Přeskočit na hlavní obsah

Už je lépe

 Úvodem tohoto článku chci moc a moc poděkovat za tu záplavu hezkých komentářů a přání brzkého uzdravení. Udělali jste mi velkou radost.

V minulém článku jsem psala o svých zdravotních potížích a také o nemožnosti dovolat se ke své praktické lékařce. Ordinace je totiž jen pro objednané pacienty. Už jsem byla opravdu zoufalá, nikdo mi neodpovídal ani na email, který jsem psala do ordinace, přičemž na stránkách má doktorka jasně napsáno, že v případě přetížení je možné psát emaily. Tak jsem už zvažovala, že půjdu na pohotovost.

Bylo mi opravdu hodně zle. Močový měchýř mě bolel, hrozně to tlačilo, každou chvíli jsem utíkala na malou a k tomu jsem ještě trochu zvracela. Chvílemi mě přepadala i taková divná nevolnost - nutkání na zvracení, z ničeho nic se mi zvedl žaludek, ale po pár vteřinách to odeznělo. Ale bylo to velmi nepříjemné. 

Nakonec se mi povedlo se asi na dvacátý pokus dovolat do ordinace. V první chvíli jsem nemohla uvěřit, že opravdu mluvím se sestrou. V rychlosti jsem na ni vychrlila svůj problém, a k mému překvapení mi řekla, že mám přijít ještě ten den. Čekala jsem, že mě objedná tak nejdřív zítra - když je všude v televizi, jak jsou ordinace přeplněné a jak se na normální ošetření čeká dlouho - ale samozřejmě jsem byla ráda. 

Nasedla jsem na nejbližší autobus, ve městě jsem šla hned na polikliniku. Tam jsem zaklepala na sestru, aby mi dala žádanku do laboratoře. Tam jsem chvíli čekala na výsledek a vrátila se zpátky. V čekárně nikdo neseděl, což jsem viděla poprvé v životě - je to samozřejmě kvůli pandemii, ale i tak to pro mě byl nezvyklý pohled - a už jsem seděla konečně v ordinaci. Než jsem šla do ordinace, pročetla jsem si výsledky rozboru, a tedy nic moc, už mi bylo jasné, že to je zánět, protože tam byla samá červená čísla díky zvýšeným hodnotám - bakterie, hlen, a leukocyty. 

V samotné ordinaci mě také čekalo překvapení. Nejen že měla nové vybavení, ale i paní doktorka prošla jakousi proměnou. Co si pamatuji, vždy byla nepříjemně naladěná, věčně ve špatné náladě. Profesně na ni nemůžu říct jediné křivé slovo - vždy mi pomohla od všech neduhů, s její léčbou jsem neměla sebemenší problémy. Jenže je dost nepříjemné, když se díváte na věčně podmračeného lékaře, který sem tam trousí nějaké poznámky.

Ale tentokrát jako bych se octla u jiného lékaře. Doktorka byla vysmátá, usměvavá, celkově se mi zdála hrozně uvolněná. Během vyšetření si se mnou pořád povídala, o práci, o počasí, to jsem tedy opravdu u této doktorky ještě nezažila.

Snad je to tím, že do ordinace je jen na objednání, není tam tedy tolik lidí - v minulosti jsem vždycky jela na vyšetření už brzy ráno, aby nebyla plná čekárna, protože i když se ordinuje od osmi, tak už v sedm se začíná rychle plnit lidmi. Do ordinace se tedy objedná jen ten, kdo je opravdu nemocný - nezlobte se na mě, ale mezi námi je spousta spoluobčanů, kteří mají sezení u lékaře jako sport, sama jsem měla jednu spolužačku, která chodila k doktorovi pořád, a to nijak nemocná nebyla, chodila si jen pro razítka aby nemusela do školy, a ještě se s tím chlubila ostatním. 

Co má pak doktor dělat s někým, kdo tam jde jen tak, a nic mu není?

Výsledek vyšetření byl jasný, v močovém ústrojí je nějaký zánět. Dostala jsem recept na antibiotika Amoksiklav. Doktorka mě upozornila, že jsou dosti silná, takže jsem si raději koupila i probiotika. Antibiotika totiž krásně zabíjejí i ty dobré bakterie ve střevech, což může skončit nepěkným a hlavně dlouhým posezením na toaletě.Na antibiotika jsem v lékárně nic nedoplácela, ovšem nemile mě překvapila cena probiotik. Koupila jsem si Laktobacily forte od značky Modrý kód. Ta tam totiž byla nejlevnější, stála dvě stě dvacet korun, ale byla tam i dražší. 

V balení je třicet tablet, a dle příbalového letáku mají obsahovat přes devatenáct miliard živých bakterií a osm probiotických kmenů. K antibiotikům tedy každý den beru i jedno probiotikum, a zatím mě žádná nepříjemná nehoda nepotkala, je mi dobře.

