Přeskočit na hlavní obsah

Dnešní kontrola

 Dneska ráno jsem musela vstávat už v šest, protože jsem byla objednaná na kontrolu po třech týdnech na gynekologii. Ale stejně jsem byla vzhůru už od čtyř, se spánkem to mám teď takové rozhozené - jednou spím do osmi, pak zase vstanu už ve čtyři. Ale často to pak dospím i přes den. V sedm hodin jsem se vypravila na zastávku, bez snídaně, v batůžku pečlivě zavázanou skleničku s močí. No nebylo mi ráno moc dobře, jelikož jsem nesnídala, ale čekaly mě ještě odběry, a na ty se musí nalačno.

V čekárně už přede mnou čekaly tři pacientky. Potěšilo mě, že jsem potkala kamarádku ze střední, která byla o ročník níž, dřív jsme spolu párkrát zašly na kávu, ale dlouho jsme spolu nemluvily, ani jsme si nepsaly. Dost mě překvapila sdělením, že má před maturitou - vždyť už dávno musela skončit, to mi nesedělo do počtu. A tak se rozpovídala o svých zdravotních problémech, kdy musela akutně na operaci s naštěstí nezhoubným nádorem na žlučníku. 

A kvůli rekonvalescenci po operaci tak samozřejmě nedodělala ročník. Teď už je v pořádku, každý rok ale musí jezdit na kontroly. Když jsme se loučily, řekla jsem, že držím palce, ať už je to v pořádku. No docela mě to sebralo.

Po víc jak půlhodině jsem přišla na řadu. Nejprve mi sestřička vzala krev, a pak už jsem šla na vyšetření. Vždycky když jsem v ordinaci u doktora, jsem strašně nervózní. Mám totiž obavy, aby bylo všechno v pořádku. Všiml si toho i doktor, který se mnou ještě před vyšetřením zažertoval, a pak podotkl, že jestli pořádně jím, piju a beru vitaminy, tak se přeci nemusím ničeho bát. 

No a taky měl pravdu. Zatím totiž všechno vypadá v nejlepším pořádku. Mě to vždycky strašně dojme, když vidím na monitoru to maličké, které už opravdu připomíná miminko, jak se mi kroutí v bříšku. a to, jak mu tluče srdíčko, to je tak krásný pocit...

Po vyšetření mě ještě sestřička zvážila a vypisovala se mnou těhotenskou průkazku. Ptala jsem se, jestli mám všechny hodnoty v pořádku, ale řekla, že ano, že i tlak mám přímo ukázkový. Jenže když jsem se doma dívala do té průkazky, tak tam má v jedné kolonce napsáno glykémie. Což tedy znamená, že v krvi bylo asi více cukru, což mi přijde divné, když jsem ráno nejedla.

Ale nic mi k tomu neřekla, ani to, že mám třeba omezit sladké. Jím teď hodně ovoce, zeleninu, vývary, žádné maso ani uzeniny do sebe pořád ale bohužel nedostanu. Když jsem se na to ale ptala doktora tak mi řekl, že mám jíst to, na co mám chuť. Za sebe musím říct, že nemám pocit, že bych se nějak přejídala, jím dost, ale rozhodně to není žádný extrém. 

Příští týden jedu ještě na vyšetření na genetiku, tam teď prý posílají každou těhotnou, protože asi přibývá těch vývojových vad. Tak jsem zvědavá, co mi řeknou tam. 

Po vyšetření jsem měla strašný hlad, tak jsem si zašla do bufetu na chlebíček, a pak do cukrárny. Zase to sladké no - dala jsem si vynikající horkou čokoládu, a věnečky. Potěšilo mě, že jsem stihla autobus už v deset hodin, což bylo tak akorát. Musím říct, že mám dneska opravdu dobrou náladu, spadlo ze mě to napětí, které se mě vždycky tak škaredě zmocní před návštěvou doktora. Tak jsem si dneska ještě pouklízela, vytřela jsem celý byt i schody v bytovce, a k obědu jsem si udělala brambory s mrkví. Já vím, nic moc, ale zeleninu teď jím fakt hodně - minule jsem snědla na posezení tři syrové kedlubny. Tady je ten malý "pomačkaný" zázrak. Pan doktor mi vytiskl fotku, ale je asi trošku rozmazaná, což nevadí, to podstatné vidět je. Příští týden mě čeká ještě ta genetika, v sedm je vyšetření, a jelikož jedeme až do Olomouce, musím vstávat zase dřív, což snad zvládnu! 

Na další odběry ke svému doktorovi jdu až za měsíc. Příští týden už totiž začíná druhý trimestr - je možné, že to tak uteklo? Vždycky se dívám na kalkulačku týdne těhotenství na internetu, podle toho by mělo být miminko velké jako Kinder vajíčko. A ještě minule to byla meruňka... 

Tak teď jen doufat, že to pořád půjde relativně hladce, a nevyskytnou se žádné komplikace. Nejvíc mě teď štve to, že nemůžu jíst to maso, ale jenom ucítím vůní salámu nebo kuřete, a okamžitě se mi zvedne žaludek... Ach jo!

Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. Eliss, je dobře, že výsledky jsou v pořádku Chuť se mění, třeba opět přijde i ta na maso. Měj se hezky a opatruj se, pá 😀

  OdpovědětVymazat
 2. Tak samý dobrý zprávy - prcek prospívá a už teď je nesmírně fotogenickej :) .

