Jestli se u nás doma kladlo na něco opravdu velký důraz, tak to byla péče o zuby. Máma byla v tomto ohledu opravdu pedant - snad každý večer se ujišťovala, jestli jsem si vyčistila zuby. A když jsem měla nečekaně přespat u kamarádky, byla vždycky nešťastná z toho, že jsem to nevěděla dřív, a nevzala si s sebou zubní kartáček.
Jasně - byla jsem, zejména v pubertálním věku tak trochu lajdák, hlavně večer jsem si ty zuby prostě někdy nevyčistila. Ale věkem jsem přišla na to, že jsem hrozně ráda, že mi máma vštěpila tento návyk. Chodím k zubaři pravidelně, a už více než dvanáct let jsem neměla žádný kaz.
Jediné, co mě trápilo, byl zubní kámen - ale to spravila návštěva dentální hygieny. Jako dítě jsem měla z návštěv zubaře hrůzu. I dnes to není nic, na co bych se zrovna těšila, ale zatnu zuby, a vždycky to nějak vydržím!
Bohužel, díky enormnímu pití kávy, a mé velké neřesti v pojídání sladkého, mi zuby začaly lehce žloutnout. Byla jsem z toho opravdu nešťastná, protože na pěkných zubech si snažím zakládat. A nejsem si jistá, zda by tento problém vyřešila dentální hygiena.
Takže jsem se po drogerii poohlédla po bělící zubní pastě. A nakonec jsem vadila na značku Swissdent.
Už je to několik let, tehdy ale stála pasta něco kolem dvou stovek, přesně si to bohužel nepamatuju. Po měsíci používání jsem neměla dojem, že bych měla zuby bělejší, spíše mi přišlo, že zuby jsou v horším stavu. Pasta skoro nepěnila, a po vyčištění jsem měla dojem, jako bych si zuby vůbec neumyla.
Byla jsem z této pasty vážně zklamaná, a víckrát jsem si ji nekoupila.
V drogeriích je celkem velký výběr bělících zubních past. Psala jsem si na toto téma s jedním kamarádem, a ten mi doporučil, že si mám vždycky vybrat tu s černým uhlím - ty jsou prý ty nejkvalitnější.
Tentokrát jsem sáhla hlouběji do peněženky, a do zubní pasty investovala přes dvě stovky. White Pearl NanoCare obsahuje právě černé uhlí, ale k tomu ještě spoustu dalších přísad. Například extrakt ze zeleného čaje, který pomáhá proti tvorbě zubního kazu. Díky unikátní technologii má pasta v sobě i nanočástice zlata.
Propolis - směs včelího vosku, balzámů a éterických olejů - bojuje s nežádoucími bakteriemi. Xylitol je běžná součást žvýkaček, ovšem v zubní pastě má za úkol odstraňovat zubní plak, ale také pomáhá proti tvorbě zubního kazu. A bonusem je příjemná chuť pasty díky mentolovému extraktu.
Tuto pastu používám více než dva roky, jinou značku jsem si od té doby nekoupila. Účinky se absolutně nedají srovnat s běžnými levnými pastami - tato je prostě a jednoduše luxusní! Už za pár dní jsem pocítila, že jsou zuby lehce bělejší, přestaly mi krvácet dásně, což se mi často dělo právě u čištění.
Jasně, ta cena je přemrštěná. Ale pokud je pasta v akci, stojí kolem sto padesáti korun. Navíc vydrží opravdu dlouho - čistím si zuby dvakrát až třikrát denně, a jedna tuba vydrží někdy i tři měsíce. Pocit po vyčištění je příjemný, svěží, a hlavně cítím, že zuby jsou hladké, když si po nich přejedu jazykem. Takže, tato pasta mi dělá opravdu radost!
Pravidelně ji kupuji v drogerii Rossmann.
Ústní vody patří také k nezbytným doplňkům při čištění zubů. Dlouho jsem používala značku Odol modré barvy. Pak jsem ale v drogerii narazila v akci na ústní vodu se zvláštní, neobvyklou žlutou barvou. Byla také zrovna v akci, tak jsem si ji koupila.
Ústní voda
Dentamint značky
Bione s medem a propolisem obsahuje krom toho také xylitol, karmitin, rozmarýn, které se podílejí na neutralizaci pH v ústech. Bikarbonát chrání sklovinu před demineralizací. Hřebíčková a rozmarýnová silice tlumí případnou bolest a prokrvuje sliznici.
