písemně vyjádřit. Já to tak dobře neumím. Mě lidé vysvětlovali, že jak člověk hodně čte, že se to potom naučí a možná je to i tvůj případ, že si četla profesionální literaturu, tak ses jí naučila sama zpracovávat.

  Já jako pomalý čtenář nejsem člověk, co by četl normálně knižní recenze, ale chtěl jsem ti udělat radost. :) Líbí se mi děj. Vypadá zajímavě a v kombinaci s tím, jak píšeš je to skvělý mix.

  Film jsem neviděl. Knihu jsem taky nečetl a autorku neznám. Takže obvyklá situace. Já přečetl asi 23 knih a pamatuji si tady dvě z nich, což je teda mega velká náhoda. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Maxi, jsem moc ráda, že jsi se po delší době ozval! :) Tvé komentáře mi moc chyběly. Je myslím velká škoda, že jsi přečetl tak málo knížek, třeba bys časem našel žánr, který by tě opravdu bavil, a čtení by tě chytlo :) A máš u mě ještě slíbený ten článek, tak to samozřejmě pořád platí, kdybys měl zájem si ho u mě napsat :) Přeji ti hezký den!

   Vymazat
 12. To je poprvé, co se setkávám s autorkou a s knihou. :) Jinak ženské romány mám ráda a hlavně k nim zavítám pokaždé, když si chci u četby odpočinout a vypnout. :)

  OdpovědětVymazat
 13. Upřímně vypadá hodně dobře. Bohužel je to starší kniha a já bohužel na starší knihy nemám čas, musím číst novinky v práci a ve volném čase knihy, které mám na seznamu. Je to dlouhý seznam, ale přidám na něj i tuto. Snad se k ní dostanu.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js