Přeskočit na hlavní obsah

Páteční nákupy a radosti

 Někdy se člověk dočká příjemných překvapení, která by opravdu nečekal.

Včera bylo osmého, a protože výplata chodí k desátému dni v měsíci, očekávala jsem ji v pondělí. A to ještě s otazníkem, protože díky špatnému bankovnímu spojení mi někdy chodí peníze i o den později. Už jsem si na to zvykla, minule jsem kolegyni říkala žertem, že mi ty peníze alespoň déle vydrží.

Ze zvyku jsem se včera podívala na účet, i když bylo teprve devátého, a jaké bylo moje překvapení a úžas, že mi výplata poprvé přišla jako ostatním kolegyním!

Rozhodla jsem se toho hned využít, a vyrazila jsem v dobré náladě na nákupy do města. Sice jsem měla ještě nějakou zásobu, ale pocit, že mě čeká volný víkend, nemusím se o víkendu stresovat a můžu si prostě užívat, to je opravdu k nezaplacení.

Vystoupila jsem z autobusu, rovnou zamířila k bankomatu. Vybrala jsem stranou peníze na složenky a na nájem, na jídlo - dávám si to všechno do obálek, ráda mám hotovost doma, v obálkách, a přesně vím, za kolik co utratím a kolik mi zbyde. Tento systém se mi osvědčil, na účtu ale samozřejmě něco nechávám, protože z něj platím internet a někdy i energie.

Moje příští zastávka vedla do knihkupectví. Tam jsem se moc těšila, a to nejen z toho důvodu, že jsem si už dlouho nekoupila žádnou knížku. Na facebookových stránkách knihkupectví jsem předevčírem zjistila, že slaví krásných třicet let od slavnostního otevření. Pro zákazníky byla včera připravena menší oslava.

Před knihkupectvím sedělo asi šest lidí u stolků, popíjeli kávu, na talířcích ležely krásně vypadající zákusky. A uvnitř bylo opravdu narváno, obchůdek je maličký, takže jsem se tam docela mačkala, ale nijak mi to nevadilo. U pokladny byl velký nápis, že nad čtyři sta korun nákupu dostane zákazník lístek do tomboly, který si sám vylosuje, a dostane dárek. Každý lístek skýtal záruku výhry!

Vybírala jsem si asi patnáct minut, váhala jsem nad životopisem princezny Diany, ale přišel mi bohužel moc drahý. Nakonec jsem si vybrala dvě detektivky, které podle anotace vypadaly na pěkné krimi čtení!


Omlouvám se za kvalitu fotky, druhá název knížky je špatně čitelný. Jedná se o Jeho poslední slova od spisovatelky Dave Laura.

V příštích týdnech se můžete těšit na recenze těchto knížek!

Oba tituly stály před dvě stě korun, takže výsledná suma byla na lístek do tomboly. Byla jsem zvědavá, jak bude probíhat to losování, ale bylo to poměrně jednoduché - z krabice jsem si vylovila lístek, podala ho prodavačce, a ta mi předala dáreček.

Musím říci, že tohle jsem opravdu nečekala, ale nakonec mám velkou radost!Zpátky na autobus jsem se vlekla s igelitkou, ve které místo dvou knížek ležely tři. A tuto krásnou bichli o malířském umění jsem dostala zdarma, z čehož mám velikou radost!

Tak nějak jsem čekala, že v Galerii světového malířství budou jen obrázky, ale ne. Na začátku je předmluva, pár moc pěkných vět o výtvarném umění, a stručný návod, jak knihu používat. Kapitoly jsou řazené podle století, počínaje třináctým, a konče jednadvacátým.

Tady je malá ukázka z knížky. Přemýšlím, že ji někomu daruji, jen asi nemám ve svém okolí nikoho, kdo by holdoval malířskému umění. Moc se mi líbí, jak je knížka koncipována, sice nejsem kdovíjaký milovník umění, ale už jsem ji stihla prolistovat, a některá umělecká díla jsou úžasná!

Tady přikládám malou ukázku:


Alespoň si budu moci krátit dlouhé podzimní večery studiem obrazů, a trochu se kulturně obohatit!

K nákupu jsem navíc dostala další bonus - vzorky kosmetiky Saloos. S touto kosmetickou značkou nemám žádné zkušenosti, do včerejška jsem ji vůbec neznala. Potěšilo mě ale, když jsem na internetu zjistila, že se jedná o českou značku, která má být navíc přírodní.

V sáčku se vzorky byla lahvička Euka-mint, což má být přírodní směs esenciálních olejů, které jsou vhodné do aromalampy či do koupele, a dokonce i k masážím.