Když jsem tuto ústní vodu použila poprvé, byl to šok! Byla tak hrozně pálivá, úplně jsem cítila, jak mi z toho trne jazyk. Po pár použitích jsem si ale zvykla. Taky to vidím tak, že jinou značku už si nekoupím - doma už mám do zásoby další, tentokrát s výtažkem z konopí. Trochu se ale děsím toho, aby nebyla příliš aromatická. Vyzkouším, a uvidím!
A co Vy? Chodíte pravidelně k zubaři na preventivní prohlídky? Byli jste někdy na dentální hygieně? Máte oblíbenou značku zubní pasty? Použili jste někdy i tu bělící? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Moc děkuji za tip na zubní pastu! Zatím jsem nebyla s žádnou pastou na bělení zubů spokojená.. a nějakých bělících pásků jsem se bála, že mi to ty zuby zničí... Moje babička o čištění zubů říká: Večer pro zdraví, ráno pro krásu :)
OdpovědětVymazatK zubaři na preventivky chodíme celá rodina (rodiče a bráchové) spolu. Většinou nás trápí jen zubní kámen, před rokem mi doktorka objevila první zubní kaz. Abych se přiznala, někdy hřeším tak, že si vyčistím zuby, ale potom ještě něco jím. Tak si pak ještě před spaním vypláchnu pusu ústní vodou...
Eliss, na preventivní prohlídky jsem nechodila moc pravidelně, ale zuby čistím 2x denně, a to i teď, kdy bych část chrupu mohla k zubaři klidně poslat poštou 😁😁😁
OdpovědětVymazatTak to je velmi vtipně okomentované. Já jsem rozhodnutý, že žádné implantáty, můstky a podobné věci si nenechám dělat. Až nebudu mít žádné zuby, pořídím si vyndávací klapáky na pojištovnu. Roky jsem nosil rovnátka, člověk si zvykne na všechno...
VymazatTento komentář byl odstraněn autorem.
OdpovědětVymazatK zubaři chodím pravidelně 2 x ročně a mimochodem jdu i tenhle měsíc . Měla jsem to jako ty a na první kaz jsem si počkala rekordně dlouho . Zubař mi vždycky při prohlídce čistí zubní kámen ultrazvukem , což rozhodně není nic příjemného ani nic co by nebolelo . Na druhou stranu to brání vzniku kazu , takže je to asi dobrá věc , ale nemám to ráda .
OdpovědětVymazatNa zuby u nás doma opravdu dbáme, tohle není radno podceňovat.
OdpovědětVymazatTa ústní voda v ukázce vypadá zajímavě, mám ráda bylinkové, zatím jsem kupovala Herbadent, ale na tuhle se podívám.
Jinak k běžnému čištění zubním kartáčkem je hodně důležitá i péče o mezizubní prostory, to se třeba v době mého dětství vůbec neřešilo, a připadá mi to celkem dost důležité.
Bělící pastu jsem nezkoušela, ale zuby si čistím pravidelně, používám i mezizubní kartáčky a ústní vodu, občas i nit. A k zubaři taky chodím.
OdpovědětVymazat
OdpovědětVymazatJá jsem pro ODOL: je spojen s Ústeckým krajem už od svého vzniku v roce 1892. Nevyráběl se ovšem v Ústí, nýbrž v Podmoklech, tedy dnešní části Děčína. Tam provozovala svou filiálku drážďanská firma Linger Werke. Ochrannou známku Odol si zaregistrovala v roce 1896 pro území Rakouska-Uherska (Wikipedie). Mám ve své sbírce i starou reklamu na tuto zubní pastu.
Chodím pravidelně na prohlídky, ale právě v tom kritickém věku, kdy jsem byla 3x těhotná jsem o zuby přišla nejen těhotenstvím, ale i špatnou zubařkou. Další zubařka pak dělala co mohla, ale bez některých náhrad už to řešit nešlo. To bělidlo bych také uvítala, ale nevím, zda je to možné použít i na umělé náhrady. Kávu totiž pijí ráda.
OdpovědětVymazatZubní kámen nemám, dásně mi nekrvácí, používám pastu Meridol a vodu Listerine. Jediný můj problém je ten, že mně blbečkové chtěli dohodit zubařku k seznámení a tak mi jeden vůl vyrazil a naštípl nějaké zuby... Budu si je muset dát někde opravit, pokud s tím nevyžádaným dohazováním nepřestanou. To není legrace, to je fakt, moje vybitá huba je svědkem.
OdpovědětVymazat