Přeskočit na hlavní obsah

Knižní recenze 218 - Pomsta

 Autor: Sandra Brown

Žánr: Krimi, Thriller, Romantický

Mé hodnocení: 75%

Obsah: Texaský ranger Crawford Hunt se chystá začít novou životní kapitolu. Po smrti manželky žil rozháraně a v zoufalství, holdoval přespříliš alkoholu a známostem na jednu noc, nyní se ale dostatečně vzchopil natolik, aby se vrátil zpět do práce.

A díky tomu se rozhodl požádat o svěření své malé dcerky Georgie do výhradní péče. Ta je zatím u svých prarodičů, Grace a Joea. Ti byli rodiči zemřelé Beth, a s Crawfordem nemají ty nejhezčí vztahy. Jsou tu totiž věci, které nemohou Crawfordovi odpustit, a jelikož malá Georgia žije u nich od malička, jsou na ni zvyklí a rozhodně ji nechtějí svěřit otci jen tak. A proto je na řadě soud, aby posoudil, kdo se dokáže o dívku postarat lépe a kde bude mít ten lepší domov.

Avšak ve chvíli, kdy se v soudní síni projednává jeho případ, dovnitř vtrhne maskovaný střelec a začne pálit. Vypukne panika, a střelec stihne zabít jednoho ze soudních zřízenců. 

Crawford stihne na poslední svým tělem ochránit soudkyni Holly Spencerovou. Pak se hrdinně vydá za střelcem, který stihne ve zmatku prchnout na střechu budovy. Muž, pravděpodobně Mexičan, nemluvící anglicky, Než si stihnou pořádně promluvit, ostřelovači z protější střechy odvedou svou práci a šíleného střelce zabijí.

Zdánlivě se zdá, že by mohlo být po všem. Jenže při prohlídce mrtvého dojde k jedné nesrovnalosti, která naznačuje, že zastřelený muž nebyl oním střelcem... Jde jen o pouhý dohad, nebo jde o něco mnohem temnějšího a závažnějšího?

Zdánlivě jasného případu se ujímá detektiv seržant Neal Lester, a i Crawford se musí dostavit k výslechu. S Lesterem je pojí dlouholeté nepřátelství, které vzniklo již před lety, kdy oba navštěvovali stejnou třídu na základní škole. 

A právě tento incident rozehraje drama pomsty, nenávisti, intrik, ale i lásky a vášně. Protože pomsta je pokrm, který se nejlépe podává za studena...

Podaří se Crawfordovi vypátrat, kdo se tak důmyslně a složitě snaží zničit mu život? Hodnocení: Od Sandry Brown jsem v minulosti četla několik románů. Krom těch detektivních píše i pěkné ženské romány, které jsou ideální jako odpočinková četba třeba na dovolenou. Pomstu jsem vyhrála v soutěži na blogu ciculka.cz, což mi udělalo moc velkou radost, většinou nemívám na výhry vůbec štěstí, a zapojila jsem se prostě jen tak, a o to větší překvapení bylo, že jsem byla vylosovaná.

Udělalo mi to opravdu velkou radost, a tímto Čičulce moc děkuji!

Ze začátku jsem měla trochu problém se do knížky začíst, nicméně po pár stránkách jsem byla vtáhnuta do děje a zajímalo mě, jak to celé dopadne. Detektivní zápletku pěkně okořenila romantika, která vznikala postupně mezi dvěma hlavními aktéry. 

Záporáci byli správně "zlí", a líbilo se mi postupné odkrývání minulosti hlavního hrdiny, který s sebou nesl opravdu dost těžké životní břímě. Motiv pomsty mi přišel originální, protože jak jsem psala výše - správná pomsta zraje delší dobu, protože teprve pak si ji daný člověk může pořádně vychutnat.

Co mi trochu vadilo, tak dost podobná křestní jména postav, která se mi často pletla a musela jsem chvíli přemýšlet, kdo je kdo. Ale to je jen takový malý detail. Zápletka byla napínavá, děj se odvíjel svižně a četba mě až na krkolomný začátek opravdu bavila.

Musím také zmínit to, že se mi líbila obálka, zvláštní, ale hezká.

Konec se mi také líbil, a opravdu mě překvapil jeden dost šokující zvrat, který bych opravdu nečekala. Takže paráda, knížku hodnotím celkem vysoko a musím říci, že výhra stála opravdu za to. Rozhodně si v brzké době od Sandry Brown zase něco přečtu, co jsem koukala, tak u nás v knihovně je k vypůjčení spousta jejích knih.

Pokud máte rádi napínavé detektivky s pořádnou dávkou romantiky a napětí, knížku doporučuji. Ale myslím, že se bude líbit spíše ženám, muž asi sáhne trochu po něčem jiném.

A co Vy? Máte rádi krimi romány s dávkou romantiky, nebo máte rádi čistokrevné napětí? A četli jste nějakou knížku od autorky? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥


Komentáře

 1. Autorku také znám, některé její knížky jsem četla. Na Pomstu se poptám v knihovně, díky za tip 🌼

  OdpovědětVymazat
 2. No, vypadá to jako pořádný Walker Texas. Tak snad napínavé!

  OdpovědětVymazat
 3. Sandru Brown jsem jednu dobu hodně četla.Ale Pomstu ne.Tak mám další tip na dobrou četbu.
  Měj se hezky

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Eliss,
  jsem moc ráda, že se ti kniha nakonec líbila. S těmi jmény jsem měla stejný problém a to bych řekla, že jsem zkušená čtenářka. Mám ráda i její čistokrevné romance, taky se moc dobře čtou:-) Brzy bude další soutěž na blogu, ale tentokrát kosmetická, takže třeba budeš mít zase štěstí.
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Knížka vypadá na pěkné počtení, dám si do čtecího seznamu, díky !
  Zdraví Marie

  OdpovědětVymazat
 6. Fredy Kruger

  " Dřívávějc žil jsem rozháraně !
  hádal jsem se, též odmlouval mámě

  ... nu a tím pádem, jsem po své tlamě
  každou chvíli já dostal !!

  Však zachránila mne rouška !
  Není to žádná...-
  věc
  hrozná !!
  Nyní mě nikdo nepozná !! "

  Jann Pyndjour jde ( aniž mu někdo ,,jí střelil,, ! )

  ... když tohle zjistil, - se rozveselil !

  OdpovědětVymazat
 7. Romantika jde mimo mě, jsem spíš pro to čistokrevné napětí. Krev, vraždy, psycho, takové to odpočinutí od starostí všedního dne. A když to není knížka, ale film a já u toho můžu ještě háčkovat svoje plédy :D, co víc si přát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Předpokládám, že při tom sedíš v pohodlném ušáku.😵

   Vymazat
  2. Pravda, v tmavém studeném sklepení by to mělo jinou atmosféru, ale jsem pohodlná a tak dávám přednost gauči 😀.

   Vymazat
 8. Autorku znám, ale osobně dávám přednost čistým thrillerům a detektivkám. 🙂

  OdpovědětVymazat
 9. Já autorku vůbec neznám, možná roto, že nemámv oblibě romance. Ale tenhle příběh s detektivní zápletkou by se mi možná líbil

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js