Další dva zelené vzorky jsou oleje pro výživu pleti. Fialový v sobě skrývá Královskou péči, exkluzivní krém proti vráskám. To zatím nepotřebuji, ale ráda předám někomu dál. Nejvíce se těším na tu voňavou směs olejů do koupele!Při odchodu z knihkupectví jsem už měla dost těžkou tašku, ale stavila jsem se do obchoďáku pro něco dobrého k večeři a dnešnímu obědu, a také jsem si v krámku s oblečením koupila ponožky. Tyto veselé vzory prostě miluji.


Takže nákupy dopadly na výbornou, peněženku jsem pěkně provětrala, ale udělala jsem si opravdovou radost.

A co Vy? Také jste si udělali radost nákupy? Nakupujete rádi v knihkupectví? Znáte značku Saloos? Máte rádi výtvarné umění? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný víkend, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. Takové malé radosti vždy potěší. Ta kniha o umění je určitě moc krásná. My je taky kupujeme - moje sestra studovala uměleckou školu, a tak když je něco pěkného, ráda jí doplním knihovnu, nebo si udělá radost sama. 🙂
  Já jsem se tento týden dočkala katalogu Knižního klubu, a tak jsem do něj už nahlédla a těším se, až si koupíme, co nás zaujalo.
  Měj hezký víkend.

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem v knihkupectví utrácela minulý měsíc (bude v mém nákupním článku) - kupovala jsem mámě dárek k svátku a přidala jsem nějaké zlevněné kousky. Saloos olejíčky používám do aromalampy a řekla bych, že jsou nejlepší, jaké jsem měla. Stojí kolem 90 Kč, takže to byl spolu s knížkou fakt pěkný dárek.

  OdpovědětVymazat
 3. Eliss, občas si člověk musí nějakou tu radost udělat a takové maličkosti jako třeba veselé ponožky, tak ty radost udělají vždycky. Já to tak teda mám 😀😉😀

  OdpovědětVymazat
 4. Tento pátek byl i pro mne dnem svatého Berouse, tak jsem si objednal přes internet staré pohlednice z berlínského antikvariátu /motiv trpajzlíci/.

  OdpovědětVymazat
 5. Já nakupuji v knihkupectví nyní jen vyjímečně. Stahuji si knihy a čtu přes čtečku. Mám tolik knih, že už je nemám kam dávat. Ale přesto neodolám, když někdo teď nejspíš vyklízí byt po někom, ruší jeho knihovnu a některé knihy dává volně k dispozici.

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj Eliss, gratuluji k výhře - to je moc pěkné, přeju Ti to. Olejíčky saloos znám, občas kupuju. Je dobře, že jsis udělala radost ! Posílám pozdrav, Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Je potřeba si udělat radost :) v knihkupectví moc nenakupuji, mám seznam knížek, které si chci přečíst - zaujaly mě např. na internetu, pak se podívám, jestli je mají v knihovně, buď si je půjčím tam, nebo počkám, až tam budou, pokud jde o novinky. Když některé kousky nejsou v knihovně ani po delší době, přeji si je k Vánocům nebo k narozeninám. Za pár dní vyjde článek o výstavě v Mořicově domě, tak pak můžeš v knize obrazů hledat, jestli tam jsou i ty mnou nafocené, věřím, že je tam najdeš. Pak dej, prosím, vědět :) barevné ponožky mám moc ráda :)

  OdpovědětVymazat
 8. Tý jo, super . Moje srdce knihomola nad tímhle plesá . Takový akce spojený s narozeninama jsou super . Taky moc ráda nakupuju v knihkupectví a knížka je pro mě největší odměna , ale bohužel musím z důvodu častý bariérovosti navštěvovat jen ty v obchoďácích . Ráda bych se někdy podívala do nějakýho malýho stylovýho knihkupectví ,ale právě takový mají schody a je taky pravda , že skoro všude mají ouzký uličky , že ani vozík tam neprojede , takže to chce umění a člověk si to tak neužije . Ale pokud můžu, jedu tam osobně - objednávat knížky po internetu se mi moc nelíbí .

  OdpovědětVymazat
 9. Eliss, to se ti povedlo. Dárky určitě potěší, i když člověk zatím neví, jestli se mu hodí. Já si ráda listuju v průvodci Benátek, kde je také hodně o umění. A i když tomu moc nerozumím, mám ty obrazy a fotografie i odborné texty ráda. Není na škodu se dovídat nové věci, i když nejsou z oblasti toho, co nás normálně zajímá.

  OdpovědětVymazat
 10. přeji, ať se ti knížky krásně čtou a líbí se :) výhra moc krásná, skvěle udělané pro zákazníky :) já byla zrovna včera si koupit knížky :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js