  OdpovědětVymazat
 3. Pozitivní zprávy vždy povzbudí. Za mých mladých let ultrazvuk nebyl tak běžný, neviděla jsem takto ani jedno ze svých tří dětí. Ultrazvuk se pořizoval jen tehdy, když bylo na něco podezření. Třeba když můj třetí potomek měl jít a šel na svět koncem pánevním. Drž se a dopřávej si pohyb i odpočinek. Však si tvé tělo i ten maličký tvoreček řeknou, co potřebují.

  OdpovědětVymazat
 4. Horká čekuláda povzbuzuje dobrou náladu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potvrzuji. Máš svatou pravdu, TlusťJochu. Jednou jsem si na Halloweena změnil přezdívku na ČokoBarbie. Bylo to HOT a čoko a jak to povzbudilo náladu. Od tý doby mi ještě donedávna, tak říkali rodiče... :D

   Vymazat
 5. Na začátku těhotenství jsem vždy měla nevolnosti a některé potraviny jsem nedokázala sníst. Na něco jsem měla víc chuť hlavně v druhém trimestru. Ten byl z tohoto hlediska nejpohodovější. Ale každá to má jinak.

  OdpovědětVymazat
 6. držím pěsti, ať je všechno v pořádku i dál :) a mlsně koukám na věnečky :D v poslední době jsem si je oblíbila a kamkoli jdu, dávám si je taky :D

  OdpovědětVymazat
 7. „Mě to vždycky strašně dojme, když vidím na monitoru to maličké, které už opravdu připomíná miminko, jak se mi kroutí v bříšku. a to, jak mu tluče srdíčko, to je tak krásný pocit..." Eliss, to se tak krásně čte! :)
  S tím masem to jistě bude časem lepší. Jestli si nestěžoval doktor, tak tě to trápit naštěstí nemusí. :)
  Jinak už teď je na obrázku rozkošné. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Eliss, chutě se ti teď budou často měnit, ale tak to prostě je. Tělíčko si řekne na co má chuť. Mám radost z tvých dobrých zpráv a moc zdravím, pá 😀

  OdpovědětVymazat
 9. Jsem ráda, že všechno dobře dopadlo :) <3 necháte si říct pohlaví, nebo si to necháte jako tajemství? Mňam, děláš mi chutě, sladké taky miluji :D

  OdpovědětVymazat
 10. Eliss! Krásné, moc gratuluji!!!
  Dávej na sebe pozor! Opatruj se! Helena

  OdpovědětVymazat
 11. přeji, ať vše dobře dopadne :)

  OdpovědětVymazat
 12. Eliss, moc gratuluji! Hlavně ať je vše i nadále v pořádku, úplně si na tu nervozitu před každou kontrolou vzpomínám. U mě to povoliilo, až jsem začala cítit pravidelné pohyby někdy v pátém měsíci, pak jsem si už těhotenství užívala. První trimestr máš za sebou, tak snad i nevolnosti a únava brzy odezní. Do práce bych se ale nehnala, stres nedělá miminku dobře, tak jestli máš možnost zůstat doma... Podařilo se změnit obvodní lékařku na někoho normálního?

  Na sledování vývoje miminka jsem používala aplikaci Těhotenství+, hrozně mě bavilo sledovat, jak mimčo roste, a rovnou mi to i počítalo týdny. Jinak glykemie = hodnota hladiny cukru. Je to neutrální pojem, neříká nic o tom, zda je vysoká, nebo nízká. :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Omluva - nemoc

 Ahoj kamarádi a čtenáři, moc se omlouvám, ale teď pár dní nebudu přidávat žádné články. Skolila mě škaredá zimní viróza, asi jsem se někde nachladila - nejspíše v práci, kdy jsem přebíhala ze studeného skladu na vyhřátou dílnu... Hrozně mě bolí v krku, hlava, klouby a mám i horečku. Už v neděli mi bylo všelijak, ale pondělí jsem celé proležela v posteli, a hlavně jsem strašně unavená, pořád bych jen spala... Zatím jsem si vzala pondělí a úterý dovolenou, zítra jdu ráno k doktorce, počítám že do pátku budu mít neschopenku, tak snad o víkendu bych mohla přidat nový článek, ale uvidím... Cítím se fakt mizerně, tak doufám, že to nebude na antibiotika a je to fakt jenom virového původu. Děkuji Vám za pochopení, přeji krásné zimní dny hlavně bez nemoci, Vaše Eliss ♥ Koupila jsem si v lékárně horký nápoj a beru Acylpyrin. Žofka se mnou leží celý den, docela určitě ví, že mi není dobře a je příjemné ji mít u sebe.

Dnešní kontrola u doktora

 V minulém článku, který pojednával o mých zdravotních potížích spojených s bušením srdce, tlakem v hlavě a pískání v uších, jsem zmiňovala, že dnes mám jít na kontrolu - doktor na pohotovosti to zdůrazňoval. Moje obvodní má opět dovolenou, takže jsem musela za zastupující lékařkou do nemocnice. Potíže nijak extra neustoupily. Včera v noci jsem nemohla vůbec usnout. Pořád se mi do hlavy vkrádaly špatné myšlenky - určitě umřu, srdce mi najednou přestane pracovat... Nemohla jsem tyto strašné věci dostat ven pryč z hlavy. K tomu se samozřejmě přidalo i bušení srdce. Tlaky v hlavě ale trochu povolily, i to pískání už je o něco snesitelnější. Ráno jsem tedy šla na autobus do města, a z autobusáku mi navazoval rychlý spoj do nemocnice. V čekárně nikdo nebyl, takže jsem jako při své minulé návštěvě vložila kartičku pojišťovny do přístroje, zmáčkla na displeji účel návštěvy, a sedla si do čekárny. Za chvíli už pro mě přišla sestra. Předala jsem jí svou lékařskou zprávu a vysvětlila, proč tu js