Jelikož je venku pěkně pošmourno a nevlídno, dostala jsem chuť na shlédnutí nějakého pěkného hororu. A moje volba padla právě na horor z roku 2012 Žena v černém.
Film jsem už kdysi viděla, ale jelikož je to více než šest let, koukla jsem se na něj s chutí znovu.
Právník Arthur Kipps odjíždí z Londýna na anglický venkov, do městečka Crythin Gifford, aby zde obstaral pozůstalost po Alici Drablowové. Byla již dlouho vdovou a zemřela ve skoro devadesáti letech. Alice neměla děti, ani jiné příbuzné, nechala po sobě sice pozůstalost, přesto se však Arthur musí do domu vydat, protože stará paní byla nepořádná a je potřeba ještě sehnat nějaké listiny.
Sídlo Alice Drablowové stojí uprostřed opuštěného, smutného anglického venkova, v místě zvaném Úhoří močál. Arthur sice nejprve se zakázkou váhal, protože však již nebyl delší dobu v práci, protože se věnoval malému synkovi po tom, co tragicky při porodu zemřela jeho žena, rozhodne se pustit do práce, a synka nechá v Londýně u chůvy.
Starý a zchátralý dům je asi přesným odrazem toho, jakým bývala jeho majitelka. Arthur najde na místě hromadu všelijakých lejster, starých fotografií, a okolí domu je také bezútěšné. Počasí je sychravé, mlha se ne a ne rozplynout, a tísnivý dojem ještě zvyšují močály a bažiny v přímém sousedství, a také starý rodinný hřbitov.
Arthur se postupně probírá listinami a dokumenty, a přijde na něco opravdu zajímavého. Alice měla kdysi syna, který zemřel v sedmi letech, ale podle dalších listin to vypadá, že nic není zdaleka tak jednoduché, jak by to na první pohled mohlo vypadat.
Jako by toho nebylo málo, Arthur začne za okny vidět podivný přízrak. K sídlu se přibližuje žena, oblečená celá v černém, jenže když otevře překvapený Arthur dveře, za nimi nikdo není. A když se právník vydá na chvíli do sousední vesnice, kterou od Úhořího močálu dělí rozlehlý, dozví se děsivou historku o ženě v černém a o tom, jak se její přízrak už roky mstí nejen na dětech, ale někdy i na dospělých. Zdá se ale, že děti si vybírá přeci jen raději...
Když se Arthur vrátí zpět do sídla, čeká na něj spoustu nepříjemných zážitků, při kterých mu bude tuhnout krev v žilách, a je téměř jisté, že i jeho čeká pomsta nešťastné ženy v černém, pokud tedy nepřijde rychle na způsob, jak se jí postavit!
Ještě než jsem viděla film, přečetla jsem si stejnojmennou knihu, kterou vydalo v roce 2012 nakladatelství Metafora. Když porovnám filmové a knižní zpracování, tak mě dost překvapilo, že se liší ve spoustě detailů.
Tento film jsem viděla už před několika lety. Chtěla jsem se tehdy podívat na něco, v čem hraje Daniel Radcliffe a narazila jsem zrovna na tento kousek. Pustila jsem si ho, aniž bych se pořádně podívala, o čem to je, a to byla chyba :-D Horory celkově moc nemusím, a když je tam nějaká typická lekací scéna, stejně se toho vždycky leknu :-D
OdpovědětVymazato knize ani filmu jsem neslyšela, ale tvůj článek mě hodně nalákal :) zkusím se nejdříve podívat po knize :) děkuji za tip :)
OdpovědětVymazatTenhle film byl fajn. Sice plno klišé, ale Daniel tu roli zvládnul super a prostě docela dobrá duchařina. Problém je tu druhý díl, to je naprostá slátanina, která nedává smysl.
OdpovědětVymazatNeznám. Možná se po tom poohlédnu. Spíš po knize než po filmu.
OdpovědětVymazatJá film viděla, moc se mi líbil. Knížka byla taky skvělá. 🙂 Naopak pokračování se mi jako film líbilo, ale knížka už podle mě neměla tak dobrou atmosféru.
OdpovědětVymazatPřiznám se, že nejsem příznivcem hororů. Takže jsem neviděla a neznám.
OdpovědětVymazatPřeji ti příjemný podvečer.🙂
To vůbec neznám.Po filmu se podívám a připravím se na lekačky.
OdpovědětVymazatDěkuji za tip.
Měj hezký večer
Kdysi jsem o tomhle filmu už slyšela, ale nikdy ho neviděla. Někdy ho možná zkouknu, i když horory vyloženě nemusím.
OdpovědětVymazatMně to připomnělo českou verzi Lady in Black, kterou jsme zpívali na střední :Ta dáma v černým zihuli, ta ráda cicha Cikuli, ta ráda cicha Cikuli a pije jenom rum... Jinak spiritismus v té době vzkveta, i přední fuzikove, třeba Crokes, věřili na duchy, v Itálii slavný (později spíš neslavne proslulý) lékař Lombroso napsal knihu o spiritismus, spiritistou byl ke konci života i A. C. Doyle
OdpovědětVymazatTak tento film nezná a díky za inspiraci, já horory mám ráda 😂
OdpovědětVymazatO filmu i knize slyším poprvé. Díky za tip na film. :)
OdpovědětVymazatO tomto filmu jsem neslyšel, ale působí opravdu elektrizujícím dojmem! Pro diváky se silnými nervy.
OdpovědětVymazatToto jsem viděla, je to fajn, ale asi bych nemusela se na to dívat znova. :)
OdpovědětVymazatSomethingbykate
Já jsem film viděla v premiéře v kině, ale musím se přiznat, že mě moc nezaujal. :( A to mám horory fakt ráda!
OdpovědětVymazatEla