Řekla bych, že i antibiotika už trochu zabírají - beru dvě denně po dvanácti hodinách, cítím se o něco lépe, ty bolesti nejsou tak hrozné a žaludek už taky nezlobí. Snažím se i hodně pít, koupila jsem si borůvky, sušené brusinky a vařím si pořád urologický čaj a piju hodně vody, takže snad to bude už jenom lepší.

Největší hrůzu mám totiž z toho, že tato antibiotika nezaberou a já budu muset brát další, protože i toto se mi už v minulosti několikrát stalo. Ale jak už jsem zmínila, cítím se o něco líp, tak snad...


Vrátila se mi i pořádná chuť k jídlu, doma pomalu už něco uklízím a vařím. Ležet v posteli mě totiž už teď jaksi nebaví, ale jsem na sebe opatrná. Teple se oblékám, doma si pořádně topím a i přes den se na chvíli natáhnu do postele. Ještě to není úplně ono, cítím se unavenější. 

Ale už mám náladu i na počítač a hlavně na psaní. Blog a prostředí kolem mi opravdu moc chybělo.

V příštích dnech se můžete těšit na nové knižní recenze, plánuji článek o dalším díle Planety záhad a také rozeberu jednu televizní show, jejichž pár dílů jsem zhlédla v televizi. Také samozřejmě obejdu všechny blogy, u kterých jsem to ještě nestihla.

Ještě jednou děkuji za ty pěkné komentáře. Moc si vážím toho, že tu mám takové skvělé přátele.

Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥

Komentáře

 1. Mamka před měsícem volala svému lékaři kvůli neschopence a volala doslova celé dopoledne. Poté si spočítala hovory a až na 45. pokus se jí to povedlo, no comment, fakt... Asi už bych ztratila nervy.
  Také si pamatuji samé přeplněné čekárny. Na očním to bylo vždycky nejhorší, to jsme čekali klidně 2 hodiny!
  Nepříjemnou jsem měla zubařku, říkala, že si schválně strhávám rovnátka apod. Takové kecy... Bála jsem se jí. Chodila jsem tam jen s rodiči, sama jsem neměla odvahu.
  Jsem ráda, že se tvůj stav lepší. :) Těším se na další články.
  Leník

  OdpovědětVymazat
 2. To jsem ráda, že už máš léčivo. Přeju, ať jsi brzy jako rybička :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak ať už je jen lépe! Trochu mi to připomnělo mojí neuroložku, ta se furt mračí a když jsem se jí párkrát na něco ptala, tak většinou odpovídala podrážděně nebo něco odsekla. Naposledy mi řekla, že "nález na EEG je výrazně lepší", prý má ze mě radost s usmála se, to bylo hezké :))

  OdpovědětVymazat
 4. Tak se Eliss pořádně uzdrav
  a hlavně to chce i doléčit, aby se to nevrátilo. Probiotika jsou drahá, vím to. Kupovala jsem je loni manželovi, když bral ATB na zápal plic. Ale myslím si že nejvíc mu pomohl silný slepičí a následně silný hovězí vývar se spoustou zeleniny. To ho opravdu postavilo na nohy. také ještě omez solení. To také docela na močové cesty vadí. Přeji brzké uzdravení a už příjemnější jarní dny.

  OdpovědětVymazat
 5. Eli, je dobře, že antibiotika zabírají. Za pár dní budeš zase v pohodě. Moc zdravím ☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 6. Tak snad se vše k dobrému obrátí. A ty si budeš moci užívati jara.

  OdpovědětVymazat
 7. Dostat se dnes k lékaři je hotové umění. Brzké uzdravení přeji! :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ellis ať jsi brzy zdravá a nic Té nebolí. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Taky jsem se před pár týdny obávala návštěvy lékaře, ale všechno nakonec běželo jako na drátkách. Aspoň něco za pandemie funguje, jak má, nebo dokonce ještě lépe :-) Ať ti tedy antibiotika zaberou a brzo jsi jako rybička! :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Brzo se uzdrav.
  Jinak u nás u praktické se teď taky objednává, ale narozdíl o tvé doktorky jsem se tam dovolala v pohodě a objednala mne asi za dva dny, a to jsem potřebovala pravidelnou prohlídku pro zaměstnavatele - nic aktutního.

  OdpovědětVymazat
 11. to je super, že je lépe :) doufám, že ti opravdu zaberou a budeš mít léčbu za sebou :)

  OdpovědětVymazat
 12. Jsem moc ráda, že už je ti lépe. 🙂

  OdpovědětVymazat
 13. To je dobře,že se léčíš.Antibiotika na tyhle problémy zabírají rychle.
  S praktikama je to někde děs.Myslím,že někteří téhle situace využívají a prostě to flákají.Když jsem měla covid na hygieně mi řekli,že to mám ohlásit své praktické lékařce.Snad týden jsem se nedovolala,Hodně si na ni lidé ztěžují,že když se nemohou dovolat a jdou rovnou do ordinace nikdo tam nikdy není.
  Eli,přeji ať jsi brzy v pořádku

  OdpovědětVymazat
 14. Tak hlavně, že ses dovolala a zjistilo se, že co ti je a léčí se to! :) To teda, někteří lidi tam fakt chodí jen na "kecačku", kolikrát i důchodci, ale samozřejmě i mladí pro razítka, jak říkáš. Přeji brzké uzdravení :).

  OdpovědětVymazat
 15. Zdraví = poklad pravý. Tak ať se zdravíčko zlepší. ☺

  OdpovědětVymazat
 16. To je moc dobře, že už je ti líp. Hezky polehávej, žádná fyzická námaha. A taky dostatek tekutin. Ať jsi brzy zdravá

  OdpovědětVymazat
 17. Hlavní je Eliss, že ti je opravdu lépe. Já jsem u obvodáku nebyla pěkně dlouho, ale dochází mi další léky, že bych tam asi potřebovala, ale vždy jsem tam chodila na skos, že jsem se nemusela objednávat. Jak je to teď ani nevím...

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Host (2020)

 Pro horory jsem měla odjakživa slabost. Nejraději mám ty vyloženě duchařské, plné lekaček a hutné tajuplné atmosféry. Předevčírem jsem si hledala na ulozto horory z loňského roku. Napsala jsem do vyhledávače žánr horor, rok 2020, a listovala jsem si seznamem výsledků. Když mě některý film zaujal, vyhledala jsem si o něm na československé filmové databázi o čem vůbec je, a také hodnocení ostatních diváků. A moje volba padla nakonec na britský horor Host. Na první pohled mě překvapilo to, že film nemá ani hodinku, jen šestapadesát minut. Jsem příznivcem kratších filmů, pokud má film více než dvě hodiny, těžko se na něj pak už soustředím, ideální je ta hodinka a čtvrt. Podle popisu film nevypadal špatně. Doba koronavirová ovlivnila snad úplně všechny součásti běžného života. Jsme více na sociálních sítích, případně v kontaktu přes webové kamery či mobily. Na jednu stranu nás to sbližuje, ale jistým způsobem i vzdaluje od toho pravého sociálního kontaktu. Pětici mladých kamarádek napadne

Odvrácená strana sladkého ovoce

 Nepatřím mezi zrovna velké milovníky ovoce. Sem tam si dám jablečnou nebo jahodovou přesnídávku, v zimě, hlavně mezi svátky, si ráda oloupu mandarinku nebo pomeranč, ale jinak se musím přiznat, že konzumaci ovoce moc nedám. Jedinou výjimkou jsou ale banány. Ty můžu opravdu kdykoliv, v jakékoliv podobě. Ať už je to přesnídávka, třeba i ta domácí, ideálně s piškoty. Banánům jsem přišla na chuť v devatenácti, kdy jsem měla problémy s nedostatkem fosforu, a jelikož jsou banány jeho velkým zdrojem, tak jsem je jedla doslova po kilech, a od té doby jsem si je zamilovala. Alespoň dvakrát týdně si s sebou beru banán na svačinu. Nevadí mi ani ty přezrálé, jím i ty "tmavé boláky", které spousta lidí vykrajuje ven. Přezrálé banány totiž mají pro lidské tělo velké množství benefitů!  Díky přezrálosti obsahují velké množství antioxidantů, které pomáhají před poškozením buněk v lidském organismu. A hnědé skvrny na banánech pomáhají při pálení žáhy - působí proti kyselosti. Často si u nás

Konec letního času

 Dnes brzy ráno došlo ke každoroční změně času z letního na zimní. Správně se ale tento čas nejmenuje "zimní," nýbrž standardní, nebo středoevropský. Našla jsem na internetu obě varianty. Je fakt, že ani ve stolním kalendáři není nový čas popsán jako "zimní," nýbrž je tam jen napsáno: Konec letního času.  Čas se tedy dnes ve 3:00 ráno posunul na 2:00. Prakticky se tedy vyspíme o jednu hodinu déle, jenže o to dříve se začne večer stmívat. Jako dítě školou povinné jsem nějaké střídání letního a zimního času nepociťovala. Jen jsem si přetočila hodiny na budíku, a to bylo všechno. Necítila jsem, že bych měla nějak rozhozený biorytmus, že by se mi hůře vstávalo, vůbec nic. Ale jak roky plynou, věkem se pomalu, ale jistě blížím ke třicítce, tak už můj organismus snáší změny z letního na zimní čas a opačně podstatně hůře. Je fajn, že se vyspím o hodinu déle. Ale do práce budu chodit tak jako tak za tmy, protože většinou jezdím do práce ve čtyři nebo v pět hodin ráno.  Musí