Přeskočit na hlavní obsah

Knižní recenze 194 Dojemná píseň

 Autor: Virginia C. Andrewsová

Žánr: Román, Pro ženy, Pentalogie 

Mé hodnocení: 80%

Obsah: V pokračování Tklivé melodie se znovu setkáváme s Melody Loganovou, která žije u příbuzných na ostrůvku Cape Cod, přísným strýcem Jacobem a věčně vystrašenou tetou Sárou, a také se sestřenicí May, která je hluchoněmá, ale i přes své postižení dovede dávat světu obrovskou lásku, a snad největším přítelem v rodině je jí bratranec Cary. 

Sotva se smířila se smrtí muže, kterého považovala celé dětství za svého biologického otce, nyní se dozvídá další zdrcující novinu. Její matka, která ji opustila a zanechala v samých lživých vysvětleních u lidí, se kterými není ani pokrevně příbuzná a může je považovat za zcela cizí lidi - nečekaně umírá i se svým milencem při automobilovém neštěstí. 

Chester, kterého Melody považovala za svého otce, byl bratrem Jacoba, v mládí se však z důvodů, o kterých rodina mlčí, oba bratři na smrt pohádali, a dlouhé roky spolu nepromluvili ani slovo. 

Melody se tedy cítí úplně sama, přišla o jediného přímého člena rodiny, který jí zbýval, i když s matkou neměla moc dobré vztahy, přesto ji její smrt velmi zasáhla. 

Útěchu hledá v nové práci, pracuje jako asistentka pro extravagantního umělce Kennetha Childse, který by podle spousty indicií mohl být právě otcem Melody. A jako by toho nebylo moc, seznamuje se Melody i přes nesouhlas nevlastní babičky Olivie, se svou pravou babičkou Belindou, která žije již dlouhé roky v blázinci, a která nasadí dívce i přesto, že to nemá v hlavě v pořádku, pořádného brouka do hlavy.

A to úplně nejsložitější, s čím se Melody potýká, je láska, která sevřela její srdce do pevných okovů, a kterou zahořela ke svému nejbližšímu příteli, Carymu. Podaří se jejich počínající vztah Melody ukočírovat, a hlavně zatajit před přísnými "příbuznými?" 

Když už se zdá, že Melody bude zažívat své malé štěstí, dostane se jí do rukou výtisk časopisu, který ji přiměje vydat se na dlouhou cestu s nejistým výsledkem, a možná změní její život navždy...

Hodnocení: V minulé recenzi jste si mohli přečíst mé zhodnocení prvního dílu této pentalogie, no a včera jsem konečně přečetla, celá natěšená, druhé pokračování.

Pokračování se mi líbilo stejně jako první díl. Děj se pořádně rozjel, přibylo intrik, zvratů, polopravd a dalších rodinných tajemství. Jsem opravdu ráda, že v knihovně byly již k vypůjčení všechny díly, a dnes jsem začala číst už ten třetí.

Romány pro ženy nemusím, ale u této autorky vždycky udělám výjimku, protože se opravdu nejedná o žádné kýčovité se opakující děje a stále stejné hrdinky, ale každý její příběh je něčím jedinečný, a co je nejdůležitější, autorka má velice dobrý styl psaní, její knížky se čtou prostě samy.

Hlavní hrdinka Melody mi byla moc sympatická, dokázala jsem se do ní vcítit, její životní peripetie jsou uvěřitelné, na rozdíl od jiných ženských románů od jiných autorek, které jsem kdysi přečetla. Této pentalogii by určitě slušelo i kvalitní filmové zpracování, bohužel se tak zatím nestalo, zfilmována byla ale jiná, také kvalitní, série Květy z půdy, pokud máte rádi romantické filmy s originální zápletkou, rozhodně doporučuji.

Knížku hodnotím pozitivně, líbila se mi stejně jako první díl, proto dávám stejný počet procent. Jedná se o odpočinkové, nenáročné čtení - já osobně jsem si potřebovala už odpočinout od všech těch detektivek a thrillerů, proto jsem po velmi dlouhé době sáhla po něčem romantickém, tato knižní série je ideální na dlouhé deštivé večery.

Pokud máte rádi romantické knihy a nechcete číst  nic kýčovitého, rozhodně doporučuji!

A co Vy? Máte rádi ženské romány? Nebo je vůbec nečtete? A četli jste už nějakou knížku od této autorky? Napište mi do komentářů!

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný zbytek víkendu, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. Mohla by se mně líbit.Myslím,že na čtení teď budeme mít hodně času.
  Měj hezký večer

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlasím s předchozím komentářem. Opravdu to vypadá, že bude hodně času, který strávíme doma třeba i u dobré knihy.

  OdpovědětVymazat
 3. Vypadá to hodně zajímavě, koukala jsem se a všech pět dílů máme u nás v knihovně, tak si je asi půjčím :) děkuji za tip!
  Také ráda oddechnu od "těžší" literatury u románů.
  Leník

  OdpovědětVymazat
 4. Chodím okolo série v práci a stále tápám, zda si ji přečíst nebo ne. Nejprve si říkám ne neláká mě a pak měním názor :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Babička Belinda mi přijde sympatická.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno. V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku.  A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedoděla